Super Junior-T (Trot)

• Leeteuk / 이특 (Park Jungsoo) – Grubun Lideri

• Heechul / 희철 (Kim Heechul)

• Kangin / 강인 (Kim Youngwoon)

• Shindong / 신동 ( Shin Donghee)

• Sungmin / 성민 (Lee Sungmin)

• Eunhyuk / 은혁 (Lee Hyukjae)

Super Junior-T (Trot) Super Junior’un 2. resmi alt grubudur ve Trot (Kore pop müziğinin en eski hali) müzik türüne yöneliktir.

2007: Rokkugo

Grup bir single yayınladı. “Rokkugo” 23 Şubat 2007’de yayınlandı. Grup resmen 25 Şubat’ta SBS’in Popular Songs programında çıkışını “Rokkugo” ve meşhur trot şarkıcısı Bang Shily ile söyledikleri “First Express” şarkılarıyla yaptı. Grubun çıkışı, Ağustos 2006’da araba kazası geçiren Heechul’un tekrar sahneye dönüşü ile oldu. “Rokkugo” yayınlandıktan 3 gün sonra müzik listelerinde üst sıralara yerleşti. 2 ay sonra da single Tayvan müzik listelerinde üst sıralara yerleşip birkaç hafta boyunca konumunu korudu.

Single yayınlandıktan 2 ay sonra Leeteuk, Shindong, Eunhyuk ve Kyuhun araba kazasında yaralandığından dolayı Super Junior-T’nin 2 aylık programları iptal edildi. Ama Palace T (Goong T) gibi önceden kaydı yapılmış olan programlar yayınlanmaya, single da müzik listelerinde üstteki konumunu korumaya devam etti. Programları Haziran’da yeniden başladı ama sadece bir ay sürdü.

2007 yılının sonuna doğru single 46,000’e yakın kopya satarak yılın en çok satan single’i oldu.29 Nisan 2007’da yılın sonuna doğru 2. singleları ile dönüş yapacağı duyuruldu. Ancak, Super Junior’ın 4. alt grubu olan Super Junior Happy’nin çıkışı Super Junior-T’nin ara vermesine neden oldu. Super Show gibi konser turlarında performans sergileyerek Super Junior-T kısmen de olsa aktif olmaya devam etti.
Super Junior T’nin Los Angeles/Californiya’da 6th Korean Music Festival (6. Kore Müzik Festival)inin açılış performansı Super Junior-Happy çıkışını yapmadan önceki son performansıydı.

2008: ROCK&GO

5 Kasım 2008’de Super Junior-T “Rokkugo”nun Japonca versiyonu olan “ROCK&GO” ile Japonya’ya yönelik bir grup olarak döndü. Grubun adı da Super Junior-TxMoeyan olarak değiştirildi. (Moeyan – Japonya’da 2 bayanın olduğu ünlü bir komedi grubu) “Rokkugo”nun Japonca versiyonu “ROCK&GO” Oricon listelerine 19.sıradan girişini yaptı ve 3 gün sonra 2. sıraya yükseldi.

Super Junior T ve Moeyan single’ın yayınlandığı gün single’ı tanıtma amaçlı Tokyo’da mini konser düzenlediler


.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s