[160527] Scene Playbill Kyuhyun Röportajı

"Mozart müzikalini ikinci kere izlediğimde çok duygulanmıştım. Aklımda hep "Bir gün mutlaka bu müzikalde oynamalıyım" düşüncesi vardı" - Kyuhyun

Cj6eQn2UgAAsVSt

Eski Müzikaller ve "Mozart!" Hakkında

Kyuhyun: Şirkette ilk müzikalim "Üç Silahşörler"in kaydı var. Onu gerçekten izleyemiyorum. Oyunculuğum çok kötüydü.

  • O müzikali hala hatırlıyorsunuzdur.

Kyuhyun: Evet. Oynadığım her müzikal benim için değerli ama "Catch Me If You Can"i ayrı bir hatırlıyorum çünkü fiziksel hazırlık açısından en zor olanı oydu. Performansın 10 dakikası hariç geri kalan süresinde (Ç/N: Müzikal gösterisi 2 saat 20 dakika sürüyor) hep sahnedeydim. Müzikalde arka arkaya çok fazla şarkı ve dans vardı, her performansta böyle oynadım. Oyunculuğumu geliştirmemde yardımcı olan müzikaller "The Days" ve "Werther". "The Days" şarkı söylemeye ilaveten bir aktör olarak gelişmemde yardımcı oldu, "Werther" sayesinde ise her performans sonrası "bir katmanımı" çıkarıyormuşum gibi hissediyordum. "Mozart"ta şimdi oynayacak olmam işte bu yüzden çok iyi. Daha önce, hiçbir şey bilmiyorken oynasaydım her şeyi mahvederdim. Müzikalde bazı sahnelerinde yer almak, deliliği ya da performans sonunda ölümü canlandırmak kolay değil ama yine de yolumda bu müzikalle "karşılaştığım" için şanslı olduğumu düşünüyorum.

Cj754-GUYAAJI-L

Trajik Müzikallerde Oynamak Hakkında

  • Bu biraz tuhaf gelebilir ama trajik müzikaller size çok uygun.

Kyuhyun: Şöyle bir düşününce, ben hep ölüyorum. "The Days"de ölüyorum, "Werther"de de ölüyorum ve "Mozart"ta da... Cidden ölmem mi gerekiyor? (Ç/N: "Mozart"a gönderi yapıyor) (gülüyor). "Werther"de oynarken onu anlayabilecek durumda olmam hoşuma gidiyordu, sahnede duruyorken "Bu kadar ileri gittiysen cidden ölebilirsin" diye düşünüyordum. "Mozart"ta oynarken de aynısını düşünüyorum. Daha senaryoya çok alışmamış olsam da Mozart'ın kabul görmemiş olduğunu hatırladığımda bazen ağlıyorum. Bir insanı köşeye bu kadar sıkıştırırsan onun delirebileceği hatta ölebileceğini de anlıyorum.

Cj754-EVEAAVR4e

Zor Zamanlar Hakkında

Kyuhyun: İlk 5 sene boyunca sadece Super Junior aktiviteleriyle meşguldüm. Çok büyük hırslara sahip insanlardan değilim ve o sıralar daha genç olduğumdan yaşı büyük üyelerin daha önce ünlü olmaları gerektiğini düşünüyordum. 5 sene göz açıp kapayıncaya kadar geçti gitti, Super Junior büyük başarılara imza attı, popüler oldu ve o an anladım ki ben olduğum yerde sayıyorum, kendi adıma önemli bir şey elde etmedim. O yüzden fırsat olduğunda mutlaka ona tutunacağıma ve elimden gelen her şeyi yapacağıma dair söz verdim kendime. Nihayet, 2010 senesi kışın "Üç Silahşörler"de oynama şansım oldu! O zamandan beri gelen bütün tekliflerde elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Geçmişi düşünürken, diğer üyeler farklı aktivitelerle meşgulken genelde yurtta tek başıma kaldığım zamanları ve bunun için üzüldüğümü hatırlıyorum. Böylelikle deneyimim fırsatım varken çok çalışmam gerektiğini hatırlatıyor bana.

Kyuhyun: "Mozart'ın yerinde olsaydım ne yapmam gerekirdi?", müzikali bunu düşünerek izliyorsanız tamamen ona büründünüz demektir. Tabii her gösteri iyidir. Bekleyin, bunun benim askere gitmeden önce son müzikalim olduğunu biliyor musunuz?

Rusça Çeviri: vk.com/typical_kyuhyun
Türkçe Çeviri: DQtyonok@TRSapphireBlue

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s