[160512] K-Force Website Eunhyuk & Shindong Röportajı

YA_PG_20160512_01000205400008121

Eunhyuk: Kore Cumhuriyeti’nin bir erkeği olarak, hepimizin gerçekleştirmesi gereken bir görevi bu, hepimizin ülkeyi koruma sorumluluğu var. Aralıksız 10 yıl çalıştım ve şimdi bunun benim için kısa bir mola olduğunu düşünüyorum ve bu zamanı zekice değerlendirmeliyim, kendimi geliştirmeli ve yeniden başlamalıyım.  Umarım askerlik yaşamımdan keyif alırım,  zamanımı güzelce değerlendiririm ve terhis olduktan sonra yeni ve gelişmiş bir ben ile topluma olan borcumu nasıl ödeyeceğimi düşünürüm." Onlara sözüm, Umarım zamanınızı güzelce kullanırsınız”.

  • Son zamanlarda hayat nasıl?

Eunhyuk: Askeri Bando’da çok fazla etkinlik var. Mart'tan beri, bando birçok yerde konser verdi. Askeri Bando’da diğer askerlerle eşitiz. Görevlerimizi yapıyoruz,  daima sıkı pratik yapıyoruz ve çalışıyoruz.

YA_PG_20160512_01000205400008122

  • Hiç yeni asker katıldı mı?

Eunhyuk: Benim bölüğümde iki yeni üye var. Yani hep beraber 7-8 kişiyiz. Küçüklerin hepsi çok tatlı, çok mutluyum.

  • Mayıs aile ayı, lütfen fanlarına ve arkadaşlarına bir şeyler söyle.

Eunhyuk: Mayıs aile ayı olduğu için ailemize iyi bakmalıyız ve ebeveynlerimizle daha çok ilgilenmeliyiz fakat bunun daima yapmamız gereken şey olduğunu düşünüyorum. Sürekli yurtta yaşamama ve ebeveynlerimle çok vakit geçirmememe rağmen, şu an askerde olduğum için onlarla yaşayamıyor oluşum çok farklı hissettiriyor. Ailenin, ebeveynlerimin ve etrafımdaki insanların önemini derinden hissediyorum. Onlarla birlikte olduğunuz zaman, onları mutlu etmek için çok ufak şeyleri bile en güzel şekilde yapmaya çalışırsınız. Umarım herkesin ailesiyle birlikte huzurlu mutlu bir yaşamı olur.

YA_PG_20160512_01000205400008123

  • Söylemek istediğin son şey?

Eunhyuk: GOP’a geldikten sonra, ülkemizdeki tüm askerlerin enerji ve güç dolu olduklarını hissedebiliyorum. Ülkemizi korumak için tutku doluyuz. Bu yüzden, umarım tüm halk bize güvenir ve bizi destekler.

  • Özel Performans’a katıldıktan sonra ne hissettin?

Eunhyuk: İlk performansla 9’undan başlayarak toplamda 5 günde 8 performans sergiledik, geçen hafta GOP’un en uç sınırına tırmandık. Aklıma gelen ilk düşünce, burada askerlik yapan askerlerin burada çok zor bir hayat sürüyor olmalarıydı. Her zaman zihnimi odakladım ve  hep sıkı çalışan diğer askerlerle tanışmak için hazırladım kendimi. İlk başladığımda, böyle bir etkinliği gerçekleştirmenin çok zor olacağını düşünüyordum. Fakat sonradan bu asker arkadaşlara güç ve destek verme düşüncesi ile buraya geldiğimde gördüm ki desteğimiz güzel karşılanmıştı ve geri dönüşleri çok iyiydi.

YA_PG_20160512_01000205400008124

  • Böyle bir noktada, yeterince iyi olmadığını düşündüğün bir şey var mı?

Eunhyuk: Aslında bunun çok iyi bir tecrübe olduğunu düşünüyorum. Askerlikten önce, daima iyi kurulmuş ve dizayn edilmiş sahnelerde performans sergiliyordum, şimdi bu tarz 'biraz daha az mükemmel' sahnede performans sergileyince sahnenin çok daha değerli olduğunu sahiden hissedebiliyorum ve gelen seyircileri daha çok takdir ediyorum. Nerede olursak olalım, bizi seven ve bizim şarkı söylememizi seven insanlara hala sahip olmamız  gerçekten bir lütuf.

  • Farklı birimlerdesiniz ve uzun zaman sonra görüştünüz, bu çok uzun zaman birlikte çalışmaktan mı kaynaklanıyor? Performansınızda hiçbir boşluk göremedim.

Shindong: Performansımızı güzelce izlediğiniz için teşekkürler. Aslında konsere hazırlanırken, iyi yapacak mıyız diye endişeliydik ve bazı sıkıntılar vardı. Bu, diğer asker arkadaşlar “Super Junior Eunhyuk ve Shindong’un sahnesini” bekleyecek mi düşüncesinden dolayıydı.  Bu yüzden arka plan müziğini hazırladık ve askerlerin daha önceden beğendiği şarkıların  nakaratının kaydını yaptık. Neyse ki, sahnemizden çok keyif aldılar.

YA_PG_20160512_01000205400008125

  • Son dönemde, eğlence endüstrisinde Song Joongki, Yoon Shiyoon, Yoo Seungho gibi yedekler trend oldu. Bunun hakkında ne düşünüyosun?

Shindong: Ben ve onbaşı Lee Sungmin askere alındığımızda Super Junior'ın bizsiz bir kez daha promosyon turuna çıkmasına itiraz etmiştim. Albümün promosyonunu yapan üyelere baktığımda, üzgün hissettim. Fakat Birinci Sınıf Er Lee Hyukjae’nin İkinci Sınıf Asker olarak geldiğini gördüğümde, “Ah o benden daha sonra çıkacak.  Ona nazaran benim hazırlanmak için daha çok zamanım olacak” diye düşündüm. Şimdi hiçbir endişem yok.

  • Görmek istediğin kız grupları var mı?

Shindong: Askerde bu aralar Red Velvet, Twice, IOI moda. Onları da görmek istiyorum. Gfriend’i de, Lovelyz'i de… Düşününce, çok fazla varmış.

  • Mayıs aile ayı. Fanlarına ve asker arkadaşlarına bir şeyler söyle.

Shindong: Askerlerin ailelerine ve arkadaşlarına söylemek istediğim bir şey var, lütfen ödemeli aramaları açın. Ve biz tatildeyken, lütfen “Yine mi dışarıdasın?” demeyin. Bu askerlerin en çok duyduğu şey ve dürüst olmak gerekirse çok heves kırıcı. Ve Descendants of the Sun dizisi sayesinde askerlerin imajı düzeldi. Biz askerler böyle bu imajı geliştirmeye devam etmek için çok çalışacağız. Umarım ailelerimiz de bize çokca sevgi gösterirler.

YA_PG_20160512_01000205400008126

Kaynak: X
İngilizce Çeviri: ryeongbb
Türkçe Çeviri: Seohae@TRSapphireBlue
Düzenleyen: Sky Sailor@TRSapphireBlue

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s