[Ocak 2015] In Shanghai Heechul Röportajı

6900963cgw1eoa1bpp8s3j216t1jkwu5

Çin eğlence programına katılmaya hoş geldin. Seninle röportaj yapmaya geldiğimizi bilen Petal’ler Weibo üzerinden "İlk kez Çin eğlence programına katılacak Heechul Oppamız için lütfen çokça sevgi gösterin", "Çinlileri seven, çok nazik bazen de tuhaf olan Koreli oppamıza, yeterli ilaç hazırlayamamak bizim hatamızdı. Çılgınca bir şey yapsa bile lütfen onu affedin" gibi pek çok mesaj bıraktı.

 • İlk kez katılacağın Çin eğlence programında seni bekleyen hayranlara söylemek istediğin bir şey var mı?

Tüm bu süre boyunca Çinli hayranlardan her zaman sevgi gördüm ve ben de Çin’i çok sevdim, ayrıca Çinli arkadaşlarımdan pek çok ilginç şeyler duydum. Daha önce Çin'e sadece Super Show dolayısıyla geldim. Daha sık gelebilmek için bu programın bir fırsat olacağını umuyorum.

 • ‘Having You Along The Way’ programı, senin çiftlerin kucağına yattığın bir fotoğrafını yayınladı, herkes "Merhaba Gooseberry, bunun oynanmış bir fotoğraf olduğunu düşündüm" diyordu. Bu 3 çiftle çalışmak en çok ne hissettiriyor sana?

Aslında çiftlerle olan ilk çekimde çok gergindim. Kültür farklılıklarından dolayı eğer dikkat etmezsem hareketlerim kabalık olarak anlaşılabilirdi. Ama gerginliğim çok uzun sürmedi (gülüyor). Dil engelimiz olmasına rağmen çekimler boyunca çok mutluyduk. Duyduğumda beni mutlu eden en iyi şey "Heechul keşke daha çok Çin varyetelerie çıksa. Heechul bir dahi" cümlesiydi (gülüyor).

6900963cgw1eoa1bknjf1j215r1jktgm

 • ‘Having You Along The Way’ ve diğer eğlence programlarını sunmak arasındaki en büyük fark neydi?

Tabi ki en büyük fark lisandı. Çince’m de Korece’m gibi iyiyse, Çin'de gerçekten de birçok program sunabileceğimi düşünüyorum. Ayrıca 3-6 ay arası Çin'de kalmayı düşündüm ancak bunu yaparsam sonrasında Kore'deki programlarım...

 • Kore'deki en güzel erkeklerden biri olarak, programlarda yüzünü makyajsız göstermek konusunda endişelenir mi? Birçok idol, görüntüleri konusunda endişelenir ve kendilerini gösteremez. Güzelliği ve müthiş biri olmayı nasıl dengeliyorsun?

Bir idol olmama rağmen, daha çok idol gibi görünmeyen bir idol gibiyim, yani insanlar hala beni ilginç buluyor. Özellikle bir MC olarak, idol sorumluluklarımdan arınmaya çalışıyorum ancak daha fazlasını yapamam çünkü pek çok Çinli hayranımın bunu kaldıramayacağından korkuyorum.

 • Çekimler sırasında en çok zorlandığın şey neydi?

Dil engeli sorunu... Bu çabucak öğreneceğim bir şey değil!! Çinli bir kız arkadaş bulmak için sıkı çalışacağım.

 • Güçlü taklit becerisine sahipsin. ‘Having You Along The Way’de kimi taklit edeceksin?

Bunun için... lütfen programdaki sorulara yanıt bulun...

6900963cgw1eoa1bmn9rzj21kw18n47h

 • Bu programı çekerken annenin sana verdiği herhangi bir öneri ya da taktik oldu mu?

Annem normalde kabul ettiğim eğlence programları konusunda bana kısıtlama yapmaz. Ama sık sık şunu der, "Saçını kestir! Seni çok yakışıklı bir şekilde doğurdum, neden kendini çirkinleştirmek istiyorsun!!"

 • Eğlence dünyasından birçok arkadaşın var. Seçme şansın olsaydı, ‘Having You Along The Way’ programı için hangi çiftle birlikte çekim yapmak ve yol almak isterdin? Ve hangi istikameti seçerdin?

Çin'de ziyaret etmek istediğim yerler... Gençken dövüş sanatları filmlerini çok severdim, bu yüzden geleneksel yerleri ziyaret etmek isterim. Bir çift seçecek olsaydım... Bu soru çok zor. Çekimler sona ermediğinden dolayı bu soruya cevap vermeyeceğim.

 • Petal’ler Heebum'ı çok seviyor, bir şansın olsaydı ‘Having You Along The Way’ çekimleri boyunca Heebum'ı yanına alır mıydın?

Heebum kapıyı açsam bile dışarı gitmez, dış dünyadan korkuyor gibi görünüyor. Bazen onu dışarı çıkarmak istediğimde ağlamaya başlıyor. Üstelik son zamanlarda 24 saatin 20 saatini uyuyarak geçiriyor.

6900963cgw1eoa1u7wsurj20m80gin19

 • Bu yıl Çince bir şeyler öğrenebildin mi? Chung Junha, MBC'nin ‘Private Tutoring Across Generations’ programı için herhangi bir şekilde Çince’n için sana yardımcı oldu mu?

Aslında zamanın olmadığını söylemek sadece bir bahane... Ama gerçekten zamanım yoktu. Öncelikle konserim için elimden gelenin en iyisini yapmalı ve sonrasında ciddi şekilde Çince öğrenmeliyim. Chung Junha ile buluşursam öğrendiğim Çince'yi de unuturum.

 • Şu anda en sevdiğin ya da en aşina olduğun Çince cümle hangisi?

"Kimsin?", bu bir Çin filminden... Ve "Arkadaşlarım nerede!" (bir çocuk şarkısı).

 • Hangi Çin yemeği sende derin bir etki yaratıyor? Ve Çin yemeklerinde en kabul edilemez şey nedir?

Hot Pot! Ayrıca çok iyi Çinli bir arkadaşımın yaptığı Pekin lapası, onu da gerçekten çok seviyorum! Ah bu beni acıktırıyor... Aslında Çin yemekleri ile karşılaştırıldığında, daha çok tavuk ayağı ve deni tekesi gibi özgün halini koruyan yiyecekleri kabul edemiyorum.

 • Hong Kong filmlerinin seni etkileyen yanı neydi? Ve büyürken Hong Kong filmleri sende ne tür etkiler yarattı?

Çin ve Japon filmlerinin her ikisi de gençken beni derinden etkilerdi. İlkokula kayıt olmadan önce Zombi serisinin sona erdiğini hatırlıyorum. Filmi takip ettim ve muskalara kanla yazı yazabilmek için parmağımı ısırarak tamamen kanattım (Zombi filminden bir bölüm). Her gün "Abi! Abi!" diye bağırırken yüksek yerlerden atlamayı da düşündüm. ‘God of Gamblers’ gibi filmlerden poker kartları numaralarını öğrendim, neyse ki buna bağımlı olmadım (gülüyor).

6900963cgw1eoa1bp6kdzj216p1jk13v

 • İnsanların ne dediklerine dikkat etmediği birçok talk-show programında yalan söylemeye zorlandığın durumlar oldu mu?

Kendinizi nasıl sunarsanız sunun, şovlarda dürüstlüğü korumanız gerektiğini düşünüyorum. Yalan söylememeyi prensip haline getirdim ama doğruyu söylemeye devam edersem sorunlar yaşayacağım. Ne olursa olsun, program yaparken yine de düşüncem üzerinde ısrarlı davranacağım. ‘War of Words’ programından çok şey öğrendim ve söylediğim her cümleye dikkat etmem gerektiğini anladım.

 • Gerçek yaşantında ne tür kişilerle arkadaşlık etmeyi tercih ederisn? Ve ne tür kişilere katlanamazsın?

Sahte insanlardan hoşlanmıyorum, ekran önünde ve ekran dışında aynı ve dürüst olan kişileri seviyorum. Doğruyu söylemek gerekirse sık sık yalan söyleyen kişilerle iletişimi kesiyorum.

 • Gerçek yaşantında 4 boyutlu musun? Yoksa bu sadece sosyal hayatın için bu bir görünüş mü, gerçek hayatında kolayca sessizleşip depresyona girer misin?

Ben "4 boyutlu" ya da "çok garip" gibi ifadeleri umursamıyorum. Aslında birkaç yıl öncesine kadar "Nesi normal nesi özel?" gibi söylemleri düşünerek çok stres yapıyordum. Neden insanlar bana böyle davranıyor? Ayrıca daha önceki imajımı umursamayıp saçlarımı kısacık kestirdim. O zaman, Lee Sooman sunbaenim bana "Heechul, ünlü biri olmak senin en büyük avantajın bu nedenle kendi renklerinden vazgeçme. Ne yaparsan yap, sen hala Kim Heechul olarak özgür bir ruha sahipsin, değil mi?" dedi. O andan itibaren Kim Heechul olduğumdan "4 boyutlu” ya da “garip" gibi kelimeleri umursamadım.

 • En çok neyi düşünürsün? Ve stresle nasıl başa çıkarsın?

Bu ünlünün değil, benim, normal biri olan Kim Heechul'ün geleceği. Nasıl biriyle evleneceğim? Çocuklarım nasıl olacak?... Bunlar yüzünden normal zamanlarda hayranlarımı daha çok görmek istiyorum bu programı çektikten sonra. Sanırım bir hayran buluşması yapacağım (gülüyor).

 • Geçen yıl sana ne kazandırdı?

Oh! Birkaç şarkı sözü yazdım. Bu yılın başlarında? Gizli planlarımı ortaya çıkaracağım.

6900963cgw1eoa1bnf7edj21kw1mo7oo

 • WGM'deki gibi evlilik hayatını mı yoksa bekâr hayatı mı tercih ediyorsun? Sık sık yaşlandığını ve ailenin evlilik konusunda endişelenmeye başladığından bahsediyorsun. Fakat sen endişeli gibi görünmüyorsun, uzun bir süre özgürce yaşamayı mı hedefliyorsun?

Şu anda özgürce yaşıyorum ve randevuya çıkmak gibi bir düşüncem yok... Bu garip gelebilir ancak gerçekten de yakın zamanda benim gibi görünen bir çocuk görmeyi umuyorum (gülüyor). Ben hala yeterince olgunlaşmamış Kim Heechul'üm, olgunlaşmamış Kim Heechul olmaya ve sizleri daha çok görmeye devam etmek istiyorum! Ah, annem bunu duyarsa, beni azarlayabilir... Annem "Erkenden evlenmeyi istemiyorum ama yakında benim gibi görünen bir çocuk görmek istiyorum" dediğimi duyduğunda "Ne saçmalıyorsun sen?" diyerek beni azarlıyor.

 • Yurtta çıkan yangında 500 adet giysinin ve 200 çift ayakkabının yandığından bu yana 8 yıl içinde kendine herhangi bir kıyafet almadığından bahsettin. Çünkü giysilerinin kaybolduğunu gördükten sonra önemsiz olduğunu hissettin. Peki bu 8 yılda ne giyindin? Yeniden kıyafet almaya ne zaman başladın?

Tüm kıyafetlerim yandığından bu yana, hep hayranların bana verdiği giysileri giyindim. Ama bazen kendi yüzümün olduğu kıyafetleri ya da ‘希’ (umut) kelimesinin olduğu kıyafetler giyinirsem arkadaşlarımın muhtemelen "Daha normal bir şeyler giyinmez misin? Bu çok dikkat çekici." diyeceklerini düşünüyorum. Donghae ve ben gerçekten kardeş gibiyiz. Kıyafetlerimizi birbirimizle paylaşıyoruz.

 • Çizgi film karakteriyle seni temsil edecek olsaydı, en çok hangisiyle benzediğini düşünüyorsun?

Çocukluğumdan bu yana olan süreci kastediyorsanız, benimle benzer karakterler; Lion King’den Timon, Us Who Started Today’den Misashi ve Taeyeon'un övdüğü komik kedi olan Same As Oppa! Son zamanlarda da Frozen’dan Anna.

Foto Scan: 蓝站BlueSJ官博
İngilizce Çeviri: sujutranslations.blogspot.com
Türkçe Çeviri: DNHYK@TRSapphireBlue
Düzenleyen: Sky Sailor@TRSapphireBlue

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s