Super Junior Araba Kazası

 

2006 Kazası – Heechul

2006 yılı 10 Ağustos’ta Mokpo’dan, Donghae’nin babasının cenazesinden, Seul’e dönüşte Heechul şerit değiştirirken arabanın lastiklerinde oluşan problemden dolayı kaza yaptı. Heechul’un sol bacağı uyluk kemiği, dizi, ayak bileği olmak üzere 5 yerden kırılarak 6 saat boyunca süren ameliyatta kaldı. Bacağına demir çubuklar takıldı; performanslarda var gücüyle dans etmemesinin sebebi budur. Bunun dışında da yaralar aldı, bilincini kaybetmemek için ısırdığı dili yırtıldığı için birçok dikiş atılmak durumunda kaldı.

Heechul’e 12 hafta boyunca istirahat etmesi gerektiği ve bu nedenle faaliyetlerinin geçici bir süre durdurması gerektiği söylendi ama olaydan bir ay sonra 13 Eylül 2006 tarihinde taburcu edildi.

10 Ekim 2006’da bacağındaki birkaç çubuğun kaldırılması için 2. bir ameliyata hastaneye gitti ve Ekim sonunda tekerlekli sandalye de olsa o zaman oynamakta olduğu MBC sitkomunun son 3 bölümü çekimlerine döndü.

25 Kasım 2006’da Mnet KM Music Festival (MKMF) Awards’daki performansla grup faaliyetlerine yeniden başlamış oldu ve programlarda konuk, sunucu olduğu kişisel faaliyetlerine de Aralık sonunda resmen başlamış oldu.

Bacağında daha çıkartılmayan birkaç demir çubuk bulunmasına rağmen Heechul 2007 yılında düzenli olarak performanslara katılmaya başladı. Nisan sonu Mayıs 2007 gibi Super Junior’ın yorucu dans rutinine katılmaya yeterli düzeyde iyileşti. Bacağında kalan çubuklar 2008 yılında çıkartıldı.

 

2007 Kazası – Leeteuk, Shindong, Eunhyuk, Kyuhyun ve 2 Menajer

2007 yılın 19 Nisan sabahı Super Junior Kiss the Radio’dan dönerken 4 üyenin (LeeteukShindongEunhyuk ve Kyuhyun) ve 2 menajerin olduğu araba ön lastiğinin patlayıp koruyucu bariyeye çarpması sonucu kaza yaptı.

Shindong ufak tefek sıyrıklarla kurtulup en az zarar gören üye oldu, Eunhyuk’un da vücudunda ufak cam parçaları ve ufak çizikler alıyor ve hemen ertesi gün taburcu edildi.

Leeteuk’un sırtına kırık cam parçaları batması ve gözlerinin üstünün de ciddi zarar görmesi sonucu cerrahi müdahele yapıldı, toplamda 170 dikiş atıldı. 30 Nisan 2007 tarihinde taburcu edildi.

En çok zararı kaza anında şöforun hemen arkasındaki koltukta oturan ve emniyet kemeri takılı olmayan Kyuhyun aldı. Kalça kemiğini kırıldı, yüzünde morluklar ve çürükler oluştu, kaburgalarının kırılıp akciğere saplanması sonucu pnömotoraks (akciğerin sönmesi ve göğüs boşluğunda hava toplanması) gerçekleşti. Şoka girip bilincini kaybetti, 6 gün komada kaldı. Daha sonra solunum cihazına ihtiyaç kalmadığından normal odaya alındı. Ancak 1 ay sonra desteksiz yürümeye başladığı söyleniyor.

Kyuhyun’un durumu çok ağır olduğundan doktorlar acil cerrahi müdahelenin gerektiğini ve sadece boğaz yoluyla ameliyat yapılabileceklerini, ancak müdahale yapılsa bile yaşama şansının %20 bile olmadığını söyledi (boğaz yoluyla ameliyat edilmesi bir daha şarkı söyleyemeyeceği anlamına geliyordu). Uzun bir süre oğlunun şarkıcı olmasını onaylamayan babası bu ameliyatı reddetti. Doktora: “Bu çocuk şarkıcı, ve onun hayali şarkı söylemek… Ameliyat sonrası hayatta kalsa bile şarkı söylemeden nasıl yaşar?” dedi. Her iki taraf çok uzun bir süre tartıştı, en sonunda ameliyatı farklı şekilde yapacak bir doktor bulundu. Ve ameliyat başarıyla sonuçlandı.

Kyuhyun 5 Temmuz 2007 tarihinde taburcu edildi, tam 78 gün sonra.

 

2009 Kazası – Kangin

16 Ekim 2009, sabah 3 civarı Kangin park edilmiş taksiye çarparak olay yerinden kaçtı.

5 saat sonra Kangin kendisi gidip teslim oldu. Kanında 0,082% oranında alkol bulundu. Kangin polis merkezine kendisi gidip teslim olmasına rağmen kayıtlara “Çarptı ve kaçtı” olarak geçti. Seul-Gangnam polis merkezine 14:00’da soruşturmanın devamı ve cezanın belirlenmesi için gitmedi.

SM ve Kangin resmen özür mesajı yayınladı. Kangin’in yıl sonuna kadar olan bütün faaliyetleri iptal edildi.

Bir ay sonra da SPAO modeli olarak göründü. İnternet kullanıcıları Kangin’in faaliyetlerine yeniden başladığı için epey öfke doluydu. Ama sonra reklam çekimlerinin kazadan önce çekilmiş olduğu ortaya çıktı.

Daha sonra Seul Merkez Mahkemesi alkollü araba kullanması nedeniyle 8 milyon won (yaklaşık 17,200 TL) ceza ödemesi gerektiğini açıkladı.

2011 Kazası – Leeteuk, Heechul (Singapur)

Leeteuk ve Heechul 28 Ocak 2011’de “Super Show 3” turları kapsamında gittikleri Singapur’da onlardan daha sonra ülkeye giriş yapacak olan 7 üyeyi almak için gittikleri havaalanı yolunda hayranların onları takip etmesi ve arabaların fazla yaklaşması sonucu ufak bir araba kazası geçirdi.

İkisi de twitterdan bu olayla ilgili paylaşım yaptı.

Leeteuk: “Singapur... Buranın güzel bir yer olduğunu hissettim.. ^^ Bizim arabamızı takip etmenizi de sevdim.. ama, lütfen, dikkatli olun... 7 arabanın dahil olduğu bir kaza.. az kalsın ölüyordum.. ㅠㅠ”

Heechul: “Eğer bizi görmek istiyorsanız stadyuma gelin, diğer türlü kendinizi tehlikeye atmış olursunuz. Eski olayları hatırlatmalarını istemiyorum”

UYARI: Bu yazı Turkish Sapphire Blue adminlerinde D_Q tarafından yapılan çok yönlü araştırmalar sonucu özel olarak hazırlanmıştır. İzinsiz olarak tamamının veya bir kısmının site dışına çıkarılması ve alıntı yapılması kesinlikle yasaktır.
Telif Hakki © 2012-2014 TR Sapphire Blue
Tüm Hakları Saklıdır.

Super Junior Araba Kazası” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s