Super Junior K.R.Y


• Yesung / 예성 ( Kim Jongwoon ) - Grubun Lideri

• Ryeowook / 려욱 ( Kim Ryeowook )

• Kyuhyun / 규현 ( Cho Kyuhyun )

Super Junior K.R.Y (Kyuhyun, Ryeowook, Yesung ) – Super Junior’ın ilk resmi alt grubudur, 2006 yılının Kasım ayında kurulan bu grup daha çok yetişkin kitleye yöneliktir.

Grup Super Junior’da mükemmel ve yüksek vokallere sahip Yesung, Ryeowook ve Kyuhyun’dan oluşuyor.

Alt grup şarkıları ballad ve Kore müzik sektöründe genel bir durgunluk yaşandığı zaman popüler olan ballad-R&B türdedir.

2006-2011

Grup ilk çıkışını 5 Kasım 2006 Music Bank’te “The One I Love” (Hyena dizisinin OST’si) ile yaptı. Üçlü, Hyena dizisi için 3 şarkı dahil olmak üzere dizi ve filmler için bir çok parça kaydetti. Grup resmen single ya da albüm yayınlamadı, sadece diğer sanatçılarla ortak albüm ve film/dizi müzikleri kayıtlarında yer aldılar.

Super Junior K.R.Y 1 Ağustos 2010’da Japonya’da ilk mini konserini düzenledi. 2010 Kasım ayında Kobe’da 2 konser, Aralık’ta da Fukuoka’da 2 konserleri daha düzenlendi. Konsere gelen kişi sayısı 22.000’i aşkındı.

2012 – Günümüz

2012 Kasım ayında Yokohama’da konser düzenledi, konserde de 23 Ocak 2013’te “Promise You” adlı Japonca single çıkaracaklarını duyurdular. Klibin teaseri ilk defa konserde gösterildi ve birkaç gün sonra resmi Youtube kanalında yayınlandı. “Promise You” 23 Ocak 2013’te Oricon günlük singlelar listesine 2.sıradan girişini yaptı. Single albüm 23 Ocak’ta toplamda 40,645 kopya sattı. Ertesi gün 15,197 kopya daha satarak 1.sıraya yerleşti. 1 hafta içinde “Promise You” 69,067 kopya satarak Oricon haftalık listede 2.sıraya yerleşti.

Super Junior K.R.Y The 1st Concert (1 Ağustos 2010 –4 Ekim 2011)

Asya turu Tokyo’daki konserle başladı ve Güney Kore, Tayvan’da da düzenlenerek Pekin/Çin konseriyle sona erdi. Japonya Fukuoka’daki konserler hayranların konserin tekrarını istemeleri üzerine düzenlendi.

Super Junior üyeleri Heechul, Sungmin ve Donghae özel konuk oldular, aynı şekilde SHINee ve TRAX de.

Super Junior K.R.Y. Special Winter Concert (19 Kasım 2012 – 24 Ocak 2013)

Altgrubun Japonya turudur. Yokohama, Kobe ve Tokyo’da her birinde 3er konser olmak üzere toplamda 9 konser düzenlenmiştir.


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s