[Ocak 2015] Magazine M Kangin Röportajı

3phnkcjwuau

•2012 yılında askerden döndükten sonra oyunculuğa adım attın.
2013’ün başlarında, arkadaşımın zaman geçirmek için verdiği kitaba benzer bir senaryo okudum. Daha sonra rol aldığım 'Cat Funeral'ın senaryosunu okudum. Aşkı ve ayrılığı yaşayan birisi olarak, buna kendimi yakın hissettim. (Gil Junger'in 2004 yapımlı) 'If Only' ve (Kim Younggyun'un 2001 yapımlı) 'Wanee & Junah' gibi cana yakın filmleri severim ve bunun da benzer bir havası var.

•Film, Donghoon ve Jaehee'nin, baştan sonra, kalplerindeki değişmeyi ve durumları çok güzel anlatıyor.
Hepsi yönetmen sayesinde. (Ryu Janghwa'nın 2008 yapımlı) 'Hello Schoolgirl' filminde oynadım ancak bu benim ilk başrol deneyimimdi bu yüzden çok fazla sorumluluk hissettim. Çekimlerin ilk aşamalarında gülümsemek Donghoon için kolay değildi. Başka birinin karakterini oynamak zor. Bu nedenle role kendimi bürümek için çok çalıştım. Yapmaya isteğiniz varsa mümkündür. Çok uzun süre sahnede olmaktan öğrendiğim bir şey bu.

•Başlangıçta, Jaehee ve Donghoon'un aşkı başladığı zaman, bu dışarı çok doğal aktarılıyordu.
Birçok öpücük sahnesi vardı, aslında çok garipçe yapıyorduk ve bunun için azar da işittik. Bu sahneler Seyoung ve ben samimiyet kurmadan önce çekildi çünkü. Ama yakınlaştıktan sonra çektiğimiz yataktaki sahneler fena değildi (gülüyor).

•Kedi bu filmde önemli bir rol.
Super Junior'ın yurdunda birlikte yaşadığım Heechul hyung 10 yıldır Heebum isimli bir kedi besliyor. Bu yüzden açıkçası bu benim için yabancı bir durum değil. Sevgililer birbirine hediye olarak hayvan vermemeli yoksa hâlde ayrıldıkları zaman onu özleyip onun için endişelenecekler.

•Jaehee hayat dolu bir kadın. Gerçekte böyle bayanlardan hoşlanır mısın?
Yirmilerimde iken fazlasıyla hoşlanırdım (güler). Ama bu yavaş yavaş değişti. Son zamanlarda sakin ve rahat kadınlardan hoşlanıyorum.

•Nedense çok kez randevuya çıkmış gibi görünüyorsun?
Öyle görünüyorum değil mi? Moralim bozuldu (güler). Takıldığım arkadaşların çoğu çıkıyor ve tanıdığım pek çok bayan var ancak müsait değiller. Ünlülerden bahsediyosak da sadece Super Junior var. Yirmilerime baktığımda pişmanlık duyuyorum. Randevu konusunda değil, yaşınız ilerledikçe akranlarınızla tanışmaya çalışabilirsiniz ama ben gerçekten bunu yapamadım. Tek oğul olmanın gerçekten verdiği yalnızlık duygusuna sahibim bu yüzden çevremdeki insanların çok önemli olduğunu düşünüyorum.

•Yalnızlık beklenmeyen zamanlarda vuruyor.
Bazen yaşlandığım zaman ve çevremde kimse olmadan yalnız kaldığımda ne olacak diye endişeleniyorum. Askerde iken ailemi ve arkadaşlarımı çok fazla özlemiştim. Şükürler olsun ki ortaokuldan beri tanıdığım arkadaşlarım var. Askerde beni ziyaret eden ve yurtdışı konserlerim olduğunda doğum günlerinde ailemi yalnız bırakmayan arkadaşlarım var. Geceleri akşam yemeği yemek için mahallede onlarla buluşmak mutluluk verici. Bir keresinde büyük umutlarla Gangnam'da bir gece kulübüne gitmiştik ama utanç vericiydi, bir saat sonra çıktık. Bunun yerine domuz eti yemeğe gittik (güler).

•5 yıl önce skandallarım sırasında çok büyük yalnızlık çektim
Zaman geçtikçe insanlardan aldığım eleştirileri sorgulamamaya başladım. Beni daima destekleyen fanlarım, Super Junior üyeleri, arkadaşlarım ve ailem için büyük ölçüde mahcup hissettim. Bu benim için sonsuz bir borç. Zaman içinde üzgün bir kalple üyelerle konuştum. Yaptığım şeyler oldukça yıkıcı ancak eğlenceli bir hyung olarak hatırlanmak istiyorum.

•Super Junior olarak çıkış yaptığından bu yana 11 yıl oldu. Bu süre zarfında müzikle uğraştın, oyunculuk yaptın ve hatta eğlence programlarına çıktın. En çok hangisine bağlandın?
İlk önceliğim her daim Super Junior. Çok zaman geçse bile, cevabım hep aynı olacak. Zaman, oyunculuk zamanı gibi görünmüyor. Bu her zaman ilgi duyduğum ve hayranı olduğum bir şey ama yine de hedeflerimi gerçekleştirebilmek için birçok yönden eksiğim.

•Senin için filmlerin tesiri nedir?
Çok seviyorum. Öğrenciyken bile, arkadaşlarım ve ben eğlenceli kısa filmler çekerdik. Cat Funeral ve Hello Schoolgirl’de çok keyif aldım. Gişe filmlerini sevmeme rağmen, Cat Funeral gibi filmler daha iç açıcı. Bu filme bağlı hissettiğim kadar, çokça sevilmesini umuyorum.

İngilizce Çeviri: youcantdothaaat
Türkçe Çeviri: DNHYK@TRSapphireBlue
Düzenleyen: Sky Sailor@TRSapphireBlue

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s