[Şubat 2016] Easy Idol Magazine Zhou Mi Röportajı: Zhou Mi'nin Görkemli İhtişamı İnanılmaz

dbb9db45jw1f0fohroal4j20m80ukwlc

Kısa bir zaman önce yeni dizi <Best Couple>'ın yayınlanması için çekimleri resmi olarak sona erdi. Yenileyici görünümüyle bir idolden yavaş yavaş aktörlüğe dönüp role bürünen Zhoumi, Star Escape Room ve Be the Idol gibi eğlence şovlarında da göz alıcıydı. Zhoumi, on parmağında on marifet olan bir ünlü olarak dünyayı ele geçirdi ve eşit derecede göz alıcı ve heyecan verici bir birey olduğunu kanıtladı.

dbb9db45jw1f0fohsnyjkj20m80ukn22

 • Lee DaHae ile yeni dizinde karakterin Yan XiCheng, ünlü olma hayalini gerçekleştirmek için çok çabalayan biriydi, kendin ile oynadığın karakterin arasında benzerlikler oldu mu?

Dizideki karakterim talihi çok hızlı yakalıyor, çünkü o koyun güderken keşfedildi. Ben üniversiteye giderken fark edildim, çıkış şeklimiz aynıydı ancak o bir aktör olarak ben ise bir şarkıcı olarak çıkış yaptım.

 • Geriye dönünce, çıkış yapmadan önce en çok özlediğin şey nedir?

Yarışma günleri. Çünkü üniversitede iken, yarışmak için Zhuhai'ye gittim. O zaman, bir albümle çabucak çıkış yapmayı düşündüm. Tek başıma olduğum için bu iş çok zordu. Ama sevdiğim şarkıları söyleyebilirdim o zamanlar. Geriye dönüp bakınca, o zamanlar en stressiz ve mutlu zamanlardı.

 • Sette çekilmiş fotoğraflara bakınca, netizenlerin çoğu Lee DaHae ile senin uyumlu olduğunu düşünüyor. Kıdemli bir oyuncu olarak, sana herhangi bir oyunculuk tekniği öğretti mi?

Aslında bu dizinin çekimi aceleye getirildi. Çekim öncesi, senaryo ile eşleşmek için çok fazla zamanımız yoktu. Ama çekimler başladıktan sonra birlikte prova yaptığımız zaman, o gerçekten bana göz kulak oldu. Kore'de ilk çekimim olduğundan alışık olmadığım birçok şey vardı, o ise bana ne yapmam gerektiğini söyledi. Birbirimize karşı anlayışlı idik.

 • Gerçek hayatta nasıl bir kadını ‘en iyi çift'in olarak düşünürsün?

Düşünceli bir kız en etkileyicisi bence. Kızların hepsi düşünceli erkekleri seviyor. Aynıyız (gülüyor).

 • Bu ilham verici bir drama olsa da, aynı zamanda da romantik komedi de, gerçek hayatta yüksek bir mizaha sahip olduğunu düşünüyor musun?

Sanırım çok yüksek. Ama mizahım en iyi, rahat bir ortamda tanıdık arkadaşlarımla etkileşim halindeyken ortaya çıkıyor.

 • Bir MC olarak MC’lik işleri alıyorsun, normalde de "geveze" misin?

Çok sanmıyorum. MC olmama rağmen özel yaşamımda insanlara genelde yavaş ısınırım. Eğer ilk kez biriyle tanışıyorsam çok konuşmam. Ama arkadaşlarımla isem kendimi salarım.

dbb9db45jw1f0fohtjmznj20m80ukjxd

 • Weibo'da fanlar da sana destek verdi. Onların varlığı sana ne ifade ediyor?

Onlar benim "ısıtıcım". Daha önce Gangwon'da çekim yapıyorduk ve orası gerçekten soğuktu , kışın çekim yapmak oldukça zordu. Ama fanların desteği sayesinde kalbim gerçekten sıcak hissetti.

 • Eğer bir ilişki içerisinde olsaydın, kız arkadaşın ile çift kıyafetleri giyer miydin?

Muhtemelen dışarda giymezdim çünkü çok göze çarpar. Ama özelde denemek herhalde güzel olurdu.

 • Şu ana kadar, hayatının hangi aşamasında olduğunu düşünüyorsun? Ailen seni evlendirme çabası içine girdi mi?

Evlenmek için acele ettirmiyorlar, ama ailem benle ilgilenemediği için bir kız arkadaş edinmemi istiyor. Geçen sene tüm yıl solo artist olarak herkesin karşısına çıktım. Şu anda odak noktam kariyem.

 • Stars Escape Room'daki performansın gerçekten göz alıcıydı, en unutulmaz bölüm hangisiydi?

Bu şovda tepkime zamanını test etmek için "hız testi" bölümü vardı. Birçok sorunun ilkokul kitaplarından olduğunu fark ettim, bu bana okul zamanımdaki anılarımı hatırlattı. Gerçekten eğlenceli ve ses getirici olduğunu düşündüm.

dbb9db45jw1f0fohw6qewj20m80ukdka

 • Geçmişteki bir röportajında, "yalnız olmayı öğrenmek" istediğinden bahsetmiştin, kendini oldukça iyi idare edebilir gibi görünüyorsun? Yemek yapmakta da iyi misin?

Yemek konusunda kendimi idare etmede iyiyim, son zamanlarda bu alanda yeteneğim olduğunu keşfettim (gülüyor). Bazen Jia ve Fei'nin yerine gidiyorum ve onlar benim için yemek yapıyor. Ama çoğu zaman işten döndüğümde, gerçekten Çin yemekleri yemek istiyorum, bu yüzden kendim için pişirmeyi denemeye karar verdim. Sonra yemek tarifleri için internete girdim ve ilk kez denememde başarılı oldum, bu sayede yemek yapma becerim konusunda kendime olan güvenim arttı. Domatesli yumurta, kızarmış molüsk, acılı sığır eti ve baharat çeşnili domuz şimdiye kadar pişirdiğim bazı yemekler ve hepsi de lezzetliydi (gülüyor).

 • Jia, Fei ve sen gerçekten popüler olan <Idol True Colors> da ev sahibiydiniz. Bir MC olarak, konuklar senin üzerinde ne gibi bir izlenim bıraktı?

Programın kaydını yaparken, bizim için en unutulmaz iki tür konuk oluyor. İlki daha derli toplu, sakin olan konuklar, diğeri ise durmadan konuşan konuklar (gülüyor). Bir MC olmanın, her konuğu olduğu gibi kabul edebilmek ve cidden hazırlıklı olmak anlamına geldiğini düşünüyorum.

 • İlk albümün <Rewind> çokça ilgi gördü, ikinci bir albüm için planların var mı? Bir fan buluşması için herhangi bir planın var mı?

Yeni albüm şu an yapım aşamasında. <Rewind> yayınladığım zaman bir fan buluşması düzenlemeyi düşündüm ancak programlarım çoktan düzenlenmişti ve zamanım kısıtlı olduğundan yapamadım. Daima bağlantısız canlı yayınlardan yapmayı istedim, bu yüzden umarım yeni albüm için evim anakarada, Çin'de daha fazla promosyon yapabilirim.

 • <Be the Idol> programında sunumun çok çarpıcıydı, kiminle müziksel anlamda işbirliği yapmak istersin?

Çinli müzisyenler ile çalışmak için daha fazla fırsat olmasını umuyorum. Daha önce <Be the Idol> setinde Khalil Fong ile çalıştım. Pek çok fikri olan biri olduğunu düşünüyorum. Onunla çalışmak için umarım daha fazla şans yakalarım.

dbb9db45jw1f0fohxbjixj20m80uk0y1

Enteresan Soru & Cevaplar

o1. Bir zayıflığını güce dönüştürebilecek olsaydın?
Alışveriş yapmayı çok fazla seviyorum, evde o kadar çok eşyam var ki yeniler için boş yer kalmadı. Ama yataktan çıkmayıp kalkmayı reddetmiyorum, genellikle menajerimin bu konuda endişelenmesine gerek olmaz ama biraz menajerimin gelip beni uyandırmasını istiyorum. Bu iki şey değiştirilmeli.

o2. Bir sıfat ile Zhou Mi’yi tanımla?
Gayretli.

o3. Jia ve Fei’nin ikisi de suya düşse?
İlk olarak ne kadar dayanabileceklerine bakardım. Ama belki de onlar, sen de atla hep birlikte ölelim derlerdi (gülüyor).

o4. Yarın kıyamet kopsaydı?
Eve gidip ailemle olurdum.

o5. Fanlarından bir çağrı alsaydın?
Geçmişte gerçekten de fanlardan çağrı aldım ve cevapladım. Çünkü nasıl reddedilir bilmiyorum (gülüyor).

dbb9db45jw1f0fohyornlj20m80uk42c

Fotoğraf Scan: 傾聽周覓_Listen_For_Mi
İngilizce Çeviri: sunshinezhoumi
Türkçe Çeviri: DNHYK@TRSapphireBlue
Düzenleyen: Sky Sailor@TRSapphireBlue

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s