[151011] Pann: Eunhyuk Hayranları Gözünden IU Olayı

Bu post Eunhyuk hayranları gözünden IU olayı hakkında. Biz, hayranlar, Eunhyuk’un yerine o nefreti alması gerektiğini söylemiyoruz, biz neden Eunhyuk’un hala nefret alması gerektiğini sorguluyoruz.

Bir gün biz uyanınca IU’nın Twitter hesabında Eunhyuk ile olduğu resmi paylaştığı haberlerini ve halkın öfkeyle ortalığı yıkarak darma duman ettiğini gördük. Bunun sadece bir selca olmadığını hepimiz biliyorduk ve IU hakkında hamile olduğuna dair ve buna benzer birçok hoş olmayan söylenti dolandı etrafta. Ama insanların genç şarkıcılara ne kadar acımasız davranabildiğini bilen SuJu hayranları yine de IU’yu savunmaya/korumaya devam etti.

IU’nun anlattığına göre iyi olup olmadığını sormak için Eunhyuk onu aramış ve buna karşılık olarak Eunhyuk ve hayranları SM’in ruhunun bile duymadığı hastayı ziyarete geldi diyen Loen açıklamasıyla karşılaştılar.

Resmi Eunhyuk paylaşmadı ve açıklama yapmadı(bu olayda kurban o olduğundan açıklama yapmaye gerek yok). O zamandan beri Eunhyuk hakkındaki paylaşımların altı nefret yorumlarıyla doldu. Bu duruma rağmen Eunhyuk programında olan bütün şovlara katılması gerekti.

İşte hemen skandaldan sonra çekimlerine katılmak zorunda kaldığı ‘Star King’den fan anlatımı: (Fan anlatımı “Star King” yayını sırasındaki olan şeylere daha çok cinsellik içerikli yorumlar yapılarak Eunhyuk’a saldırılmasını anlatıyor. Eunhyuk dans ettiği sırada “ ‘Good Day’i(IU’nun şarkısı) açmalı mıyız?”, bir katılımcı sahneye dekorasyon olarak yatak getirdiğinde ‘Oooo...Eunhyuk yataklar hakkında her şeyi biliyor, değil mi?’ gibi yorumlar)

Kurban kendisi olmasına rağmen bütün bu yorumları dinlemek ve herkesle birlikte bu yorumlara gülmek zorunda kaldı. Yorum yapanlar cinsellik içerikli yorumlar yapmaktan ve Eunhyuk’un görünüşüyle ilgili şeyler yazmaktan hiç çekinmiyorlardı ama programlarda IU göründüğünde herkes ona üzüntü dolu bakışla bakıyor ve ona acıyorlardı. En sonunda Eunhyuk TV’deki bütün grafiklerini iptal etti.

Olaydan birkaç gün sonra IU fancafe’sinde bununla ilgili bir yazı paylaştı, yazıda evde kilo almaya çalışırken hayranlarını endişelendirdiği için ne kadar çok üzgün olduğunu yazmıştı. O zaman o ‘Hwashin’ programına gitti ve sadecehamilelik söylentilerini yalanladı ve Eunhyuk’un onu merak edip nasıl olduğunu öğrenmek için aradığını anlatmaya devam etti. Ve böylelikle skandal için özür dilemeyerek Super Junior hayranlarını daha da fazla kızdırdı.

Nefretcilerin yorumları nedeniyle IU da muzdarip olduğunu biz de biliyoruz, tamamen onun hatası olmasına rağmen kendisi ne Eunhyuk’tan ne de Super Junior hayranlarından doğru düzgün özür diledi. Eunhyuk kötü bir şey yapmadı ama Radios Star programında, TV’de hiçbir zaman IU’ya direkt sorulmayan ‘hasta ziyareti’ sorgulamasını savuşturmak zorunda kaldı.  Asıl kurban Eunhyuk ama darbeyi de o aldı.

Eğlence sektöründe çok fazla gizli romanlar var ama yanlışlıkla olsun, bilerek olsun bu bilgiyi sızdıran IU idi. Eunhyuk bildiğin ‘uyuyordu’ ama bu skandal onu ‘uyandırdı’, onun suçu olmamasına rağmen. Günümüze kadar nefret yorumlarına maruz kalması hayranlarını üzüyor.

Şimdi Super Junior hayranları Eunhyuk hakkındaki güzel haberlere bile bakmaya korkuyor. Bu seneye kadar hayranlar Eunhyuk hakkındaki yorumlara bakmaya korkuyorlardı.

Super Junior konserlerinde bile onun solo performansları enerji dolu oluyor, kendisi mutluluktan parlıyordu ama bu Super Show’da son iki yılın tüm acı ve kayıplarını anlatan rapin sözünü kendisi yazdı, ayrıca zincirlerle dans etti. 

21 Eylül 2014 tarihindeki konserde Eunhyuk konuşması sırasında ağlayarak:
“Son iki sene hayatımdaki en ağır/zor zamanlarıydı. Teuk-ie hyung yanımızda değildi, ben geçici lider olmuştum, ve çok bir şey yapmasam da birçok şey yaşandı ve size benim pek de iyi olmayan bir yanım açıldı, o yüzden burada olduğunuz için mutluyum...”

Teşekkür mesajlarında minnettarlığını bildirerek çok şaka yapıyordu ancak skandaldan sonraki bu iki sene içinde birkaç kez her şeyi bırakmak bile istediği zamanlar olduğunu itiraf etti.

İşte burada iki teşekkür mesajını kıyaslabilirsiniz. İlk mesajda çok fazla k k !! ^^ ♥ ve bir sürü emoji varken ikincisinde sözlerinin kısa ve hiç gülücük olmadığını görürsünüz”


[+353, -3] Ben hayranı bile değilim ama okurken birkaç kez gözyaşımı tutamam sandım. Bunca şeyden sonra Eunhyuk’un ve hayranlarının nasıl hissettiğini hayal etmeye cesaret bile edemiyorum. Bunca zamandır ne kadar üzgün olduklarını. Güzelce askerliğini yapmasını ve bundan sonra yaralamamalarını umuyorum.

[+333, -5] Hatırlıyorum da, dün biri güya Eunhyuk  skandaldan hiç etkilenmedi, hiç nefret yorumu almadı gibi bir yorum bırakmıştı. Buna cevap vermeyecek kadar şaşırmıştı.

[+326, -3] Bu yazının Pann’ın üstüne çıkmasını umuyorum. İnsanlar IU’nun ne kadar sinsi olduğunu konuşmaya devam ediyorlar ama ELF’ler bunu istemedi ve tahmin bile edemedi.

[+136, -1] Eunhyuk’un 3 sene boyunca çektiği acının bedelini kim ödeyecek? Bu küçük şakaların her biri ona ağır darbeydi...

[+106, -1] Super Junior hayranları üyelerin adı hiçbir yerde anılmasa daha mutlu olurdu gibime geliyor... Eunhyuk kötü hiçbir şey yapmadı ama 3 sene asılsız nefret alarak yaşadı. O yorumları insanların beğenmiş olmasına şaşırıyorum... Eunhyuk böyle bir muameleyi hakedecek ne yaptı? Lütfen, bir nefret yorumunun birinin hayatına bedel olduğunu unutmayın.

[+86, -1] 3 sene içinde hiçbir şey değişmedi...Eunhyuk acı çekti mi çekmedi mi insanalrın umrunda bile değil

[+81, -5] Bunun yanlış olduğunu biliyorum ama bunun yüzünden IU hiç de iyi görünmüyor.

[+68, -6] IU acımasız... bir insanın hayatını mahvetti


[+247, -22] Bütün bunlara rağmen IU Eunhyuk’u savunan hiçbir şey söylemedi... IU, bir güün Karma’ya yakalanacaksın. Skandaldan sonra Eunhyuk’un kariyeri bile düşüşe geçti, şimdi ise orduya gidiyor..; yuh

[+230, -9] Gerçeken Eunhyuk için üzülüyorum. Eunhyuk’un kendisi hiçbir şekilde açığa çıkarmıyordu kendisini, resmi yükleyen de o değil ama IU yüzünden nefretle yüzleşmek ve hiç de hoş olmayanlar şakalarla uğraşmak zorunda kalıyordu.. ve skandal o kadar çok kontolden çıktı ki insanlar resmi Eunhyuk’un yüklediğine bile inanmaya başladı. Onun için çok üzülüyorum

[+211, -6] Şu an IU’ya dökülen nefrete üzülüyorum ama gerçeğin her şeyden üstün olması gerektiğini düşünüyorum. IU bazı skandallarından sorumlu tutulmuyor ama Eunhyuk olayında insanlar gerçekte neler olduğunu bilmesi gerekiyor.

[+73, -1] Zavallı Eunhyuk, onun (düştüğü) durumu orduda askerleri dürüst insan olmalarını öğretmek için kullanıyorlar

[+60, -3] IU’nun nasıl özür dilediğinin bir önemi yok, IU sayesinde o resmin 6 saat boyunca Twitter’da durması gerçeğini geğiştirmez. Ve o 6 saatte Eunhyuk’un kariyeri neredeyse sonuna kadar yıkılmıştı. Hayranlar insanların gerçeği öğrenmelerinden başka bir şey istemiyor. Ve insanların en azından şimdi dinleyip ve gerçeği anlamaya çalıştıkları için mutluyum. İnsanların bu durumu IU’ya tilki ya da diğer kötü sözleri demek için kullanmaları hoşuma gitmiyor ama şahsen ben IU’ya tahammül edemiyorum.

[+60, -1] Vay, şimdi bunu düşününce...hepsi mantıklı. Skandal zamanında SM hisseleri dümüştü, Eunhyuk’un imajı ise en aşağı yuvarlanmıştı. Belki de bu zararları telafi etmek gerekiyordur?

[+52, -0] Hmmm...Şimdi IU’yu tamamen farklı bir ışık altında görüyorum. Eunhyuk ile çok da hoş ayrılmadı? Neden böyle bir hata yaptı(Eğer hata denilebiliyorsa...) İtibarı üzerinde o kadar çok titriyor ki ona sinsi bile diyorlar, nasıl..nasıl böyle bir hata yaptı?

[+51, -2] Eminim, şu an IU yine mağdur gibi gözükmek için fancafe’sinde ne yayınlasam diye düşünüyordur k k k

[+48, -0] Şimdi bile IU ile ilgili haberlerde insanlar onun Hamsiyle görüşmüyor olduğuna mutlu olduğunu yazıyorlar k k k Eunhyuk ne yaptı da böyle muammeleyi hak etti? Bu süre zarfında IU kendi imajıyla speküle etti, sanki skandaldan sonra daha oldun bir şarkıcı haline gelmiş ve şu an kayiyerinin zirvesinde gibi k k kk k k

[+47, -0] IU daha yeni çıkış yaptığı zamanlar Eunhyuk ona çok iyi bakıyordu... ama işte IU hata yapıyor ve onun(Eunhyuk) kendisine yaptığı şeyleri unutarak tamamen skandalın dışında kalıyor...


“Eunhyuk bugün askere gitti, Hamsi oppa askerliğini güzelce yap!!! İki sene sonra görüşürüz! Sevgilerle, ELF’ler”

Kaynak: X
Türkçe Çeviri: DQtyonok@TRSapphireBlue

Düzenleyen: Lfblg@TRSapphireBlue

[151011] Pann: Eunhyuk Hayranları Gözünden IU Olayı” üzerine bir yorum

  1. Ah benim zavallı küçük hamsim.senin ne suçun bardı bunları yaşayacak.o IU salağı seni yolarım.şimdi hamsim askerliğine güzelce yap ve gel gldiğinde umarım seni dahq çok mutlu ederizzzz

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s