[Temmuz 2015] L’Officiel Hommes Siwon Röportajı

• Son zamanlarda bir varyete programına katıldığından beri imajın çok değişti. Genelde aktörler komik olmaya başladığında imajları mahvolur. Ama sen iki tarafı da kusursuzca koruyorsun. Sırrın nedir? Ne kadar mahvetmeye çalışsan da yakışıklı bir yüze sahip olduğundan mı?
Bu şekilde düşündüğün için teşekkür ederim. Doğal olarak en havalısı bir erkeğin sakin olması gibi görünüyor. Belki de insanlar beni bu şekilde düşündüğündendir. Gerçekten böyle olduğumu söylemiyorum. Sadece böyle olmaya çalışıyorum. Bu bir avantaj ya da dezavantaj olabilir, ama imajımı mahvetmekle ilgili oldukça pervasız olduğumu hissediyorum.

• Bu kendine güvendiğin için mi?
Bu, sadece "kendimi" göstermek istememden daha fazlası. Klasikleşmiş imajın aksine, bu, gerçek ben’im.

• Gerçek sen nasıl biri? Sıklıkla şaka yapan biri mi? Geçenlerde SJ'in en komik üyesi bile seçildin.
Şu an ben, gerçek benim. Numara ya da aldatma olmaksızın.

• Bir ünlünün bunu başarması kolay değil.
Bunun gelecekte oyunculuğumu geliştirmem için faydalı olacağını düşünüyorum.

• Mayısta gösterime giren filmin Helios için, Ji Jinhee'nin dışında bütün aktörler hatta yönetmenler bile Hong Kong’lu, bununla başa çıkmak üzerine bir püf noktan var mı?
Aslında Ağustos'ta gösterime girecek To The Fore çekimlerinden önce dil bilgisine çok çalıştım. En azından Çince ve İngilizce'yi anlamalıyım. Artı, sonradan çıkarılsa da, çekimlerin ilk gününde 1 dakikalık uzun bir giriş bölümü vardı. Gerçekten beynim bunu ezberlemekten bitkin düştü.

• Helios'ta rolün ne?

• Helios'un reklamını yap.
Yalan söylemiyorum, Hollywood filmlerinin bile olduğu top 3 favori aksiyon filmlerim arasında. Sözcüklerle ifade edemez, izlediğinde anlayacaksın.

• Geçenlerde obur olduğunu duydum. Favori yemeğin nedir?
Oburlar~ Seçici değildir~

• Öyleyse farklı bir açıdan sorayım, beğenmediğin yemek ne?
Oburların ~ Beğenmedikleri bir yemek yoktur~

• Çin'deki en popüler Koreli’sin ve takma adın "twitter başkanı". Ana karayı (Çin) temsil eden adam olarak ne hissediyorsun?
Öncelikle bu bir onur. Temel olarak burada pek çok sorumluluk var. Küçücük bir hareketin Hallyu'yu nasıl etkilediğini düşünürsek temkinli olmaktan başka bir seçeneğim yok. Diğer ülkelerde çalışabilmek başından beri kolay değil. Ama bu ülkede uzun süredir çalıştığımdan zamanla becerilerimi geliştirdim. Anlayışlı olmak için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışmam dışında hiçbir şey yok. Bu sayede, her şey sorunsuzca halloluyor.

• Choi Siwon'un bomba bağlantıları sıcak bir konu. Kısa bir süre önce tasarımcı Renato Montagner ile fotoğraf çekildin. Bağlantıların ne dereceye ulaştı ve püf noktan nedir?
Kısa bir süre önce Renato Montagner'ı reklam filmi yoluyla tanıdım. Bu haber yapıldıktan sonra utandım. Burada sır yok; önemli olan empati. Eğer samimi olmak püf noktadan sayılıyorsa, öyle olsun.

• Farkında olmadan çıkışının 10.yılına geldin. Unutulmaz anıları düşünüyor musun? Pek çok anı biriktirmiş olan senin de pişmanlık duyduğun şeyler de olmalı değil mi?
Her şeyde bir pişmanlık olduğunu hissediyorum. Ama bundan usanamazsın ve ileriye doğru yol almalısın. Sonuna kadar sarsılmaz emek koymalısın.

• Bu 10 yıl içinde ideal tipin oldukça çok değişmiş olmalı değil mi? Son zamanlarda hangi tiplerden hoşlanıyorsun?
Görüntü konusunda değişen pek fazla şey yok. Ama detaylara girersek, "rahat biri". Bu dengesiz çevrede sürekli olarak bulunmasına rağmen hala özgüveni olan biri.

• Bugünkü fotoğraf çekimlerinde oldukça fazla mimik gösterdin. En çok ne zaman rahat oluyorsun?
Çoğu kişi evcil köpekleriyle olduğu zamanı söylerdi, ama kesinlikle bu durum benim için böyle değil! Köpeğim Bugsy'i her gördüğümde korkuyorum. Son zamanlarda uçuyor gibi (çok hızlı koşuyor anlamında). Ah... en çok beğendiğim... Öğleden sonraları programım olmadığında. Anlaşabildiğim insanlarla birlikte oturduğumda, sözcüklere gerek yok, sadece birlikte oturduğumuz zaman.

• Ne zaman garip olduğunu hissediyorsun?
Çok çeşitte yemek yediğim zaman. Örneğin, pizzayı ramen ve dondurmayı birlikte yediğimde. Şimdi obur biri olduğumu söylediğimde ne demek istediğimi anlıyor musun? Ve eşyaları çok uzun süreliğine kullanıyorum.

• Birkaç örnek verebilir misin?
2007 civarında Amerika’dan el yapımı bir ayakkabı aldım. Her yeni bir ülkeye ilk gidişimde bu ayakkabıları giyerim. O ayakkabılar çok anlamlı. Ve babamın bana verdiği ilk kol saati, iyi bir markadan değil ama benim için çok değerli.

• Eşyalara manevi değerleri varmış gibi davranman ve uzun süre boyunca kullanmanın nedeni nedir?
Her yıl aynı eşyayı farklı bir bakış açısıyla görüyorum. Eşya hala aynı eşya ama ben değiştim. Bu duygu ilginç.

Bana hayatındaki en önemli mutluluktan bahset.

Kim olursa olsun, insanlar benim sayemde neşelendiğinde çok mutlu hissediyorum.

• Konuyu değiştirelim, ne zaman esprili olduğunu hissedersin?
Basın toplantıları kolaylıkla sert ve ciddi olabiliyor, bilerek ağır atmosferi kırmak için esprili şeyler söylerim. Ne zaman böyle bir şey olsa esprili hissederim. Haha. Elbette, muhabirler destekleyici, bu beni iyi hissettiriyor.

• Aksine, ne zaman ciddisin?
Ben oldukça ciddi bir insanım. Ne yaparsam yapayım. Eğer en ciddi olduğum zamana örnek vermek zorundaysam.. İnsanları endişelendirmek konusunda çok hassasım. Bu yüzden buna izin vermemek için, her şeyi ciddiye alırım. Ve özellikle ailemi düşündüğümde ciddileşiyorum.

• Kendini sevimli bulduğun zamanlar?
Ben mi? Şimdi çok sevimli görünmüyor muyum? Şahsen. Ben aslında çok sevimli bir insanım.

• Seni hiç sevimli olarak düşünmedim, ama yüzüne böyle küstah ifadeler koyduğunu gördümde aslında çok sevimlisin.
Küstah değil, ben zaten sevimli olduğumu söyledim.

• Ne zaman sempatik olduğunu hissedersin?
Şimdi. Çok sempatiğim.

• Küstah yüz ifadeleriyle espriler yaptığında çok sevimlisin.S empatik olmak, birçok fan buna şahitlik eder o yüzden bunu geçelim. O zaman, en çok ne zaman incindin?
Gerçekten yanlış anlaşıldığımda. Ya da işte zihinsel olarak engelle karşılaştığımda.Özellikle bağlantılar/ilişkiler bozulduğunda. İşler kötüye döndüğü zamanlar çok acı verici.

• Bağlam benzer olsa da, başka şeylerden konuşalım. Ne zaman incinmiş veya rahatsız hissedersin?
Üzgün ve incinmiş hissettiğim zamanlar benzer. Bağlantılar kötüye döndüğünde. Rahatsızlıkla karşılaştırıldığında, çok yorgunken hoş olmayan insanlarla çalıştığım durumlarda. Titiz olmayan ve diğer insanların duygularını önemsemeyen kişilerle çalışmak zorunda kaldığımda.

• Peki küstah olduğun zamanlar?
Tensel temas yaptığımda.

• Hoşlandığın biri olduğunda ilk hamleyi sen yaparmışsın gibi görünüyor.
Çekinmeden “sen benim tarzımsın” derim. Öylece unutup geçmeyi sevmiyorum.

• Yüzünde en beğendiğin yer neresi?
Gözlerim ya da kaşlarım. Annem özel olarak kaşlarımı beğeniyor .Ben şahsen gözleri seviyorum. İnsanlarla tanıştığımda ilk fark ettiğim yer gözleri oluyor. Söylenene göre insanları gözlerinden anlayabilirsin. Birinin bitkin olduğunu kolaylıkla söyleyebilirsin. Coşkulu insanların gözleri parlar.

• Bugün sergilediğin ifadeler arasında, favorin hangisi?
Yaramaz ifade. Ciddi olanlardan çok vardı.

• Daha göstereceğin çok “ciddi” olanlar varmış gibi görünüyor.
Neden?

• Çünkü Choi Siwon her şeye karşı ciddi olan bir insan.

 

Foto Scan: Heira
İngilizce Çeviri: youcandothat
Türkçe Çeviri: OT15ismaotp@TRSapphireBlue
Düzenleyen: Sky Sailor@TRSapphireBlue

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s