[PANN] Leeteuk'ın Sözde Gaddarlığının Arkasındakiler?

Kaynak: X

(Özet Çeviri)

Birkaç kez bu postlardan yazdım, sebepsiz yere neden siliniyor anlamıyorum. İlbelerin geçenlerde Leeteuk hakkında ordan burdan toplama şeylerle yazıp yaydıkları kötü niyetli post hakkında bu yazı.

Tek tek gerçekte ne olduğunu anlatacağım.

1. BoA kek olayı

BoA'nın twitleri Leeteuk'a değildi.

"Varsayımlar üzerinden hareket etmeyi bııııraaaakıııınn!!! İnsanlar neden kek hakkında öyle şeyler diyor... Ben, yine de, Leeteuk oppayı Amerika konserinde kekle kovalayacağım!!!! Dünyanın sonuna kadar~~~~ ㅋㅋㅋㅋㅋ"

Ve, "Bir sırdı... ama başarısız oldum" twiti aslında Eunhyuk tarafında yazılmıştı ve BoA ile ilgili değildi, Super Junior'ın yurtdışındaki tatillerinde yakalanmalarıyla ilgiliydi.

Ayrıca Leeteuk'In yazdığı, "Ah.. ㅠㅠ Yakalandımㅠㅠ Ama olan oldu, yapacak bir şye yok ㅋㅋㅋㅋㅋ" twiti de tatilde magazincilere yakalanmalarıyla ilgiliydi. Sonraki twitleri de, "Havaalanına gidiyorum... Heyecanlıyım...^^" ve "Herkes nasıl? 6 yıldan beri ilk kez, tatil zamanı kazandım ve üyelerle birlikte Avrupa'ya gidiyoruz, yirmilerimin son tatili olabilir bu. Mutlu bir tatildeyim~^^"

2. Kim Yuna skandalı

Leeteuk Strong Heart'ta Kim Yuna'dan özür diledi ancak PD daha komik  olur diye (Kim Yuna tarafından) reddedildiğini söylemesini istedi, bu yüzden Leeteuk da direkt olarak senaryodan okudu ve bir anda medyada skandal patlak verdi. PD hiçbir suçu yokmuş gibi davrandı ve Leeteuk tüm suçu üzerine aldı.

Tabii ki Leeteuk da direkt olarak senaryoyu okuduğu için srumlu ama hikayenin aslı da zaten şovda komiklik için uydurulmuştu.

3. 1 Nisan skandalı

Leeteuk telefon numarasını, son 3 hanesi olmadan twitledi. Hayranların son 3 haneyi tahmin etmeye çalışabileceğini düşünemedi çünkü doğru bilme olsılığı 1/1000 idi ama fanlar rastgele tahminler de bulunmaya başlayıp başka numaraları aramaya başladılar.

Leeteuk neler oldğunun farkına vardı ve anında tüm numarasını açıkladı. Tabii ki bu duruma kurba olanlar oldu ama Leeteuk özür dilemekle kalmayıp aranan numaraların hepsini tek tek arayarak ayrıca özür diledi.

4. Cyworld sinek gönderisi

İnsanlar, gönderideki sineği Sone'lar diye yanlış anladı. Gönderiyi gören bir Sona her yere yaydı ve aralarındaki tartışmanın öne sürülen unsuru oldu. O zamanlar ELF ve Sone'lar Dream Concert oturma planı için çekişiyordu, bu yüzden Leeteuk'ın gönderisi doğal olarak durumlarına çok uygun bir hal oluşturdu.

İnsanların yanlış anladıklarını fark edince Leeteuk o gönderiyi sildi.

5. En saçması da Leeteuk'ın üyeleri umursamadığının söylenmesi

Kyuhyun'un en çok saygı duyduğu kişi Leeteuk. Eğer ikisi gerçekten yakın olmasalardı, Leeteuk yayında açıktan öyle şeyler söyleyebilir miydi? Ve bu arada, 'U' ilk kez birincilik kazandığında Kyuhyun diğerleri ne düşünür bilemediğinde kenarda garip garip dururken Leeteuk gidip ona sarıldı. İşte o an Kyuhyun kendini bırakıp ağlamaya başladı.

Ve... cidden bunu gündeme getirmek istemiyordum ama

"Super Junior kaza yaptığında, o zaman programı olan Jun Jin'in vanı gelene kadar etrafta kimse yoktu. Jun Jin kazayı fark etti ve kimsenin yardım etmediğini görünce arabasından inip kontrol etmeye gitti ve kaza yapanın Super Junior'ın arabası olduğunu ve üyelerin de hala içerde olduğunu gördü. Bunun üzerine Jun Jin'in menajeri hızlıca yardım çağrımasını söyledi ve ikisi birlikte üyeleri teker teker arabadan çıkarmaya başladılar, Jun Jin Leeteuk'ı kolundan tutup çekti ama Leeteuk ağlamaya başladı ve önce diğerlerini çıkarması için ona bağırdı. Jun Jin de ona bağırdı ama Leeteuk ağlamaya devam etti ve kendisi yerine diğer üyeleri çıkarmasını istedi, bunun üzerine Jun Jin sinirlendi. En sonunda gelen ambulansla hepsi kurtarıldı.

'Kiss The Radio'da üyelerin en çok kime minnet duyduklarını dile getirme şansları olan bir bölüm vardı, Leeteuk ağlamaya başladı ve Jun Jin ile menajerine çok minnettar olduğunu çünkü kazadan dolayı şoka girdiği için ağlayıp bağırdığının farkında olmadığını söyledi. Jun Jin radyoda olanlardan haberdar oldu ve daha sonra bir yayında karşılaştıklarında ona aptal dedi."

Ayrıca Kyuhyun'un solo showcase'ine Leeteuk, Chagmin ve Ryeowook ile birlikte gitti. O gün, yılda bir defa Leeteuk'a tanınan tatil günüydü ve o zamanını showcase'deki gazetecilerle sohbet edip Kyuhyun'a göz kulak olmalarını isteyerek geçirdi.

Kyuhyun'un solosunu destekleyici twitler attı.


SuJu sonsuza dek birlikte olalım

--------

1. [+118, -2] Fark ettim de Leeteuk ünlü-askerken ona karşı başlatılan cadı avı cidden çok fenaymış. Ordu tarafından ünlü askerler bölüğüne koyulması konusunda hiçbir seçim hakkı yoktu ve yine de dinlenmeden çok çalıştı. O zamanlar asker Lee'nin masaja gittiği haberi yayıldı ve herkes Leeyeuk'ın adını andı, halbuki onun soyadı Park  ㅋㅋㅋ

2. [+111, -2] Kötü niyetli bir ilbenin hazırladığı gönderinin en üst sıralara çıkıp, görenin Leeteuk'dan nefret etmesinin yanında, olayların gerçek yüzünü gösteren bu gibi postların fan olmayanlar tarafından sıkıcı olarak nitelendirilip okunmaması ya da site tarafından silinmesi komik. Birilerinden nefret edip görüntülenmeyi arttırmak her zaman için eğlenceli ama birini mahvetmenin bedeline?

3. [+110, -1] Leeteuk'a karşı bu ani nefretin nerden geldiğini bilmiyorum... ama Leetek'In gerçekte kim olduğunun, 10 yıldır Super Junior'ı yönetmesinde görülebildiğini düşünüyorum. Eğer kötü biri olsaydı, şimdiye kadar çoktan dağılırlardı!!

4. [+41, -1] Leeteuk karakteri sebebiyle nefret edilmesi gereken biri değil. Bazı sevimsiz insanlarla çalışmak zorunda kalması onun şansızlığı ama sunuculuk yeteneği birinci sınıf ve ok çalışıyor, dürüst biri. Tabii ki insanlar sever ya da nefret eder ama karakteri insanların aşağılamaması gereken bir şey.

5. [+40, -1] Leeteuk oppa ㅠㅠ çok iyi biri, neredeyse fazla iyi...

6. [+38, -1] O kadar üyeyi 10 yıl boyunca idare ettiği gerçeği omuzlarında harika bir baş taşıdığını gösteriyor... Bunu başarmak çok fazla sorumluluk ve alçakgönüllülük gereketiriyor.

7. [+35, -0] Leeteuk ve Kyuhyun yakın. Ve o kaza zamanında, Leeteuk'a bile 100 dikiş atılması gerektiğinde, kendisinden önce Kyuhyun'Un kurtarılmasını istedi. O kadar yaralıydı ki Jun Jin ona çılgın dedi... Eğer yakın olmasalardı bu nasıl mümkün olurdu? Kendi bilinci bile muhtemelen gidip gelirken Kyuhyun'Un kurtarılmasını istedi.

8. [+35, -1] Bu tür postlar yayınlandıkları anda siliniyor. Kim bilir bu ne zaman silinecek. Kötü niyetle bir yıldızı aptala çevirmek o kadar kolay ki. Yıldızları aşağılayan gönderiler yukarılara çıkarken savunan gönderilerin silinmesi hayal kırıklığı.

[PANN] Leeteuk'ın Sözde Gaddarlığının Arkasındakiler?” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s