[Şubat 2015] Ceci Magazine Kangin Röportajı

"Dongsaenglerimle her yemek yediğimde havalı bir şekilde hesabı ödeyen ve çoçuğuna bolca cep harçlığı veren türden bir yetişkin olmak istiyorum."

 • Bugünlerde Super Show 6 performanslarıyla meşgulsün ve aynı zamanda bu yıl 30 yaşına gireceksin. 2012'de döndün ve geçen sene yeni bir fırsat yakalamış görünüyordun?

Cidden oyunculuk yapmayı istedim ve güzel bir film çekebildim. Cat Funeral sevgililerin vedası hakkında olan benzersiz bir film, birlikte yetiştirdikleri kedinin cenazesini ayarlamak için tekrar bir araya geldikleri; yetersiz romantizmin olgunlaştığı bir film. Senaryoyu ilk okuduğumda çok eğlenceli buldum, ve dikkatlice sordum, "Bunu yapmak istiyorum, muhtemelen zor değil mi?" Bu fırsatı verdikleri için çok minnettarım.

 • Film çekimleri nasıldı?

4 ay boyunca çekim yaptık, 2013 Kasımdan Şubata kadar. Bu, film çekmek için oldukça uzun bir süre, bu yüzden kadın başrol Park Seyeong, kadro ve çalışanların hepsi gerçekten yakınlaştı. Ne zaman kar yağışı artsa çekimleri durdurduk ve içeri gidip soju içerek konuştuk. Filmi Deokjeok adasında çektik, kar çok yoğun yağdığından Seoul'e dönemedik, ve adada kapana kısıldık, bu yüzden birkaç gün boyunca çok içtik (gülüyor). Yayınlandığında halkın filmi nasıl karşılayacağını bilmiyorum, ama ben şimdiden iyi aktörler ve çalışanlarla eğlenirken çok çalışmanın başarısını hissediyorum.

 • Filmde, Donghoon'un (Kangin'in karakteri) doğasında kendini kötü ifade etmek var. Gerçekte Kangin'in bunun tam tersi olduğunu düşünüyorum.

Canlı, aklı havada ve hiperaktif olduğum düşünülsede, bununla ilgili olduğunu düşünüyorum. Hoşlandığım kızla birlikte olduğumda utangacım. "Birlikte yaşamak ister misin?" Kadın başrol Jaehee böyle önerilerde bulunurken hiç çekinmiyordu; böyle durumlarda daha tedbirli olmam gerektiğini düşünüyorum. Bence yumuşak kalpli insanlar zarar görmeye daha yatkın. Donghoon'un karakteri dar görüşlü, değersiz hissediyormuş gibi görülebilir, ama o Jaehee'ye karşı anlayışlı davranıyor. Kısmen o sebepten dolayı onların ilişkisi böyle.

 • O sakar ama bunun yanı sıra, sevecen. Buna kıyasla Kangin'in çıkma tarzı nasıl?

Tavuk yerken kemiğini çıkarmasına yardım eden türden bir adamım. Örneğin, kemik çorbası içerken, sadece biraz kimchi alıp ekstra pilav veriyorum. Bütün yemeği paylaşmak istiyorum (gülüyor).

 • Aktörler çekimlerde ilişkide olduklarını yönetmeni tatmin edecek şekilde yansıtmalılar. Park Seyeong ile arandaki romantizm nasıl?

Hala kendimi bir "aktör" olarak etiketlemeye cüret edemiyorum. Park Geunhyung öğretmenim "b*k aktörler" olduğunu söyledi.(Kelimenin tam anlamıyla kötü oyunculuğu ifade etmiyor, daha çok film çekerken duygulara girmek için zaman istemek gibi.) Bence ben daha o düzeyde bile değilim, yönetmeni memnun bile edemiyorum. Bu yüzden neyde iyi olduğum hakkında düşündüm, romantizm deneyimimi kullandım ve bunu en iyi yapabildiğim şekilde entegre ettim. Daha önce aşk ve ayrılıkla karşılaştığım için.

 • Hangi izleyici kitlesinin bu filmi izlemeye uygun olduğunu düşünüyorsun?

Hem aşık olanlar hem de veda etmiş olanlar aynı zihniyet ile izleyebilir. Açıkçası, "veda" hakkında sıcak konuşmak imkansız. Sadece, el ele tutuşarak izleyen çiftler için iyi bir film olmasını umuyorum.

 • Film adının kendisi vedayı çağrıştırıyor, veda ile başa çıkmak için bir yolun var mı? İlişki bağlamında olmak zorunda değil, sadece günlük yaşamda, genel anlamda veda.

Bu, 'At The Age Of 30'nin sözleri. Bu şarkıyı seviyorum ve konserlerde solo performanslarımda söylüyorum. Şarkıda olduğu gibi, veda hayatın akışının bir parçası. Bu, hayatın kabul edilmesi gereken bir parçası. Bana bunu birisi söyledi. Hayat çok zor olsa ve dünyan sona eriyormuş gibi hissetsen bile, zaman geçtikçe, bu dönem de geçecek; bu hep hayatın bir gerçeği olmuştur.

 • Ama bu sözler aşkla sınırlı gibi görünmüyor.

Yaklaşık 2 yıl önce, 30 yaşında olmanın verdiği yükü hissetmeye başladım. Ama bir yıl öncesi ve şimdi farklı. Şimdi sıklıkla bu deyimi tekrar ediyorum, "Ne zaman bir şey olsa, suçlamadan önce kendine iyice bir bak." Cidden, suçu dünyaya yıkma. İnatla değişmeyi reddettim ve işleri akışına bıraktım, şimdi sadece her şeyin kendiliğinden yoluna girmesini istiyorum. Kendimi "Dünya tarafından gizliliği ifşa edilemeyen güçlü çocuk Kangin" olarak tanıtırdım, bu sözcükler cidden çok saçma (gülüyor). Heechul hyung her zaman söyler, ne olursa olsun gizliliği ifşa edilmelidir. Elma ağacındaki elmalar güzel ve tatlı; pahalı elmaslar karşılaştırılamaz, (elma ve üzgünüm Korecede aynı kelime). Bu söylem çok doğru. Anlaşılabilmesi kolay olan biri haline gelmek istiyorum. Kibar biri.

 • Sana "hyung-nim" gözüyle bakanlarla etrafın çevriliymiş ve senden bir şeyler öğrenen çok küçük-çaylak varmış gibi görünüyor.

SM dongsaengleri bir yana, yakın olduğum dongsaengler düşündüğünden daha az. Block B, VIXX Hyuk-ie, BTOB Sungjae ile sabaha karşı içerken, "P.O-ah, neredesin? Çabuk gel." dedim arayıp. Hepsi itaatkar ve iyi. Aramızda 10 yaş olan Sungjae bana gelip, "Hyung, neden çok sıkıcısın, bunu durdurmanın zamanı değil mi?" dedi. Ama yine de gerçekten sevdiğim ve yakın olduğum bir dongsaeng (gülüyor).

 • Şu ana kadar, senin pozisyonunda, çevrende hala minnettar ve koruyucu fanlar var.

Tabii ki. Çok zaman geçti ama yıkılmadım. Sürekli olarak saklayamam. Ben bağımlılık yapıcıyım.(İlk başta) Okul forması giyen bir fanım bile yoktu. YBu yüzden Show Champion MC'siyken, seyirciyle dalga geçiyordum, "Millet, yükseğe zıplayabilir misiniz? Zıplayamaz mısınız?", "Çocuklar ben burda en büyüğüm değil mi?" ve yavaşça, biraz okullu fan kazandım (gülüyor). Birlikte eğlenebilmek çok güzel bir şey. Birlikte çalışarak şovun yazarlarıyla çok arkadaşım oldu.

 • Bu yıllar dolu dolu geçti. Kısa bir zaman önce, Super Junior üyesi Sungmin'in düğünü oldu.

Bana göre, evlilik son derece muhteşem ve inanılmaz bir şey. Sungmin'i ortaokuldan beri tanıyorum ve o hala bebek gibi görünüyor. Ne zaman evlenmek istiyorsun? İstemiyorum (gülüyor). Eğer evlenirsem, eve erken gitmek zorunda kalırım. Eğer evlenirsem, eşim yatağımda rahatsız hisseder. Evde sadece buzdolabındaki yemekleri yeriz (gülüyor). Açıkçası, evlenmeyi 11 yıl önce düşünmüştüm. 20 yaşındayken, 30 yaşına gelince evlenmek ve anaokuluna giden bir çocuğumun olması hayalimdi. Aynı kıyafteleri giymek, el ele tutuşmak ve ddeokbokki yemek istiyordum. Doğal olarak çocukları sevdiğim için.

 • Sahip olmayı hayal ettiğin belirli bir aile imajı var mı?

Yemek yemeye eve geldiklerinde işlerini bir kenara bırakan uyumlu bir aile. Açıkçası, bu elde etmesi en zor olan şey. Yedikten sonra, içeceklerimizle koltukta otururuz. Ve ondan sonra, birlikte geleneksel dans ederiz? (Gülüyor)

 • Başka bir ailen var. Super Junior hala uzun ömürlü idoller olarak etrafta, nasıl karşılayacaklarını düşünüyorsun?

Zaman geçtikçe, çoğu idoller yurtlarından ayrılır. Ama şimdiye kadar neredeyse hepimiz hala birlikteyiz. Şimdilerde, en yakın arkadaşlarımızın kim olduğu sorulduğunda, cevaplarımız aşağı yukarı üyelerimiz oluyor. Birlikte içiyoruz, birlikte egzersiz yapıyoruz - her şeyi birlikte yapıyoruz. 3 arkadaş ve ben birlikte Kangwondoya gittik, mürekkep balığı ve temiz su bana üyeleri hatırlattı. Bu yüzden Kakao Talk konuşmamızda sordum, "Mürekkep balığı isteyen?", ve beklendiği gibi popülerliği patladı mesajın. Teukie hyung'un annesinin doğum gününde ona kırmızı kiremit balığı verdim. Ne olursa olsun, üzerimize düşeni iyi yaparsak uzun bir zaman birlikte olabileceğimize inanıyorum (gülüyor).

 • Yarın da üyelerle birlikte olacak mısın?

Yarın kayak yapmayı planlıyordum ama kuyruk sokumum zedelendiğinden iptal ettim.Noel de ne. Aileyle ve Elsa'yla birlikte evde olunmalı.

Foto Scan: Heira
İngilizce Çeviri: youcandothaaat
Türkçe Çeviri: OT15ismaotp@TRSapphireBlue
Düzenleyen: Sky Sailor@TRSapphireBlue

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s