[Haziran 2011] Play DB Ryeowook Röportajı

110624_4

"Müzikal yapmak istediğimi sürekli şirketime söyledim. Aynı zamanda hem oyuncu hem de şarkıcı olarak her şeyi gösterebileceğim için müzikalin büyüleyici olduğunu düşünüyorum."

"Genellikle sahneye çıkıp şarkı söylememin bile oyunculuk olduğunu hissediyorum. Üzücü şeyler olsa bile çok heyecanlı bir şekilde hareketli şarkılar söylemeliyim. İyi şeyler olduğunda ise, hüznü ileterek baladlarımı söylemeliyim. Sadece 5 dakikalığına bile olsa, sahnede oyuncuyum. Dolayısıyla 2 saat gibi uzun bir sürede rol yapacağım müzikallerin çok çekici olduğunu hissediyorum. Geleneksel bir şekilde dizi çekmememe rağmen yine de rol yapıp şarkı söyleyebileceğim, bu yüzden müzikaller bütün cazibemi gösterebileceğim bir yer."

110624_1

"Sürekli 'noona noona' deyip gezen türde bir sevimliliği var Jung Taesung rolünün. Ayrıca mücadele etmekte çok iyi ama üzgün ve yalnız bir tarafı da var. Yalnız müzikal senaryosuna bakarken, böyle bir karakteri canlandırmak zorunda olduğumu ve karakteri iyi ifade edebilmek için de çok çalışmam gerektiğini biliyordum. Kang Dongwon bu rolde oynadığında çok güçlü bir izlenim bıraktı bu yüzden çok zorda hissediyorum; kendi Jung Taesung’umu yapmalıyım. Sanki noonamı arıyormuşum gibi (gülüyor). Senaryoda 'Noona. Benim, Taesung' denilen bir yer var. Noona fanlarının kalplerini 'Ah, Ryeowook beni çağırıyor' hissiyle çarptırmak istiyorum (kahkaha atar)."

"Gençken ve 20'lerimde izlediğim (The Temptation of Wolves) arasında çok fark vardı. Aklıma gençken kurduğum şarkıcı olma hayalleri geldi. Zaten şarkıcı olma hayalime ulaştım, şimdi başka hayallerim var. Bu müzikal sayesinde, bir gencin düşlerini ve sevgisini göstermek istiyorum."

110624_2

"Super Junior üyelerinin daima müzikallerde başarılı olduğunu biliyorum ancak Luna'nın (Legally Blonde) beklenmedik şekilde başarılı olmasına şaşırdım."

"Müzikalde bizzat SHINee'nın şarkılarını söylemek zor olmasına rağmen, bu çok heyecan verici."

110624_6

Şirketteki Sungmin ve Yesung gibi müzikal sunbaeleri oyunculuğun yalnız başına yapılamadığını öğretti. Başarılı olmak için aktörlerin koordine olması ve bunu başarmak için çokça pratik yapmak gerekir. "Herkes kendi önemli rolünü oynuyor ve ben bana yardımcı oldukları için minnettarım."

"Avrupa'da performans sergilemek rüya gibiydi. Sahneye çıkmadan önce bile gerçekten Paris'te miyiz diye düşündüm. Ama daha sonra seyirci Sorry Sorry için çıldırdı. Özellikle bir erkek seyircinin ismimin yazılı olduğu bir pankartla bana tezahürat ettiğini hatırlıyorum (gülüyor)."

110624_3

"Yurtdışındaki popülaritemizin farkındayız, ama Kore'de birçok insan, ailelerimiz dahil, hala bizden şüphe ediyor ve, 'Super Junior gerçekten Tayvan'da popüler mi?' gibi sorular soruyoralar (gülüyor). Cidden, Tayvan'da dışarı adım atamıyoruz çünkü dışarıda birçok hayranımız oluyor bu yüzden biz de gizlice gidiyoruz. Ana caddelere çıkınca, kesinlikle hemen tanınıyoruz."

"Her hafta uçağa bindiğimizden, yurtta yemek yemekten daha çok uçakta yemek yiyoruz diye şakalar yapıyoruz."

110624_5

"Şarkı söylemeyi seviyorum. Şarkı ile ilgili sektörlerde çalışmaya devam edeceğim. Ayrıca, gerçekten şarkı içerikli oldukları için müzikallerde rol almak istiyorum. Birçok kişi benden yeni bir imaj bekliyor bu yüzden kendimi değiştirmek istiyorum ve gelecekte de ne yapacağımı heyecanla bekliyorum. "

"Eunhyuk, bu kez onlarla daha çok varyete şovlara çıkmamı söyledi ancak hyunglar çok iyi ve ben onlar kadar iyi yapabilir miyim bilmiyorum."

"Ben Kyuhyun ile aynı yaştayım ve bu Üç Silahşörler müzikalinin tekrarı, galası değil bu yüzden o çok başarılı olacaktır. Biraz rekabet olmasına rağmen öğreneceğim çok şey var. Bir hoobae zihniyeti ile ondan tavsiye alacağım (gülüyor)."

Kaynak: X
İngilizce Çeviri: ryeongbb
Türkçe Çeviri: DNHYK@TRSapphireBlue
Düzenleyen: Sky Sailor

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s