[141118] The Celebrity Magazine Donghae Röportajı: Geceyarısı Gezintisi

b5cb_dlcuaa9bvz

Donghae, gece eğlenceli bir atmosferin ortasında Itaewon sokaklarında bir başına yürüyor. Bu yol, bir başlangıcı ya da sonu olabilir gençliğinin.

Partilerin atmosferi coşku ile samimileşir. Fakat Super Junior Donghae’ye göre, gerçek parti canlı ışıklar, caddelerden geçip giden insanlar. Hafta içi bir geceye göre cadde oldukça sessiz. Yan yana dizilmiş mağazalar karmaşık bir labirent gibi görünüyor, kepenkler kapatılmış, grafiklerle dolu duvarlar sokak lambalarının ışığı altında sarıya boyanmış. Gece ışıkları ile kızıllaşmış, karanlık siyah geceye uzanan yollar var. Donghae bir telefon kulübesine giriyor, ellerini birbirine sürtüyor, soğuktan omuzlarını büzdüğü için nefesi belirgin hale geliyor. Personelden bazıları bilinçsizce onun ayak ritimlerine katılıyor.

Sahnede spot ışıklarının altında durarak, Donghae daima kendisini herkese göstermek istiyor. Bazen kendisini kalabalık bir caddedeki bir kafeye ya da havaalanında bekleme salonundaki bir banka gizleyerek gelip geçen insanları gözlemliyor, bazenleri ise Itaewon ve Nam’ın ara sokaklarında gezintiye çıkıyor ya da Han Nehri kıyısında bir bankta oturuyor.

The Youth filmi ile gündeme gelmesinden sonraki gündü. Donghae için, bunlar 20’lerinden kalan son günleriydi. 29 yaşındaki adamın bir yılı D&E alt grubunun bir üyesi olarak Eunhyuk ile Japonya’da konser turnesi ile, ‘God’s Quiz 4’te Han Shiwoo rolü ile ve ‘The Youth’ filminde Jungwoo rolü ile çabucak geçti. Bir erkeği değerlendirmek için gerekli olan standart yaşın 29 veya 30 olması önemli değil. “Benim ilgilendiğim yaş değil. Ben o çocuk şarkılarını ve peri masallarını unutmak istemiyorum. Hayaller, arzular ve Ezop masallarındaki ve Disney çizgi filmlerindeki derin düşünceleri daima benimle tutmak istiyorum. Gençliğe yapışıp kalmaktansa, büyümek ve daha olgun biri olmak istiyorum.” Bunlar, 20lerini başkalarının bakış açılarını kullanarak değil kendi hisleriyle tecrübe eden bir adam olan Donghae’nin sözleriydi.

• Öyle görünüyor ki Itaewon’da gece gezmeyi sevmiyorsun
Yürümeyi gerçekten severim. Bazen bir yerlere gitmek için bir taksiye atlıyorum sonra bu mağazalara göz gezdiriyorum, bir şeyler yiyorum. Ayda iki gece Itaewon sokaklarında yürüyüşe çıkıyorum. Bir kafede oturduktan, müzik dinledikten ve bir şeyler yedikten sonra genellikle biraz yürüyorum. Yeni bir kafe açıldığında, genellikle orayı da ziyaret ederim. Bazen Itaewon’daki teras kafelere gider ve gelen geçen insanları gözlemlerim. Itaewon etnik grupların olduğu kadar çeşitli milliyetten insanları da barındıran bir yer, bu yüzden orada herkesten gelen coşkuyu hissedebiliyorum.

• Itaewon’un yanı sıra, başka yerlere de gidiyor musun?
Çoğunlukla, Yeondong’a gidiyorum, Han nehrinin kıyısında bir banka oturuyorum ya da Namsan’da yürüyüş yapıyorum. Bir programım olmadığı zamanlarda, havaalanına gidiyorum. Aslında işim yüzümden haftada bir veya iki kez havaalanında geliyorum, bu yüzden fazla rahat davranamıyorum. Bundan 4 veya 5 yıl önce, havalanına yalnız gelmenin nasıl bir his olduğunu merak ettiğim için sabahın erken saatlerinde oraya gittim. Havalanına her hafta gitmeme rağmen, oraya sabah erken saatte gitmek yepyeni bir dünya gibiydi.

• Bu farklı bir yer ve mekan. Ne gördün orada?
Havalanın bekleme bölümü gece 1-2 arası oldukça kalabalık. Biletim ve valizim olmamasına rağmen banka oturdum, bir yerlere gitmek için ayrılacakmışım hissini yaşadım. İçimde meydan okuma ve yeni yerler keşfetme arzusu duydum. Siz de havaalanlarının insanların hayatlarında yenilik bulmak için ya da hayatlarını daha iyi bir hale getirmek için geldikleri yerler olduğunu düşünmüyor musunuz? Bu şaşırtıcı ve harika bir histi.

• Super Junior’ın bir üyesi olarak, çok fazla çalıştığın için oldukça yorgun hissediyor olmalısın?
Stajyer olduğum ve çıkış yaptığımızdan zamandan şimdiye kadar, dürüst olmak gerekirse, beni yoran çok fazla şey oldu ama altından kalkabildiğimi düşünüyorum. Bazen böyle büyük bir sevgi aldığım için seçilmiş olup olmadığımı merak ediyorum. Böyle zamanlarda, her bir saniyenin değerli olduğunu fark ediyorum. Performans sergilerken, en çok çalışan kişi daima benim, sahnede bile, hala elimden gelenin en iyisini yapmaya ve kendime güvenmeye çalışıyorum. Ama bununla birlikte, “20lerimdeyim, sadece bu şekilde çalışmaya odaklanırsam yazık olur” diye de düşünüyorum. Arkadaşlarım, belki onlar bana hayranlık duyuyorlardır, ama ben, onların hayatlarına gıpta ediyorum.

• Baş rolünü oynadığın ilk film “The Youth” yayınlandı
Aslında bu filmin galasının yapılacağını düşünmüyordum, çünkü sadece bir kısa filmdi. Uzun zaman önce bir filmde oynamak için can atıyordum, bu yüzden bağımsız bir film bulmayı denedim. Sonradan, “The Youth” a katılmak için teklif aldım. Çekimlerin ortasında, yönetmen ile birlikte Uluslarası Jeju Film Festivali’ne katılma isteğimi sürekli dile getiriyordum. Filmin sinemada resmi olarak yayınlandığını öğrendiğimde, çok şaşırdım ve inancım arttı. Fanlara daha da ilginç filmler gösterebilmek için, ileride daha çok çalışmaya karar verdim.

• Super Junior’ın Donghae’si olmak ile aktör Lee Donghae olmak arasında zorluklar var mı?
Kesinlikle yok. Super Junior ve oyunculuk arasında hiç gidip gelmedim. Kendim ve işim hakkında boşluğa ve şüpheye düştüğüm zamanlar tabii ki oldu, ama şu var ki mutlu ya da üzgün olduğum zamanlarda bile daima beni takip eden fanlarımın karşısına çıkmak arzusundan hiç vazgeçmedim. Eğer vazgeçmek zorunda olduğum gün gelirse, bu çok çok çok uzun zaman sonra artık ünlü olmadığımda olur.

• Buna rağmen, sıklıkla yorgun hissediyor musun?
Benim hayatım da herkesin sahip olduğu zamana sahip. İşim de öyle. Bugün ya da hiç fark etmez, bu sadece tekrar ve tekrar yapmanız gereken şeylerin bir zincirlemesi. Benim planım 1 yıllık hazırlanıyor, bu dolu planla bile bazen boşluk hissediyorum. Sürekli meşgul olmama rağmen, bu yalnızca yapmak zorunda olduğum şeyleri takip eden bir döngü. Bu yüzden “Ah, yine meşgulüm” diye düşünüyorum. Çünkü kişisel zamanım gerçekten çok nadiren oluyor.

İngilizce Çeviri: justhaehyuk
Türkçe Çeviri: Seohae@TRSapphireBlue
Düzenleyen: Sky Sailor@TRSapphireBlue

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s