[Mart 2016] Sure Magazine Yesung Röportajı: Gençliğin Derinlerinde

yqaimin

 • "The Awl" daki oyunculuğun oldukça etkileyiciydi. Standart bir dizide ilk kez rol yaptığına inanamadım.

Teşekkürler. Daha fazla çalışmalıyım. Dürüst olmak gerekirse benim için aniden atıldığım bir macera değildi. Oyunculuğa güçlü bir arzuyla uzun zamandır hazırlanıyordum. Bu yüzden elime fırsat geçince  gerçekten çok mutlu oldum. Oyunculuk yapmayı istesemde herhangi bir şans yakalayamamıştım, bu yüzden çok stresliydim ve geç mi kaldım acaba diye endişelendim. Ama <The Awl> çekimlerinde An Naesang sunbaenim ve Kim Heewon hyung ile konuştuktan sonra gecikmediğimi fark ettim. Uzun süredir beklediğim ve hazırlandığım için arzumu güçlendiren çok değerli bir zamandı.

 • Ondan beri pek çok teklif alıyorsun. Bu, oyunculuk yeteneğini kanıtladığın anlamına geliyor, değil mi?

İyi oyunculuk yaptığımı düşünen insanlara gerçekten minnettarım. Tabii ki "The Awl"daki oyunculuğumla tatmin olmadım ama onlar sayesinde cesaretleniyorum. Daha iyi bir şekilde ilerlemeliyim.

 • Çevrendeki atmosfer çok değişmiş olmalı.

Önce, şirketim bu durumdan gerçekten memnun oldu, oyunculuğum ve aldığım tepkiler beklenmedikti. "The Awl" zorlu bir dizi olduğundan bu drama üzerinde idollerin oyunculuğu konusunda çok fazla tartışma vardı. Dizideki karakterin yaşamı ile benimkisi çok farklıydı ve önyargıyla, nasıl olur da bir idol böyle bir dizide oynar tarzı yorumlarla yüzleşmek zordu. Bu arada, diziyi çektikten sonra başka iş teklifleri almaya başladım bu yüzden şirketim memnun oldu. Kıdemli aktörler için bile teklifler almak yaygın değildir.

 • Oyunculuk yeteneklerin sorgulanmadı ve oldukçada iyi karşılandı. Neyi özlüyorsun?

Bu benim ilk dizim olduğu için oyunculuğumda pek çok garip noktalar vardı. Rolüme daha iyi bürünmeliydim. Elimden geleni yaptım. Genelde alkol içmiyorum ama sarhoş sahnesinin çekiminde 'tek kerede' bir şişe soju içtim ve 6 kez kustum. Gerçekçi oynamak için elimden geleni yaptım ama yinede oyunculuğum konusunda üzülüyorum. Bir sonraki işim 0.1% ve 0.1%'den daha iyi alırsa, bir gün 50%'ye ulaşacak. Oyunculuğu devamlı olarak yapmak istiyorum.

 • Ne zamandır böylesine bir arzuyla oyunculuk yapmak istiyorsun?

Gerçekten çok istiyordum. Müzikale erken dönemde başladım. 2008'de üç müzikalde oynadım. Oyunculuk yapmayı gerçekten istediğimden müzikali seçtim. Sevdiğim iş şarkı söylerken oyunculuk yapmayı da öğrenebileceğim bir fırsat olarak gördüm. Oyunculuğa heveslendim ama askere gidene kadar herhangi bir şansım olmadı. Karşıma pek fırsat çıkmadığı için, "Bir şansım olursa eğer, bunu öylesine yapmamalıyım, hayatımı ortaya koymalıyım." diye düşünüyordum. Böyle rol aldım ve bu zihniyetle rol almaya devm edeceğim.

 • Çıkışın olarak "The Awl"ı seçtiği için herhangi bir sıkıntı yaşamadın mı?

Doğruyu söylemek gerekirse, solo albümümü geçen Ekim ayında yayınlamam gerekiyordu. "The Awl"da oynamak için bir şans yakaladığımda aslında kıvrandım, çünkü askerden döndükten sonra mümkün olduğunca çabuk solo albümümü yayınlamak  istiyordum. 10 yıldır yapmayı arzuladığım oyunculuk ve solo albümüm. İki fırsatta aynı anda geldi. Fakat bu şansı kaçırırsam gelecekte oyunculuk namına herhangi bir şansım kalmayacağını düşündüm. "The Awl"ı seçmemin yerinde olduğunu düşünüyorum. Oyunculuğun kapıları açıldı. Eğer "The Awl"ı geri çevirseydim  hala daha tek başıma oyunculuk fırsatının gelmesini bekliyor olurdum.

tumblr_o2taz01ixo1qfwvmmo2_1280

 • Oyunculuğun bize, geçmiş günlerinin ümitsizliğini iletti bize.

Diğerleri ümitsizliğimin ağırlığını hissetmiş olabilir. Uzun süredir beklediğim ve istediğim için daha az tatmin olmuş olabilirim.

 • Peki oyunculuğun cazibesi nedir?

Genç yaşta SM'de stayjerdim. 5 yıllık stajyerlikten sonra çıkış yaptım ve bunun üstünden 11 yıl geçti. 16 yaşında biri olarak sevdiğim çok fazla şeyden vazgeçtim; yemek, içmek, insanlarla buluşmak ve daha pek çok şey. "Sıkı çalışmazsam herhangi bir fırsat yakalayamam. Sıkı çalışmazsam sevilmem. Büyük çaba sarf etmesi gereken benim. Yapamazsam hiç şansım olmaz. Bu benim hayatım. Bu, benim. Yapmak istediğim şeyi gerçekleştirmek için bazı şeylerden fedakarlık etmeliyim şimdi." Her günkü hislerimin oyunculuktaki ifadesi. Gözyaşlarına boğulduğum pek çok sahne vardı. Bir çok duygulu sahnede eski günlerimi hatırlattım kendime. Kendimi, Hwang Joonchul'a yansıttım. Ben Hwang Joonchul olmadım, Hwang Joonchul Yesung oldu. Ünlülerin birçok şeyi baskıladıkları bir hayata sahip olduğunu düşündüm. Dışardan çekici görünüyor ama bazı şeylerden yoksunlar ve ben oyunculuğumla bu derin duyguları yansıttım. Şarkı söylemek de aynı. Solo albüm hazırlarken uzun bir süre birçok şarkı yazıp besteledim ve onların çoğu kendi hikayem. Oyunculukta da kendimi gösterdim, aynı müzikteki gibi. Bunu yaparken oyunculuğa daha da bağlandım.

 • Gerçek yaşantında kişiliğin nasıl?

Bazen eğlenceli bazen ciddi. Eğlence şovlarındaki '4D' Yesung sadece göstermelik. Oldukça karışık ve ciddi biriyim. Daha çok derin ve ciddi olduğumu düşünüyorum. Ve aklımda hep çok şey var. Yalnızlığı seviyorum. İçmeyi sevmiyorum ama kültürel yaşamda eğlenmeyi seviyorum: yalnız seyahat etmek, resim çekinmek, müzik dinlemek, ve film izlemek gibi. Özellikle film izlemeyi çok seviyorum, izin günümde genelde 3-4 film izlerim.

 • Mükemmelliyetçi olmaya yatkın gibi görünüyosun.

Öncelerde toplumun dikkatini çekmemiştim, daima riskliydi. Bunun nedeni sanırım kendi kendimi yönetmem. Daha sıkı çalışmalıydım. Çünkü yetenekli değilim. Günleri bu şekilde geçirerek kendime zarar verdim. Askere gitmeden önce, "Pekala, hadi görelim. İzleyin nasıl hazırlandığımı." tarzı cümleler ağzımda sakız olmuştu. Fark ettiğim birşey vardı, şans yalnızca hazır olan zihinlere güler bu yüzden ilk oyunculuğum gerçekten çok değerliydi. Günümüzde çok fazla genç oyuncu ve şarkıcı var ve umarım bu tür anları sıradan olarak görmüyorlardır.Tabii ki birinin çok sıradan olarak gördüğü anlar başkaları için umutsuzca beklediği çok değerli bir an olabilir. Bir sunbae olarak bu benim samimi beklentim. Bu yüzden de sıkı çalışmam gerek.

 • Super Junior dışardan görünen atışmaların aksine birbirine kenetlenmiş bir grup gibi.

Gerçekte kardeş gibi bir ilişkimiz var. Şimdiye kadar dik durabilmemizin nedeninin bu olduğunu düşünüyorum. Her üye ayrı bir acayip, nereye giderlerse gitsinler fark ediliyorlar. Varyete gibi zorlu alanlarda hayatta kaldılar. SuJu'nun kendi gururu ve enerjisi var, gerçekten.

szk5ju9

 • Bir Super Junior üyesi olarak çoktan zirvede durdun. Kendine zaman ayırma vakti gelmedi mi?

SJ yeterince başarıya ulaştı. Kutsanmışız. Birçok ödül kazandık, birçok başarı elde ettik ve birçok şey öğrendik. Gerçekten minnettarım. Gerçekten şirkete, fanlara ve halka teşekkür ederim. Ancak, "Bu arada ne elde ettim? Ne yaptım bilmiyorum. Yesung denince insanların aklına ne geliyor?" diye düşündüm ve hiçbir şey yok. Bu yüzden yeniden başlıyorum. Benim başlangıcım. Bugünlerde beni ben yapan her şeyi düşündüm. Geriye dönüp baktığımda, bütün zor anları ve neredeyse imkansızlıkları atlattım. Bu yüzden... Bundan sonra hayatta kalabileceğimi düşünüyorum. Arkadaşlarımla bir araya geldiğim zaman, 10 yıldır talihsizliği ile yaşayan ve sonunda sorunlarını çözen bir arkadaşım var. Umarım harekete geçersin, yalnızca suçlamazsın. Mutluluğun en iyi tarifinin bu olduğunu düşünüyorum.

 • Mutlu musun Yesung?

Tabii ki! Ayrıca bugünkü fotoğraf çekimi sırasında da mutlu oldum.

Fotoğraf Scan: zyra0823
İngilizce Çeviri: zyra0823
Türkçe Çeviri: DNHYK@TRSapphireBlue
Düzenleyen: Sky Sailor@TRSapphireBlue

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s