2005'ten K-Netizenlerin Super Junior'ın Çıkışı Hakkındaki Yorumları!

“SM, K-Pop’un En Büyük 12 Kişilik Grubunu Çıkarmaya Hazırlanıyor!”

"Vay! İlk defa 10 kişiden fazla üyesi olan bir grup görüyorum! Oyyy, onları aklında tutmak nasıl da zor olacak."

"12? Çok fazlalar. Ama oldukça sevimli görünüyorlar"

"Koro olarak mı söyleyecekler şarkıyı yoksa her biri birer saniye mi söyleyecek? Donghae çekici."

"Korkarım ki müzik programlarındaki performansları sırasında birbirlerine çarpabilirler, daha da kötüsü sahneden düşebilirler."

"SM üye sayısıyla dikkatleri çekmeyi başardı, şimdi bu ‘sürü’ daha ilk performanslarından başarısızlığa uğramasın da..."

"Oho, aralarında Çinli var! Oldukça ateşli!!"

"12 kişi olsalar da gözüm sadece Kim Kibum’ı görüyor!!! Dansçıları olmadan da  performans sergileyebilirler, ama yine de onları sahnede düşünemiyorum."

"Son yıllarda SM hep başarısızlığa uğruyor...Daha önce çıkardığınız gruplar nerede? Hiçbiri comeback bile yapmadı çünkü hepsi berbat... Ve şimdi bunlar yetenekten yoksunken üye sayısıyla mı almaya karar verdi???"

"H.O.T ya da Shinhwa’dan kötü olurlarsa... Bunları da diğer gruplar gibi silip atacaklar...Super Junior SM’in ayakta kalmak için son umudu."


"Hahaha zavallı TV çalışanları, hepsini çekebilmek için baya ter dökmeleri gerekecek."

"H.O.T ve Shinhwa’yı kaybettikten sonra SM, gelirlerinde baya düşüş yaşadı ve şimdilik sadece DBSK durumu kurtarıyor, bu kadar kalabalık bir grubu ne yapacaklar? Bence bu tehlikeli bir deney! Japonya’da EXILE gibi büyük grupların olmasını anlıyorum, ama orada 3-5 üye vokal ve diğerleri dansçı, SM de aynı şeyi mi yapmaya karar verdi? Oh, başarısız olacaklar diye korkuyorum."

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

“Super Junior Çıkış Şarkısının Teaser'ı Yayınlanıyor”

"Kibum ve Siwon’u görmek beni çok şaşırttı! Oyuncu olarak iyiler de, onları neden gruba sokuyorsunuz?"

"SM’i uzun zamandır elinde olan bir yığın stajyer kalmış da onları aptalca bir grup olarak çıkarmaya karar vermişler gibi. Shindong’a bakın, kilolarından kurtulmalı! Bir idol şişman olabilir mi?"

"Teaserı dinledim ve DBSK’nın çıkış şarkısına benziyor gibi bir hisse kapıldım!"

"12 üye, bu çok fazla! Şarkıda herkese part yetecek mi? Biraz garip geliyor..."

"Çok sevimliler ama başarısızlığa uğrayacaklar... Heechul, Kibum ve Siwon, aktör olmak daha iyi!"

"Aynı fikirde değilim, hepsi çok sevimli ve komik. Mnet’deki şovu gördüm, hepsi harikalar, Shindong hariç! Biraz kilo vermesi lazım, yoksa böyle göze batıyor, görüntüyü bozuyor. Gerçi onun komedyenler yarışmasını kazandıktan sonra SM’e katıldığını duymuştum, yani herkesin dalga geçtiği aptal-şişkoyu oynayacak gibi."

"Çok komikler ama benim koltuk altım kadar korkunçlar. Eunhyuk’un yüzünü gördünüz mü? Öyle korkunç bir idol görmemiştim, peki ya Shindong... SM darmadağın olmuş gibi, her önüne geleni gruba aldıklarına göre... Gidip de ablama diyeyim herkesin idol olabildiğini, kendisi 79 kilo da, çok güzel çift olurlar."

"Eunhyuk neden adını değiştirmiş ki T_T benim için hep Hyukjae olarak kalacak."

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

“Super Junior Inkigayo’da ‘TWINS’ Şarkısıyla Çıkış Yaptı...Asya’ya Açılan Kapı”

"Canlı yayın mıydı yoksa performansları önceden mi kaydedilmiştianlayamadım, çünkü performansları baya güzeldi! Şarkıları akılda kalıcı!"

"İyilerdi, hiç de çaylak gibi durmuyorlardı. Epeyce bir deneyime sahip gibiler ve kendilerinden emin duruyorlar. Gerçeği söylemek gerekirse başarısızlık bekliyordum ama olmadı. Eunhyuk’un solo dansı harikaydı!"

"Eunhyuk ve Kibum çıkışlarının yıldızlarıydı! Nereye bakacağımı şaşırdım, enerjileri.... sadece DAEBAK!!!"

"Sevimli görünüyor, yine de bir yandan korkutucu! Japonya’dayken Morning Musume (Japon kız idol grubu) konserine gittiğimi hatırlıyorum da, üyelerinin sayısı beni şoka uğratmıştı. Kore’de de öyle kalabalık bir grubun olacağını düşünmemiştim."

"Bunların sadece yedisi çok iyi, geriye kalan beşi hiç. Hepsini hatırlamak kolay bir iş değil, bizim için kolaylık olması açısından hepsinin takma ad almaları daha iyi olur. Yine de onları görmek ilginçti."

"Şarkıyı çok beğendim, yayınlanmasını bekliyorum! Yine de SM ateşle oynuyormuş gibi. Daha önce kimse 10 kişiden daha fazla üyeli gruplar çıkarmamıştı, sadece Japonlar bu konuda deneyime sahip ve pek çok zorluklarla karşılaştılar, bence Super Junior için hiç de kolay olmayacak."

"Debutlarını görebilmek için aceleyle eve gittim ama son 30 saniyesini izleyebildim... ve o 30 saniye inanılmazdı!  Öyle ateşli ve havalılar ki! Daha fazlasını görmek istiyorum!!! Şimdiden hayranınız oldum!"

"Şarkı çok güzel, dansı da süper, Kibum ve Siwon.....ATEŞLİİİ!!!! Siwon’un Kangta’ya ne kadar çok benzediğini fakettiniz mi?"

"Eunhyuk fena yaktı! Solosu muhteşemdi! Son zamanların en iyi dansçısı!"

"Kibum şimdilik grubu kurtarıyor! Çoğunluğun dikkatini sırf onun yakışıklılığı ve yeteneğiyle çekebildiler. Onların i-13 (2005 yılında çıkış yapan ve başarısızlığa uğradıkları için hemen dağıtılan 13 üyeli kız grubu) ile rekabetlerini izlemek ilginç olacak."

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

“Super Junior Çıkış Klibi ‘TWINS’i Yayınladı – Yaşam Enerjisi”

"Şarkı remake mi? Kendileri yazamadı mı?"

"Klipte Shindong’u gösterdikleri gibi gülmeye başladım... O kadar şişman ki ahahahaha onlarla hiç de uyumlu değil, onu göstermeseler de olurdu."


"Siwon, Kibum, Sungmin, Hangeng, Ryeowook, Heechul ve Eunhyuk – işte böyle bir grup olmalı! En iyi onlardı, diğer beşini hatırlamıyorum bile."

"Onlar daha yeni çıkış yaptı, siz ise onlardan çok şey istiyorsunuz... Biraz hoşgörülü olun!  Daha şimdiden o kadar çok hayranları var ki, SM binasının yanında yaşıyorum ve burası tam bir kaos alanı, 1000’den fazla hayran ellerinde posterlerle binanın önünde duruyor, onları görmek istiyorlar."

"Onları beğendim, şarkı çok enerjik! Ama yine de üyeleri azaltmaları gerekiyor... Shindong ve Kangin orada beyaz karga gibiler."


"Ryeowook’u 2 saniyelik sürelerle 4 kere kadar gösterdiler ama ona aşık olabilmem için yeterli oldu!! Klip boyunca o kalabalıkta onu aradım ve onu her gösterdiklerinde deli dibi çığlık atıp durdum. O en iyisi!!"

"Donghae çok iyi! Popüler olurlarsa sınavlarda “Resimde Super Junior üyelerinin adlarını sayın” sorusu eklenebilir -ki kimsenin başa çıkacağını sanmıyorum. "


Credit: russiakpopchart
Rusça'dan Çeviri: DQtyonok @TRSapphireBlue

Blogdan izinsiz ve kaynak belirtmeden yazı çıkarmak kesinlikle yasaktır!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s