[090507] Sohu Korea Super Junior-M Röportajı

c1462c13d9991fa36438db07

Super Junior-M'in Durumu

Hangeng: Çinli fanlarımızı selamlamayalı uzun zaman olmuştu ve Çince'miz de epeyce gelişti.

Sohu: Bu aralar Çin'de aktiviteniz yoktu, geçenlerde çıkan 3. Super Junior albümünüz çok başarılı sonuçlar elde etti, tebrik ederiz. Acaba Super Junior-M'de de bir hareket olacak mı?

Hangeng: Son zamanlarda Kore'de 3. albümümüz "Sorry Sorry"nin promosyonlarıyla meşgulüz. Çok güzel sonuçlar elde ettik ve sıkı çalışan yardımcılarımıza ve menajerimize çok teşekkür ederiz.. Bu zaman zarfında Super Junior-M de yeni şarkılar kaydediyor, yeni albümümüz büyük ihtimalle yılın ikinci yarısında çıkacak.

Sohu: Biliyorsunuz geleneksel oy verme bölümümüz var, sizce Super Junior-M albümünde en popüler ilk üç şarkı hangileri?

Zhoumi: Albümün üzerinden 1 yıl geçtiği için hatırlayamayabilirim ama bence "At Least I Still Have You", "Love Song" ve "U"; ya da "Me", "At Least I Still Have You", "U" ve "Love Song".
(Doğru cevap "U, "At Least I Still Have You" ve "Me"; çok doğru bir cevap!)

Sohu: Super Junior-M'in ikinci albümü yakında çıkıyor öyleyse? Acaba konsept ve müzik türünde belirgin bir değişim olacak mı? Super Junior'ın 3. albümünden Çince'ye uyarlamalar olacak mı? Ya da Çince şarkıları cover'lamaya devam edecek misiniz?

Kyuhyun: Super Junior-M'in yeni albümündeki bütün şarkılar Çince seslendirildi. Yapım aşamasına başladık bile ancak albümün tam olarak ne zaman yayınlanacağı henüz belli değil ama aynı iyi ve sıkı çalışmanın bir ürünü olacağına inanıyorum. Beste aşamasını çok dikkatle yaptık, albümdeki şarkıların çok güzel olduğunu düşünüyorum.

Img263824492

Sohu: Geçen yıl 8 Nisan'da Sohu çıkış videonuzu yayınladı ve samimiyetiniz sayesinde Çin'in en iyileri arasına girmeyi başardınız. Eğer 'En İyiler' sıralamasında 100'den itibaren puanlayacak olsaydınız kendinize kaç puan verirdiniz? Pişmanlık duyduğunuz bir şey var mı? Ya da geçmişe dönüp baktığınızda daha iyi yapabileceğinizi düşündüğünüz bir şey var mı?

Siwon: Kesin olarak bir sayı belirtemesem de geçen yıl Super Junior-M'in bu kadar çok destek alması bizi çok duygulandırdı. Lütfen bu yıl da bizi çokça destekleyin.

Kyuhyun: 50 civarında olmalıyız. Ne zaman 100'e ulaşırız bilemiyorum ama oraya ulaşmak için sıkı çalışıyoruz.

Sohu: Geçen yıl Çin'de sıklıkla yaptığınız aktiviteleriniz sayesinde inanılmaz bir popülarite kazandınız ve hatta müziğinizin onaylandığını gösteren ödüller kazandınız. Bu yılki hedefleriniz neler?

Donghae: Geçen yıl bizi çok şaşırtan bir şekilde bir sürü ödül aldık. Bu yıl daha çok emek sarf edeceğiz ve yine geçen yılki gibi ödül törenlerine katılabilmeyi umuyoruz. Bu yüzden geçen yılki gibi bizi desteklemeye devam edin lütfen.

Sohu: Geçen yıl çıkış yaptınız, Çin eğlence sektöründeki diğer erkek gruplarına kıyasla en büyük avantajınız ve en belirgin özelliğiniz nedir?

Hangeng: Her grubun kendine göre avantajları var. Birbirimizi örnek alıp birbirimizle rekabet etmeliyiz. Ancak o zaman daha iyi bir grup olabiliriz ve Çin müzik piyasası adım adım daha iyi bir yer olabilir. Bu bir karşılıklı öğrenme süreci. Bizim belirgin özelliğimiz yabancı üyelerimizin olması, bu sayede İngilizce, Korece, Japonca ve Tayca- Hayır gerçekten konuşabiliyorum Sa wa dee ka. Her Çinli şarkıcıdan bir şeyler öğrenebiliriz.

Img263824493

Yedi Dedikodu

Hazır yediniz de burdayken bazı dedikoduları açığa kavuşturmak istiyorum.

Sohu: Zhoumi, 19 Nisan'da, 23. doğum gününde fanlara "Her biriniz bana cesaret ve güven veren tanelersiniz" diyen bir mesaj verdin. Bu konuda bir problemin mi var? Gerçekten fanlar mı ilerlemeni sağlıyor?

Zhoumi: Yakalandım (gülüyor). Çok net hatırlıyorum, bir yıl önce Sohu ile röportaj yaptığımızda fanların bana internet üzerinde gönderriği mesajlar beni en çok duygulandıran şey olmuştu. Tüm detayları hatırlamasam da bana gurur dolu gözlerle bakmaları hiç zihnimden silinmiyor. Benim onayım ve desteğim bu. Onların bu küçük destekleyici hareketleri olmasa herkesin önünde duracak cesaretim ve güvenim yok.

Sohu: Henry, Çin'den gizemli bir şekilde kaybolduğun sürede ne yapıyorsun?

Henry: Kore'deyim - uyuyorum (gülüyor). Super Junior-M aktivitelerimiz bitince zamanımın çoğunu Kore'de geçiriyorum. Çoğu zaman pratik yapıyorum, karaokeye gidiyorum, dansım üzerinde çalışıyorum, her gün okula gidiyorum, Kore'de Çince öğreniyorum. Aslında hemen hemen her gün pinekliyorum.

Hangeng: Kanada'ya da gittin ya.

Henry: Ah, evet evet evet! Ailemi görmeye Kanada'ya da gittim. Bu kadar.

Hangeng: Henry uzun zamandır ailesini görmediği için bir aylığına ailesi ve akrabalarını görmek, onlarla birlikte zaman geçirmek için Kanada'ya gitti.

46ad59cd9c6f4b720eb34506

Sohu: Siwon, Japon mangasından uyarlanan,  Kore-Japon ortak yapımı "Hei Zhi Shi" aksiyon filminde başrol oynamayı kabul ettin mi?

Siwon: Başrolde oynayacağım henüz teyit edilmedi. Şu anda hala görüşmeaşamasındayız. "Hei Zhi Shi" yanı sıra, kabul ettiğim başka işler de var. Yakında herkesle buluşabilmek için aktör Choi Siwon olarak döneceğime inanıyorum.

Sohu: Hangeng, "The Invincible Ugly Girl" 3. sezonunda (Amerikan serisi "Ugly Betty" nin Çin versiyonu) rol almak mı istiyorsun?

Hangeng: Aslında bu konuyu internetten öğrendim. Şirket karar verseydi bana söylerdi. Şu anda  Super Junior aktiviteleri ile meşgulüz, böyle bir durum olursa daha sonra şirket bana bildirir. Ben de bu tür dizilerde rol almayı istiyorum.

Sohu: "Meteor Garden" için listede olmana rağmen son oyuncular listesinde göremedik seni?

Hangeng: Evet bunu duydum. Ama "Meteor Garden" için yapılan aktöre elemesi tam Super Junior'ın 3. albüm kayıtlarına denk geldi. Ama Super Junior üyeleri 1 yıldan fazla süreden sonra  bir araya gelmişti. Üyelerle birlikte olmanın en önemlisi olduğunu düşündüm.

3263280a8991f03c94ca6b3f

Sohu: Kyuhyun, Super Junior Kore'de birçokprograma çıkıyor. Sen de bir kez daha "oo Yongsuk's 20th Anniversary Album" konserinde seslendirdiğin "7 Year of Love" şarkısıyla bu alanda ne kadar olağanüstü bir yeteneğin olduğunu kanıtladın.

Kyuhyun: Yeni albümümüzdeki şarkılardan biri olan Shining Star'ın yapımcılığını Yoo Yongsuk yaptığı için onunla birlikte çalışma fırsatımız oldu ve kendisi yeni albümümüzün prodüksiyonunun bir parçası oldu. Şarkı söylerken Yoo Yongsuk sunbae beni yönlenridi ve birkaç tavsiye verdi. Ben de bu tavsiyeler doğrultusunda söyledim şarkıyı.

Sohu: 3. albüm aktiviteleriniz sırasında öğrendik ki yemek yapmaya bayılıyormuşsun. Birkaç gün önceki röportajında Çin çöreklerini özlediğini söylemişsin, bunun ardındaki hikaye nedir?

Ryeowook: Kore'ye dönünce Çin'i, Çin'e gelince Kore'yi özlüyorum ve Çin çörekleri gerçekten çok lezzetli. Diğer üyeler şarkı söylemede kendilerini çok geliştirdiler ama görünüş göre benim geliştiğim tek alan yemek yapmak oldu. Umarım fanlarımız da ev yapımı Çin mutfağını tatma fırsatı yakalar.

Sohu: Donghae, senin Cyworld hesabındaki ismin neden Kim Kyang Suk (kadın ismi)?

Donghae: (Çince) Çünkü annemin ismi~ (Korece) Hangeng hyung bunu nasıl söylerim?

Hangeng: Korece konuş gitsin.

Donghae: Çincemle hava atmak istemiştim.

Donghae: (Korece) Daha önceden kendi kişisel sayfamı kullanıyordum ancak hacklendi, bu nedenle hayranlarımla iletişim kurabilmek için annemin hesabını kullanabiliyorum. (Çince) Herkesi Cyworld sayfamı ziyaret etmesini umuyorum.

e69d6ec81a601c347e3e6f06

Performans Hakkında

Sohu: Bugün Pekin Teknoloji Üniversitesi kampüsünde performans sergileyeceksiniz. Normelden farkı nedir? Öğrenciler daha yoğun bir perfromansla karşılaşacaklar mı? Üniversite öğrencileri için özel hazırlıklar olacak mı?

Hangeng: Aslında Super Junior-M olarak ilk kez bir üniversiteye performans sergilemeye geldik. Okulda olamk daha samimi hissettiriyor. Kendi okul zamanlarımızı hatırlatıyor, arabada Zhoumi de okulda eğlendiğini söyledi. Öğrencilerle birlikte olmak, yüz yüze ulaşabilecek durumda olmak çok iyi hissettiriyor ve bir çok hatırayı anımsatıyor.

Sohu: Son olarak Sohu kullanıcılarına bir şeyler söyleyin.

Hangeng: Devamlı olarak Super Junior-M'i destekledikleri için Sohu kullanıcılarına çok teşekkür ederiz. Bu yıl da Super Junior-M üyeleriyle birlikte yeni albümümüzle herkesi şaşırtmayı umuyoruz. Sağlıkla kalın, bizi desteklemeye devam edin ve biz de çaba sarf etmeye devam edeceğiz. Biz Super Junior-M!

Kaynak: korea.sohu.com
Çince Çeviri: Sky Sailor@TRSapphireBlue

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s