[Kasım 2012] High Cut Super Junior Röportajı

a9cb856e5dc11e0d3657029777f76edc_uwioydiq1tixbj1ithjhkilyxjxuglsw

 • Çoğu bayan hayranlarınız Yesung’un pürüzsüz cildini kıskanıyor. Cildinize özel bir bakım yapıyor musunuz?

Yesung: Cildim doğal, hiç kozmetik/estetik müdahalelere başvurmadım. Muhtemelen bunun karşılığında, başka şeylere sahip değilim. 1. albümümüz sırasında ameliyat geçirdim, o yüzden alkol alamıyordum. Grupta en zayıf olan ben olsam da hala diyete devam ediyorum.

 • Birçok müzikalde oynadınız. O zamanlar müzikallerde çok iyi oynayan idol yoktu. Nasıl karar verdiniz?

Yesung: Kendini müzikallerde deneyen çok fazla idol olmadığı için şaşıran çok oldu. Ben müziği öğrenmeye çalıştım ve ilgimin çoğu ona yönelikti, uygulamalarla da oyunculuk becerilerimin geliştiğini düşünüyorum. Belli bir süreliğine müzikallerden uzak kaldım. Geçen senenin sonunda yine müzikal sahnesinde olabilirdim ama tam provalara başlamadan önce bizim programlarımızı değiştirdikleri için teklifi geri çevirmek zorunda kaldım. Evde 5000'den fazla filmim var, onlardan çalışıyorum/öğreniyorum. Ayrıca, iyi bir MC olmayı denemek istiyorum. Spora karşı da ilgim var, kendimi yabancı bir spor dalında denemek istiyorum. Sporla ilgili filmler/programlar var ya orada MC olmak istiyorum!

tumblr_mcr9exoij01rcoad1o1_1280

 • Eunhyuk, Kyuhyun ve Ryeowook bu yaz Yunanistan’da mıydınız?

Eunhyuk: Eylül ayında Atina, Santorini ve Mykonos’a gittik. Çok fazla Koreli yoktu ama yine de eğlenceliydi, bize Santorini’nin balayı yeri olduğunu söylediler. Üç erkek oradaydı ve kendilerini yalnız hissettiler (gülüyor). Çıkış yaptığım zamandan beri ilk defa bu kadar çok yüzdüm. Biraz yandım da.

Kyuhyun: İlk 4 gün sadece yüzdük. Beraber eğlenmek istesek de ya da bir yerlere gitmemiz gerektiğinde bile yapamadık.

Ryeowook: Gezimizde herkesin kendi sorumlulukları vardı. Kyuhyun otel ve uçak ayarlamada daha etkili kişiydi, Eunhyuk da yolumuzu belirliyordu, biz baya seyahat ettik ve “Yunanistan’a tekrar gelebilecek miyiz?” diye düşündük. Ben çok fazla para harcadım. Ama birbirimize yardımcı olduk, biri bir şey yapmak isterse diğerleri hemen “Tamam” diyordu. Çok güzel vakit geçirdik ve seneye Boracay’a gidelim diye sözleştik.

Kyuhyun: Tatilimiz için şirketin biraz da olsa para vereceğini düşünüyorduk ama bu gerçekleşmedi (gülüyor), çok fazla zaman geçirdik, ve geriye dönüp baktığımızda bunları hatırlamak güzel olur diye düşünüyorum.

 • Diğer üyeler yazın ne yaptılar?

Donghae: Bizim yılda sadece 8-9 gün tatilimiz oluyor. Yapmak istediğim birçok şey vardı o yüzden Los Angeles’a gittim. Orda 2 gün kaldım. Kore’ye döndükten sonra Chung Chang’a gittim ve orda da 2 gün kaldım.

tumblr_mcr9472k4v1rcoad1o1_1280

 • Jakarta SMTOWN konserinden daha yeni döndünüz. SM ailesiyle ilgili bir sürü komik anınız vardır.

Eunhyuk: Hiçbir zaman vaktimiz yetmiyor. Konserden sonra hemen uçağa biniyoruz. Ama bu sefer hepimiz aynı uçaktaydık. SNSD, SHINee ve f(x) ile brlikteydik. Uyuyabilirdik, ama konuşarak geçirdik. Birkaç gün önce Teukkie hyung SM üyelerinin mesajlarını açtı. Orda bir sürü komik mesaj ve resimler vardı. Bu cidden kaos (gülüyor).

Leeteuk:  Hey, bunu anlatırsan, bilgi sızıntısı gibi görünebilir. (ama görüşme sırasında birkaç resim gösterdiler). Eğer twitterda paylaşırsak gerçekten kaos olur. Beklendiği gibi SNSD üyeleri hepsini çekmiş.

tumblr_mcr9nbwwae1rcoad1o1_1280

 • Bunu sormadan edemeyiz. SJ görünüm sıralaması?

Eunhyuk: Burda önemli olan 1. ve sonuncu olandır. Siwon, Donghae, Sungmin hyung. Ben ortalarda bir yerde. En düşük derece ile Ryeowook ve Yesung hyung ve son zamanlarda Kyuhyun’un yüzü de MC olarak çalışmaya başladığından beri komik olmaya başladı.

Yesung (sinirlenerek): Sıralamada her zaman en altta olan sensin. Ben sürekli kozmetik ürünlerini kullandığım için yukarılara yakın bir yerdeyim. Gerçek hayatta beni görürseniz, daha da iyiyim. Donghae makyajlıyken en yakışıklımız oluyor ama makyajsız aşağı düşer (Gülerek yanında oturan Donghae’den kaçıyor). Kyuhyun, Donghae ve Siwon kamerada daha iyi görünüyorlar.

tumblr_mcr95mvmx41rcoad1o1_1280

 • Vokal değerlendirmesi hakkında ne dersiniz?

Yesung: İlk 3 K.R.Y olduğu açıktır. Tabii ben 1. sıradayım. Yine de herkesin zevkine göre değişir. Benim ses tonum genç olduğundan gençlerin hoşuna gidiyor. Ryeowook’un vokali de güçlü. Kyuhyun’un ise yumuşak ve pürüzsüz. Ama bu başka bir şeydir.

tumblr_mcr9dqext71rcoad1o1_1280

 • Özel soru.  Donghae, siz “Panda and Hedgedog” dizisinde başroldeydiniz.  En çok kime minnettarsınız?

Donghae: Başlangıçta Park Jin Hyun ile çalışmaktan çok korkuyordum ama o cidden bana kendi torunuymuş gibi davrandı. Senaryoyu okuduğumuzda bana, “Beni deden gibi gör” dedi. O zaman ben ona “dede” dedim. Sunbae mesaj göndermeyi bilmiyor ama o öğrenerek bana bir tane yolladı. Bölümler yayınlandıktan sonra 2-3 tane daha yolladı.

a9cb856e5dc11e0d3657029777f76edc_brwac3zehyk9gocaunjhyzzguvjgc

 • Siz sayın MC…

Kyuhyun: Kayıttan önce her zaman beraber kayıt yapacağımız kişileri selamlamak için bekleme odasına gidiyorum. Kayıt sırasında keskin yorumlar yapmayı seviyorum. Ve kayıt bittikten sonra her zaman özür diliyorum. Çoğu benim iyi bir insan olduğumu düşünüyor. Bu doğru. Aslında, keskin ve alaycı yorumları sevmiyorum.

 • “Radio Star”a davet etmek ve bizzat 'mahvetmek' istediğiniz kişiler var mı?

Kyuhyun: DBSK sunbaelerim ve BoA’yı aynı gün davet etmek istiyorum. DBSK ile çok yakınım, özellikle Changmin ile. Onun hakkında her şeyi biliyorum. Ve onu belirli bir seviyeye kadar mahvetmek istiyorum (gülüyor). BoA noona bir yıldız, ama ben onun hakkında çok şey bilmiyorum. Onların gelmesini istiyorum, onlar ise istemiyor.

 • 2007 yılında geçirdiğiniz araba kazası sonrası yaralarınız hala var mı?

Kyuhyun: Nerede olursam olayım emniyet kemerini takma gibi bir alışkanlığım var. Ayrıca, arabada uyuyamıyorum.

tumblr_mcr9j8tvfb1rcoad1o1_1280

 • Ryeowook ve Sungmin Kiss The Radio’da ikili öpücük gönderiyorlar. Bu çekiciliğiniz mi ?

Ryeowook: İlk başladığımız zamanlarda yayına nasıl başlayacağımı bilmiyordum ama çoğu kişi bizi övdü, Sungmin hyung ile beraber çalışmanın benim için daha iyi olduğuna eminim. Çok eğleniyoruz. Kendim hakkında konuşmak hoşuma gidiyor, günlük tutuyormuşsun gibi bir duygu. Oraya zürafamı getirebilmem hoşuma gidiyor. Başlayalı 10 ay oldu ve buna devam etmek istiyorum.

 • Son zamanlarda herkes sizin zürafalara karşı olan aşkınızı konuşuyor. Hatta Tayland’daki hayranlar zürafaların olduğu hayvanat bahçesine sizin adınızı vermişler.

Ryeowook: Çocukluğumdan beri yüksek hayvanlardan hoşlanırdım. Anne-babam, ikisi de çalıştığı için eve kendim gitmek zorunda kalıyordum, yolda sık sık hayvanat bahçesine uğrar ve zürafalara bakardım. Zürafa şeklinde bir sürü hediye alıyorum, hatta benim adımı taşıyan hayvanat bahçesi bile var. O zaman çok minnettardım ve aynı zamanda da şok olmuştum. Neden benim adımı vermek zorundaydılar? (Gülüyor) o hayvanat bahçesine gideceğim. Benim zürafalarım nasılmış, seviliyorlar mı görmek istiyorum.

tumblr_mcr9aemxjq1rcoad1o1_1280

 • Eunhyuk sık sık komik fotoğraflar gösteriyor. Onlar gerçek kişiliğinize çok mu benziyor?

Eunhyuk: Programlarda daha komik görünüyorum. Normalde, kendim hakkında konuşmayı çok sevmiyorum ve esprilerde çok iyi değilim. Programları dikkatle izlerseniz çok konuşmadığımı görürsünüz.

tumblr_mcr9fjc2th1rcoad1o1_1280

 • Eunhyuk, Sungmin, Yesung ve Kyuhyun yurtta aynı katta yaşıyorlar. Sungmin burada değilken uyku alışkanlıklarınız hakkında konuşalım.

Kyuhyun: Her üyenin kendi odası var ama beni Sungmin ile yerleştirdiler. Ben horluyorum ve bunun Sungmin hyungun hoşuna gittiğini düşünüyorum. Genellikle biri bağırıyorsa ya da horluyorsa uyanırsın ama o, ben ne yaparsam yapayım uyumaya devam ediyor. Benden yoruluyordur diye düşünüyorum.

tumblr_mcr9mr6p9c1rcoad1o1_1280

 • Super Junior 110 haftadır Tayvan müzik listelerinde lider konumunda. Asya’da çok popülersiniz.

Donghae: Biz Asya’nın her köşesinde popüleriz o yüzden şaşırmayın. Teukkie hyung “Biz hayranları büyüleyen yeni çocuklar gibiyiz” dedi. Ben çok minnettarım ve her yerde gösteri yapabilmek istiyorum. Siwon ile ikimiz de yabancı ülkelerde çok popüleriz. Biz 1. - 2. sıralardayız (sırıtıyor).

tumblr_mcr91ko0vl1rcoad1o1_1280

 • Vokalleriniz şovlarınız kadar bilinmiyor.

Yesung: Bazıları bizim şovlarda daha iyi olduğumuzu söyledi, o yüzden ben “Immortal Song”a katıldım, bizim Asya’nın şarkı söyleyen grubu olduğumuzu gösterebilmek için.

Ryeowook: Grubumuz 20'li yaşlarındaki adamları temsil ediyor… Bu çok komik. “Immortal Song”daki performansımdan sonra insanlar artık şarkı söylemekte iyi olduğumu ve grubumuzun imajının hiç de kötü olmadığını biliyorlar.

Leeteuk: Bizim imajımıza bakarak daha uzun süre yolumuza devam edebiliriz diye düşünüyorum. Bazen ana vokallerimize üzülüyorum, bazı insanlar onların vokal becerilerine çamur atıyorlar. Onlar diğerlerinden daha iyiler. Onlar profesyoneller. Aksini düşünüyorsanız, örneğin, benim solo albümüm hoşunuza gideceğini sanmıyorum.

tumblr_mcr992ideb1rcoad1o1_1280

 • Sıcak bir konu. Bütün şarkılarınızın benzediğini söyleyen insanlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ryeowook: Biz değişiyoruz, eğer siz “Twins” ve “Don’t Don” şarkılarını ve diğer şarkılarımızı dinlerseniz ne kadar değiştiğimizi fark edeceksiniz. “Sorry Sorry” çok iyi bir şarkı ve çok seviliyor. Bu kez “SPY” şarkımızda da ajan 007 konseptini seçtik ve çok da iyi oldu.

 • Leeteuk’un askere gitmesine az kaldı. Gitmeden önce neler yapmayı planlıyorsunuz?

Leeteuk: Ben eğlenmek zorundayım ama nasıl yapacağımı bilmiyorum. Menajer hyunga sorduğumda her şeyi yapmam gerektiğini söylüyor. Korkuyorum ve çok rahatsız edici olacağımı düşünüyorum. Kanalların binalarının etrafında dolanıp sonra içeri girip yönetmenlere sadece “merhaba” deyip, yardım edebileceğim bir şey varsa yardım edebilirim. Kısa bir süre önce çok önemli bir “teşekkür” aldım, Star King’in baş yönetmeninden ve çok üzgün hissettim. Ana MC olarak zor 4 yıl geçirdim.. Program kaydı çok zor. Sonunda MC olmanın tadına varmıştım, o yüzden bırakıp giderken üzülüyorum.

tumblr_mcr96ftger1rcoad1o1_1280

 • Kız arkadaşınız var mı?

Leeteuk: Bir yıl kadar önce son kız arkadaşımdan ayrıldım (Donghae liderin yalancılığıyla ilgili birşeyler diyor). Şirket benim yalnız olduğumu söylese de bunun aksini söyleyecekler bulunur. Kız arkadaşı edinmek istiyorum. Birçok kişi askerdeyken kız arkadaşının mektupları insana yardımcı olduğunu söylüyor o yüzden aktif bir arayış içerisindeyim. 10 yıldan fazladır yurtta kalıyorum ama döndükten sonra sevgili bulup evlenebilmek için ayrı bir evde yaşayacağım.

 • Üyeler Leeteuk’un askere gitmesi hakkında endişeli mi?

Donghae: Herkesin askere gitmesi gerekiyor, ama… Teukkie hyungu 14 senedir bildiğim ve tanıdığım için, çok üzgün hissediyorum çünkü onu birkaç kere görebileceğim… Onsuz kendimizi çok boş hissederiz diye düşünüyorum.

Eunhyuk: Gösterlerde sık sık konuşuyorum ve “biz” diyorum ama genelde benim rolüm Teukkie hyungun rolünden daha küçük. Sonuç olarak onu çok çok özleyeceğiz diye düşünüyorum.

tumblr_mcr90yfxcr1rcoad1o1_1280

Türkçe Çeviri: DQtyonok

*Blogdan yazı çıkarmak ve alıntı yapmak yasaktır.

 


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s