TR Sapphire Blue 1. Yıldönümü Röportajı

 • Neva Abla, nasıl bu sayfayı kurmayı planladınız, adminlerle önceden tanışıyor muydunuz?

DQtyonok: Adminlerle farklı yerlerde karşılaştık ama tam tanışma ve birbirimize bağlanmamız başka bir sayfada birlikte adminlik yaparken oldu. Bazı nedenler yüzünden o sayfayla bağlantımızı kestik, biz de işimizi çok sevdiğimizden ve bizi destekleyen takipçilerimizi de bırakmamak için yeni bir sayfa açarak yolumuza devam etmeye karar verdik.

 • Admin sayısı yanılmıyorsam 15 kişi, özellikle mi 15 kişi seçtiniz?

Sky: Özellikle seçmedik, öyle denk gelmiş.

 • Çeviri ekibinde olan adminler Korece’yi nerden öğrendi?

Sky: Korece bildiğimizi de nereden çıkardınız :D Biz genelde İngilizce’den çeviriyoruz.

 • Adminler hangi dilleri biliyor ve nasıl öğrendiler?

Evilish: İngilizceyi biliyorum. Küçüklüğümden beri ilgim vardı pratik yapıyordum geçen yılda kursa gittim.
Lfblg: Her admin bilmiyor efenim :D En basitinden benim İngilizce seviyem = Tokyo in Yesung, You…Time…OK?
Kyumineo: Az biraz Korece’m var 3 yıldır aşina olduğum ve bir de İngilizce. Dil öğrenmeye merakım var küçüklükten beri, ben bunu öğreneceğim diye kendimi zorlamadım. Sadece sevdiğim için öğrenmeye çalıştım.
Sky: Kendimi bildim bileli İngilizce eğitimi alıyorum ama tam anlamıyla öğrenmem liseye başladığımda oldu. Jonas Brothers ve Linkin Park şarkılarıyla öğrendim İngilizce’yi :D Geçen yaz Çince kursuna gittim ama ancak kendimi tanıtıp 4-5 cümle kurabiliyorum :D Korece’yi de dizilerden, şarkılardan, çeviri yaparken öğrendim, Kore’de derdimi anlatıp insanların dediklerini anlayacak kadar konuşup yazabiliyorum.
DNHYK: İngilizce biliyorum. Hiç bir eğitim almadan kendim gramer çalışarak öğrendim, hala da öğreniyorum denilebilir :)

 • Super Junior'ı hiç tanımayan birine onlardan bahsetmek isteseydiniz öncelikle nerden başlardınız? Veya tek kelimeyle onları nasıl anlatırdınız?

Sky: Hikayeyi anlatmaya en başından başlamak lazım bence.
DQtyonok: Bir varmış bir yokmuş...diye başlarım
Lfblg: “Şimdi yavaşça alt grupları + gruptan ayrılanları yere bırak ve ellerini havaya kaldır onları karıştırmadan önce esas kadroyu tanıman lazım… Leeteuk en büyükleri…”den başlarım herhâlde. Manyaklar (?)

 • Merak ettiğim bir şey var, tıpçı olarak sayfayla uğraşmak zor olmuyor mu?

Drags: Teşekkür ederiz, beraber daha nice yıllara inşallah :) Eğer son 2 senen değilse pek zor olmuyor. Yani çok uzun vakitler ayıramıyorum belki ama sevdiğim işi yaptığım için yorgunluğumu geri plana atıyorum. Ama her ne olursan ol, hangi bölümde okursan oku en önemlisi ekibin. Mesela ben son sınıf olduğum için artık çoğu şeyle ilgilenemiyorum. Ama ekibim hem eksikliğimi aratmıyor hem de beni bırakmıyor. Bizi seviyorum :P

 • Birkaç adminin biaslarının KyuMin olması dikkatimi çekti, yani sadece Sungmin ve Kyu değil KyuMin~ açıkcası bunu merak ettim?

Kyumineo: İlk ELF olduğum zamanlardan bu yana iki biasımın da kapıl diye nitelendirdiğimiz kişilerden oluşması nedeniyle biasım KyuMin diyorum kısaca.
DQtyonok: Blogumuzda Sungmin & Kyuhyun şeklinde yazıyor aslında ama konuşurken ağzımızdan alışkanlık olarak KyuMin diye çıkmış olabilir ki kendi aramızda genelde öyle konuşuyoruz (KyuChul, KyuMin, MinWook gibi). Bizim için "KyuMin/EunHae/YeWook" demek normal iki ismin birleşmesidir, farklı (shipleme gibi) bir anlamı yoktur. Başkalarının bunu farklı bir şekilde anlayabileceği aklımıza gelmediğinden alışkanlık olarak aynı şekilde söylemiş olabiliriz :D

 • Super Junior'la ilgili çok güzel veya üzücü bir haber oldu, ilk kimle derdinizi paylaşıyorsunuz?

Sky: Ekip ve Seohae ile.
DQtyonok: Fanbase'den birilerine ama genelde elimin altına Lfblg admin denk geliyor ve bütün kahrımı çekmek ona düşüyor.
Lfblg: Çoğunlukla DQtyonok oluyor o kişi.
Kyumineo: Ekibimizle oluyor genelde. Haber bize ulaşır ulaşmaz ilk değerlendirmeleri biz kendi aramızda yapıyoruz diyebilirim.

 • Super Junior dışında kişisel olarak sevdiğiniz Koreli sanatçı veya grup var mı?

Kyuwook: Infinite grubu da benim için ayrı bir yere sahip.
Kyumineo: Evet, Bigbang ve Hong Ki’yi seviyorum.
DQtyonok: Sevdiğim ve fanı olduğum söylenemez, uzaktan takip ettiklerim vardır. Üyelerini bilmem ama danslarını çok sevdiğimden BTS dans pratiklerine bakarım, grubu tanımasam da Sandeul'u uzaktan takip ederim.
Evilish: Super Junior derecesinde yok ama BTS ve Bigbang severim.
CherryChulia: Fanlık yaptığım ve yapabileceğim tek grup SJ ama severek dinlediğim VIXX var.
Sky: Boyfriend, FT Island, BTS ve Hotshot seviyorum ve dinliyorum ama fanlıkta ilerlemek gibi bir düşüncem yok, artık yaşım geçti :D
DNHYK: BTS grubunu dinler ve severim.
Sungminnie: Only Super Junior.
Lfblg: Sevdiğim değil de uzaktan takip ettiğim 1-2 kişi var. B1A4 – Sandeul. Grup olarak da desteklerim ama takip etmek diyorsak aralarından sadece Sandeul’ı takip ediyorum. SNSD – Sooyoung. Gruba karşı hiçbir nefretim ya da sevgim yok, nötrüm. Ama Sooyoung iyidir.

 • Benim sorum Sky'a olacak, Kore’de unutamadığı, ilginç bulduğu olayları anılarını bizimle paylaşabilir mi?

Sky: İlginç değil aslında ama en unutamadığım anım herhâlde Sungjin ile karşı karşıya gelmemdi. Wiki Cafe arka sokaklarda, bulmam biraz vaktimi aldı, kafeden içeri girdiğimde nefes nefese ve kan ter içindeydim. Biraz toparlanıp yukarı kata çıkıp da Sungjin’i karşımda görünce şok oldum. Daha önce Sungjin’in bir tane falan resmini görmüştüm, Sungmin’e bu kadar benzemesini beklemiyordum, gerçekten şaşırttı beni. Sonra kendime gelip ne kadar yakışıklı olduğunu fark ettim ve kulaklarım kızardı, kafeden çıkana kadar kalbim güm güm attı :D En unutamadığım anım bu.

 • SJ'den biri ile tanışıp sohbet etme olanağın olsaydı bu kim olurdu? Ondan neler öğrenmek isterdin?

Kyumineo: Sadece, Donghae ile biraz daha konuşmak isterdim. Donghae bana hep farklı gelmiştir. Ben onun hakkında her şeyi biliyorum nerdeyse, o yüzden benim değil, onun beni dinlemesini isterdim. İyi bir dert ortağı olacağına beni dinleyeceğine eminim.
Sungminnie: Tüm üyeler ile birlikte sadece 1 saat geçirip onları gözlemlemek isterdim.
Sky: Zhoumi. Gerçekten mutlu olup olmadığını sormak isterdim.
Evilish: SJ'den biriyle tanışıp konuşma şansım olsa Leeteuk'ı seçerdim. Çünkü şu zamana kadar muhteşem liderlik yaptı ve hala daha devam ediyor. Durumu her zaman çok güzel idare etti ama ben onun kendi hislerini öğrenmek isterdim. Buraya kadar ne zorluklarla geldiğini dinlemek isterdim.
DNHYK: Şüphesiz Eunhyuk olurdu. Öğrenmek isteyeceğim şeyin ne olacağını söylemek saçma olur bana göre, öğreneceğim bir şey olursa bu, o an içerisinde gelişmeli..
Kyuwook:Kyuhyun olurdu. Bana şarkı söylemeyi öğretmesini isterdim :P
Lfblg: Ryeowook temiz öter :D Kamera arkasında dönen ne varsa öğrenirdim. Gerçi daha çok biri telefonunu bi’ yerde unutsa da elimize geçse demişimdir bir şeyler öğrenmek adına.
CherryChulia: Bütün üyelerle konuşmayı isterdim ama sadece biri olacak olsa, Heechul. Ne öğrenmek isteyeceğimi bilmiyorum gerçekten güncel bir şeyler olur herhalde.
DQtyonok: Üyelerden çok aileleriyle görüşmek isterdim.

 • Bazı başka fandomdan olan arkadaşlarım bana ELF olacaksam başka grubu sevemezmişim diye okudum bir yerde dedi.. Bende bizde böyle katı kurallar yok, sadece Super Junior'ı 2. plana atmak bence yanlış olur dedim. Sizce aynı anda hem ELF olup hem başka fandomdan olmak yanlış mı?

Lfblg: Elbette mümkündür hem ELF olup hem başka bir fandoma dâhil olmak, yanlış da değil benim açımdan… Ama bir grubu fazla sevdiğinden diğeriyle ilgilenemeyecek duruma geldiysen, eskisi gibi sevmiyorsan ve hala o fandoma dâhilim diye alışkanlıktan devam ediyorsan sevgi gösterisine, yanlış bence, bir yerde bırakmak lazım böyle bir durumda.
Kyumineo: ELF bir kabile değil, dolayısıyla kuralları da yoktur efenim :P Aynı anda hem ELF hem de başka famdomdan olunabilir. Zaten günümüzde en az 5 fandomdan olan Kpop severler var aramızda :D O rivayetin meali şöyledir aslında; ELF olursan, başka fandoma ihtiyaç duymazsın. Şupomenler aklını öyle bir başından alır ki, başka gruplarla ilgilenmeye vaktin kalmaz, malum zaten çok sayıdalar :D

 • Hepimiz SJ’e hak ettiği özenin/ilginin gösterilmediğini düşünüyoruz şirket ve halk tarafından. Bunu çok söylüyorsunuzdur ama size de "Ee ama bu kadarı da fazla" dedirten, aklınıza ilk gelen an/olay nedir?

Kyumineo: Bir olay vardı net hatırlayamıyorum, ancak bizimkiler bir törene katılacaklardı, ELF’ler SJ’in kırmızı halından geçmesi için bekliyorlardı. ELF’ler o sıcak havada saatlerce dışarıda beklemesine ve bunun için para ödemesine rağmen SJ’i göremediler. Çünkü Super Junior üyelerini kırmızı halıdan geçirmemişlerdi. O an çok sinirlendiğimi hatırlıyorum. Ne ELF ne de SJ bunu hak etmiyordu. Yapılan haksızlıklar çok fazla var, ancak Super Junior ve ELF, her zaman bunun üstesinden geliyor.
Sky: 2014 MAMA. Bi’ “İsmi Super’le başlayıp Junior’la biten gruplar törene katılamaz!11!!1!!” demedikleri kaldı.
DQtyonok: 2011 SBS Gayo Daejun olayından sonra kendimi olabilecek her şeye hazırladığımdan pek şaşırmıyorum artık.

 • Super Junior ile nasıl tanıştığınızı, hikâyelerinizi çok merak ediyorum. Aranızda en uzun süredir ELF olan admin kim acaba?

DNHYK: 2009 senesinde youtube üzerinde gezinirken rastladım. Ama fanbase’liğe başladığım yıl 2012 denilebilir. 6 sene bitti 2 Ağustos’ta.
Sky: Lise 3'te dershanedeki sınıfımda hardcore ELF bir arkadaş vardı ve bana zorla SJ klipleri izletiyordu -ilk izlediğim klip benim de No Other, daha yeni çıkmıştı o zamanlar :')) Onun sayesinde daha fan olmadan ayırt edebiliyordum üyeleri :D 2010 sonbaharı fan oldum.
DQtyonok: Çeşitli programlar izlemeyi severim, Rus/Amerikan programlarından bir şekilde Kore programlarına kaydım, onları izlerken SJ üyelerinin bazılarını biliyordum ama aşırı kalabalık olduklarını bildiğimden açıp dinlemişliğim, özellikle onları araştırmışlığım yoktu ta ki bir programda bir üyenin karakter ve sesi dikkatimi çekene kadar. Kendilerini 2008 senesinden beri biliyorum ama fandoma tam girişim 2011 senesinde oldu.
Evilish: Super Junior ile Youtube'da rastgele tanıştım. "No Other" klibiyle tanıdım. O zamanlar farklı dillere ilgi duyuyordum ve şarkılar araştırıyordum. Kore gruplarını araştırırken en ilgimi çeken SuJu oldu. 2012 Aralık ayından bu yana ELF'im.
CherryChulia: Sevdiğim ve takip ettiğim bir blogda No Other'ı gördüm, dinledim ve araştırmaya başladım. O araştırmanın sonucu bugünlere kadar geldik işte. Çoğu ELF gibi SJ hikayem No Other'la başladı yani. Tam tarihi bilmiyorum ama fan olalı 3 yıl oldu.
Kyuwook: İnternette dolaşırken No Other klibine denk geldim ve izlemeye başlayınca da ELF ligine yükseldim. Benim için vazgeçilemeyecek iki grubumdan birincisi. 2010 yılının sonuna doğru ELF oldum.
Sungminnie: SuJu’yu ilk grup olarak tanımadım. Bazı üyeleri çeşitli programlarda gördükten sonra bu SJ neymiş bir bakayım dedim No Other, Bonamana, Sorry Sorry derken bir baktım ki artık kopamıyorum ve sevgim gittikçe daha da derinleşiyor. Haziran 2013’ten beri ELF'im.
Lfblg: Hiçbir alakam ve ilgim yokken etrafımdaki muhabbeti anlayabilmek ve dahil olabilmek adına kim kimdir diye sormuştum DQtyonok admine… O son soruyu sormayacaktım :D Ya da iyi ki sormuşum ♥ Sondan birinciyim sanırım ona da şükür :D (2013 sonbaharı ELF oldu)
Kyumineo: Dershane yıllarımda Kore dizilerine sardığım zamanlarda dershaneden bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine Kpop ve ilk SJ’i dinlemeye başlamıştım bu sayede onlarla tanışmış oldum.

 • Adminler sevgiliniz mi var mı yoksa siz de mi sap kaldınız :D

DQtyonok: Şu an için single.
CherryChulia: ^^
Sky: Sexy, free & single hayat felsefem.
Kyumineo: Oovv çok sıpeşıl bir soru :D Adminler arasında çok çapkın olduğum
Kyuwook: Yok.
Lfblg: Sap kaldım, memnunum.
DNHYK: Saplıkla sevgili arasında araftayım.

 • Hiç anti olduğunuz ya da antilik derecesinde olmasa da sevmediğiniz bir grup var mı?

DQtyonok: Hiçbirinin antisi değilim ancak müzik tarzları gibi şeylerin bana hitap etmemesi yüzünden ısınamadıklarım var. Bildiğim kadarıyla ekipte de öyle anti olan biri yok, sevmiyorsak uğraşmıyoruz ilgilenmiyoruz :D

 • SM’e bakış açınız nedir?

Sungminnie: Bazen SM'in gerçekten hakısızlık yaptığını düşünüyorum ama en ufak sorunda SM'i suçlayan fanlara sinir oluyorum. SM sonuçta profesyonel bir şirket ve bu şirkete girenler bazı zorlukları göze alıyolar. Kısacası ben SM'i ve Lee SooMan Ajussiyi seviyorum :D
Kyumineo: SM iyidir hojdır ama benena.
DNHYK: SJ'e hak ettiği değeri vermediği için kızgınım ama böyle harika bir grubu bize tanıtanın da SM oluşuna minnettarım.
DQtyonok: ELF Ent. varken SM için no comment :D
CherryChulia: Ben SuJu fanıyım, SM ise SuJu’nun şirketi. Fanı oldugum gruba bir şirketin yapması gerekenleri yaparsa şirketi de sever desteklerim. Eğer üyeler SM'i severse ben de severim. Benim felsefem bu. Benim için önemli olan SJ.
Sky: Ben bakmıyorum SM’e, o bana baksın ***\^0^/***
Lfblg: Elf Ent. varken SM de neymiş.
Kyuwook: Şirketlerle ilgilenmiyorum. Ama nasıl bu kadar başarılı gruplar çıkartıyor merak ediyorum.

 • Üç tane sihir gücün olsa onlarla neler yapardın Neva Abla?

DQtyonok: Ailemden uzakta okuyorum, bir senedir göremedim onları, memleketime gidebilmek için kullanırdım.

 • Drags admine bu sorum, Siwon’un en cok sevdiğin özelliği, davranışı, huyu nedir? En çok neyine âşıksın merak ediyorum.

Drags: Bu cevabı verirken umarım yanlış anlaşılacak bir şey söylemem. Sanırım inancı en sevdiğim özelliği. Yani Hristiyan olması hiç hoşuma gitmese de inandığı şeye olan tutkusu, bağlılığı bu hoşuma gidiyor. İşinde de böyle aslında. Her şeyi mükemmel değil, mükemmel de yapamıyor ama elinden gelenin en iyisi için çabaladığını görüyorsun açıkça. Ayrıca karşısındakine önem veriyor. Ona dikkat ediyor ve yardımcı olmaya çalışıyor, onun ihtiyaçlarını karşılamak için uğraşıyor. Yeri geliyor ceketini uzatıyor bacaklarını kapatsın diye yeri geliyor düşmesin diye yanında bekliyor. Yani etrafındaki olan bitenin farkında. Davranışı dediğin için bu cevabı verdim ama sanırım en çok gülümsemesine aşığım ve şipşirikliğine. Ağzını burnunu yamultup seveceğim elime geçirirsem :D

 • Admin unnilerim neden ayrı bir Zhoumi Turkey sayfası açtınız acaba?

Sky: Zhoumi’nin yeterince tanınmadığını, tanınmadığı için de sevilmediğini gördüm. Uzun zamandır niyetim vardı ayrı bir sayfa açmaya, kısmet bu zamanaymış :’))

 • Tekrar bir sitemiz olacak mı? Var mı adminlerimizin böyle bir düşüncesi?

Kyumineo: Kısmet...

 • Samsunlu adminimiz varmış ona sorum olacaktı, acaba Samsun’da da sizin gibi ELF olanlar var mı? Tanıyor musunuz?

Sungminnie: Maalesef benim tanıdığım kimse yok Samsun’da :( Samsunluysanız tanışabiliriz isterseniz :’))

 • Hangi adminleriniz Kore’ye gitti? Kore’ye gittiklerinde nerede kaldılar? Çok pahalıya mal oldu mu? Sabah öğle akşam öğünlerde hep Kore yemeği mi yediler? Kore'ye giderken nasıl izin kopardılar bize de söyleseniz de biz de gitmek için şansımızı denesek^^

Sky: Şu an için sadece ben gittim ama gitmek için hazırlık yapan adminlerimiz var. Gitmeden internet üzerinden otellerde, guest house’larda rezervasyon yaptırdım, biraz uzun kaldığım için normalden biraz daha maliyetli oldu. Mütedeyyin biriyim, o yüzden dışardan yemek yemeye güvenemedim, Türkiye’den götürdüğüm yiyecekler, konserveler ve krakerleri tükettim. Geçen sonbahar okula başlamadan babamla anlaşma yapmıştım, ortalamamı yükselttiğim takdirde göndermeye söz vermişti ama 3. sınıf inanılmaz zordu, yükseltemedim ortalamamı >< Çok sefil oldum finaller zamanı, babam da bana acımış olacak ki bi’ gün bi’ baktım mailimde uçak bileti ayrıntıları :D

 • Yakında yeni bir projemiz olacak mı?

Lfblg: Elimizden geldiğince gerçekleşeceğine inandığımız her projeye dahil olmaya çalışıyoruz biliyorsunuz, aklımızda sürekli farklı fikirler dolanıyor ama önce hangisini işleme koyarız bilemiyorum :D Bizi takipte kalın!

 • Nasıl bu kadar iyisiniz? Hiç bir çıkarınız olmadan bu işi yapıyorsunuz ve çok hızlı çalışıyorsunuz, bu zor olmuyor mu? Bazen yorulup bırakmak istediğiniz oluyor mu? Ağır gelmiyor mu?

Kyumineo: En iyiyiz diye bir iddiamız yok ama şu anki durumumuzla iyi olmak birçok sorumluluğu beraberinde getiriyor. Elbette ki ağır, ancak ekibimiz bir şekilde üstesinden geliyor. Sizlerin olumlu geri dönüşleri bu hususta çok önemli zira yaptığımız işi sevip destekleyenler oldukça biz de yaptığımız işten zevk alıyoruz.

 • Bollywood (Hint Sineması) seven admininiz var mı?

Lfblg: Hiç izlemedim Bollywood ama tahminen izlersem severim müzikal filmleri seviyorum çünkü.
Kyuwook: İlgilenmiyorum. Amir Khan'ı tanıyorum sadece.
Sungminnie: Bollywood sevmiyorum diyemem ama çok ilgi de duymuyorum.
DQtyonok: Eskiden arada bir izlerdim ama son 2 senedir izleyemiyorum.
CherryChulia: Birkaç tane Aamir Khan filmi izlemiştim. En beğendiğim Ghajini.
Sky: Ben genel olarak film izlemekten hoşlanmıyorum, sabrım yok. Ama animasyon severim :'))

 • Aranızda Super Junior'ın herhangi bir konserine veya Super Show'a giden var mı? Varsa neler hissettiniz nasıl hayatta kaldınız?

Sky: Ben ve birkaç adminimiz Music Bank Instanbul'a gitmiştik ama şimdi bakınca sanki rüyaymış gibi geliyor, kendi anılarımdan çok fancam'leri hatırlıyorum >< Aklımda tek kalan Sueprman çalmaya başlayınca iliklerime kadar titrediğim.

 • Adminlerimizin kendi şahsi fikirlerine göre SuJu üyelerinin görsel ve çekicilik sıralamalarını merak ediyorum ^^

Kyuwook: Görsel Siwon, Kyuhyun, Kangin, Donghae, Leeteuk, Sungmin, Ryewook, Yesung, Eunhyuk, Shindong, Yesung, Henry, Zhomi, Heechul. Çekicilik Kyuhyun, Ryewook, Donghae, Siwon, Leeteuk, Eunhyuk, Sungmin, Kangin, Yesung, Shindong, Henry, Zhomi, Heechul.
DQtyonok: Bir şu iki bu diyemem ama ben Siwon ve Donghae'yi aşırı yakışıklı bulmam. İlk sıraya kimi koyarsın deseler o ikisi olmaz ama sıralayamam. Yakışıklı olarak Kangin, Kyuhyun, Eunhyuk, ..... hepsi böyle devam eder ama Heechul, Sungmin, Ryeowook için de ayretten güzeller listesi yaparım :D
Kyumineo: Görsel olarak; Siwon, Donghae, Yesung, Eunhyuk, Sungmin… diye gider. Çekicilik olarak da; Yesung ve Eunhyuk kapışır :P
Sky: Bence en yakışıklıları Kangin, diğerleri makyaj güzeli sdfghj. Sungmin hariç, o cidden doğuştan güzel. Çekicilik konusu da yerine ve fotoğrafına göre değişiyor bende :D
Lfblg: Görünüşe güzellik olarak bakarsak Heechul, Sungmin, Ryeowook, Yesung,  Leeteuk. Diğerleri güzel değil yakışıklı, belki Kyu güzele girebilir, ruh haline bağlı :D Çekicilik diye bakmak istemiyorum herkese kendi sevdiği ayrı güzel gelir bence.
Sungminnie: Görsel sıralamam Heechul, Kangin, Sungmin, Kyuhyun, Ryeowook, Yesung, Donghae, Siwon, Eunhyuk, LeeTeuk, Shindong. Çekicilik sıralaması Eunhyuk, Heechul, Donghae, Siwon, Kangin, Kyuhyun, Yesung, Sungmin, Shindong, Ryeowook, Leeteuk.
CherryChulia: Görsel Siwon, Heechul, Donghae, Sungmin, Eunhyuk, Leeteuk, Kyuhyun, Kangin, Yesung, Ryeowook, Hangeng, Shindong, Zhoumi, Kibum, Henry. Çekicilik Eunhyuk, Heechul, Kangin, Yesung, Donghae, Hangeng, Siwon, Kyuhyun, Zhoumi, Leeteuk, Shindong, Ryeowook, Sungmin, Kibum, Henry.
DNHYK: Görsel : Siwon, Donghae...... Çekici: Eunhyuk.. Sonrası yok !!

 • Super Junior'ı tanımasaydınız hayatınızda en çok neyi, hangi yönden eksik hissederdiniz?

Sungminnie: SuJu'yu tanımamış olsaydım şu an muhtemelen başka şeyler ya da başka kişiler ile hayatıma devam ediyor olurdum.
Kyuwook: Duygularımı dizginleyecek başka sanatçılarda dolanıyor olurdum.
CherryChulia: An geliyor Super Junior'ı neden daha erken tanımadım diye üzülüyorum. An geliyor ya hiç tanımasaydım iyi ki geç olsa da tanımışım diyorum. Yani tabi ki neyi eksik hissedecegimi bilemem ama şu an her gün üyelerle ilgilenmekten ve şarkılarını dinlemekten çok memnunum.
DNHYK: Tanımadığın birinin hayatta sana neyi eksik edip neyi katacağını bilemezsin ^^
Lfblg: Eğlence eksik olurdu, gün boyunca eğlendiğim tek şey onlar.

 • Sky admin Kore seyahatin nasıldı? İstediğin şeyleri yapabildin mi ve bu seyahat fikirlerini vs değiştirdi mi?

Sky: Seul, Busan, Mokpo, Jeju ve adını duymadığımız birkaç küçük yere gittim. İnanılmaz etkilendiğimi, büyülendiğimi söyleyemem, hatta insanların içinde bulunduğu sosyokültürel durum önce şok etmekle birlikte daha sonra kızdırdı ve üzdü, garip bir durumdu. Ama yapmak istediklerimi yaptım çok şükür, çok büyük beklentilerle gitmemiştim zaten. Tek söyleyebileceğim hiçbir şey bize yansıtıldığı gibi değil.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s