[Temmuz 2016] Sure Magazine Henry Röportajı

clzhzqnvyaadk6a

Güçlü bir beden ve zihine sahip genç adam Henry, iyi biri olacağına dair endişesi olduğunu söyledi.

Stüdyoya girdikten sonra, Henry hemen elini uzattı ve tokalaşarak selam verdi. Sonrasında geriye çekilerek tıpkı seçim dönemindeki bir milletvekili adayı gibi "Merhaba, ben Henry" dedi. Henry'nin ismi bir dönem internette en çok arananlar arasındaydı. 'Real Man' ve 'Radio Star' gibi varyetelere katılan Henry ağzını açtığında bile herkesi kahkahaya boğuyordu. Selamlaşırken kendi ismini söyleyerek garip hisseden aynı Henry, şu aralar yaklaşan etkinlikleri için soluklanıyor. Son günlerde neler yaptığını sorduğumuzda, son varyetesinin çekiminden bahsetmek yerine bir restoranda yalnız başına biftek yediğini anlattı. "Tek başına yemek yemek zor. İnsanlar yanından geçen diğer insanların aklından geçenleri önemsemeye meyillidir. Kendimize daha çok inanıp kendimizi daha çok sevmemiz gerektiğini düşünüyorum." Ayrıca son okuduğu kitaptan, son günlerde tek başına alışveriş yaptığı mağazadan ve menüsünden hep aynı şeyi sipariş ettiği restorandan bahsetti. O gün, Henry ile tamamen sıradan şeyler hakkında konuştuk ve güzelce yemek yemişiz gibi zihnimizi tamamen doyurduk.

 • Uzun zaman oldu. Yılın başlarında 'Oh My Venus' sona erdi ve sonrasında çok fazla varyete şovlarına katıldın ama Kore'de resmi aktiviten pek olmadı, buna rağmen Çin'de daha aktifsin.

Çok meşgul değilim sadece birkaç tane varyete şov çekimim var. Bunlardan biri 'Sister Over Flowers'ın Çin versiyonu, hayatımda daha önce bir kez bile yapamadığım şeyleri deneyimleme fırsatım oldu, Kuzey Kutbu'ndan yeni döndüm, gemiyle 5 günde gittik ve 5 günde de geldik. Yani 10 gün sürdü ama gördüğüm kadarıyla gerçekten harikaydı. Başka bir zaman yeniden gideceğim.

 • Kore ya da Çin hangisi olursa olsun, Henry katıldığı varyete şovlarında sıkı çalışan tipte birine benziyor.

Evet, bir şekilde izleyen insanlara pozitif bir enerji vermek istiyorum. Bir müzisyen sadece müzik mi yapmalı? Ben öyle düşünmüyorum. Bana göre, varyete şovları, modellik, müzik, oyunculuk hepsi de eğlenceli. Hepsini de gerçekten seviyorum.

 • Seninde dediğin gibi, varyete, modellik, müzik, oyunculuk, birçok alanda kendini gösteriyorsun, Henry'nin çok yönlü biri olduğunu biliyoruz ama oyunculuk yeteneğin olduğunu hiç düşünmemiştim.

Ben de. Oyunculukta, replikleri iletebilmek önemlidir, bu nedenle ilk başta düzgün bir biçimde Korece konuşabilmem gerektiğini düşündüm ama ironiktir, rol yaptıkça kendi kendime bunu tekrar düşündüm. "Kendimi bu role bürümem gerek" ya da "Sanırım bunu ben de yapabilirim" gibi.

 • Şimdiye dek Henry'nin yaptığı roller kendi karakterine benzerdi. Henry'yi depresif ve hüzünlü rollerde de görebilecek miyiz?

Bunu yapmak istiyorum. Ama sakince düşününce, Kore'de böyle bir rol alırsam, daha iyi Korece konuşmam gerekir. Bu fırsatı bekliyor olacağım. Eğer olanağım olursa, Amerika'da oyunculuk yapmayı denemek de harika olur. Son zamanlarda Amerikan dizi ve filmlerinde birçok Asyalı var. Gerçi hepsi çok iyi görünümlü Asyalılar (gülüyor).

 • Henry sen de gayet iyi görünüyorsun ve çok da havalısın. Vücudunun birdenbire kaslanması çokça konuşulmaya başlandı. Böyle bir vücuda sahip olmanın bir nedeni var mı?

Önceden cidden zayıftım. Bu özellikle bir kompleksim değil ama kendime olan güvenimi zedeliyordu. Bu vücudu oluşturabilmek için yaklaşık 9 ay boyunca sıkı bir şekilde çalıştım. Bu istikrarlı değişimin hayatımda ve düşüncelerimde de olumlu bir etkisi olması şaşırtıcı. Egzersize hile karıştıramazsın. Ne kadar egzersiz yaparsanız değişiklikleri görmenizde ancak o kadar mümkün olacaktır. Egzersiz yaparak iyi bir görünüme sahip olurken başka yönlerden de olumlu etkileniyorsunuz. Aynı şekilde enstrüman çalmak, şarkı söyleme pratiği yapmakta da aynı şekilde hile olmaz.

clzh3cjveaiznar

 • 9 ay süren egzersizin boyunca seni en çok zorlayan şey ne oldu?

Um. Diyetime alışmam. Yemek zorunda olduğum çok şey vardı ama yemek istediğim çok şeyler de vardı.

 • Doğru. Ülkemizde, sabahın 3'ünde bile telefonla kendine tavuk ya da bossam sipariş edebilirsin.

Kore'deki gibi 24 saat yemek siparişi hizmeti başka hiçbir yerde yok. Kore'ye ilk geldiğimde gerçekten etkilenmiştim. Sabahın 8'inde, samgyupsal standlarında birçok insan oluyordu ama daha sonra onların sabah erken kalkan değil de tüm gece eğlenip sabah olunca et yiyen insanlar olduğunu farkettim, komikti (gülüyor).

 • Haha. Yani Henry, diyetin boyunca neler yiyip neler yemedin?

Tavuk göğsü yedim ve karbonhidratlardan kaçındım (gülüyor). Diyette önemli olan şey , karbonhidrat alımını kesmektir. Et ve sebze, hepsini yedim, sadece karbonhidratlı yiyecekleri yemedim. Sorun şu ki ramyeon, pirinç ve spagetti karbonhidrattan oluşuyor. Ayrıca kimbap da yiyemedim.

 • Sadece iyi bir vücuda değil aynı zamanda iyi bir kalbe sahip olduğunu da düşünüyorum. Bir metro istasyonunda bir iyilik  yapmıştın. Dillerde "Henry'nin kısa hikayeleri" diye birşey var üstelik sadece bir ya da iki tane değil.

Eyy. Öyle değil. Kendimi iyi biri olarak düşünmedim. Bu nedenle iyi biri olmakla ilgili birçok kitap okudum. Kitaplar nasıl iyi biri olunur onu anlatıyor, komik ama böyle.

 • Bu gerçekten havalı. Bu gibi "İyi biri olmam gerek" düşüncesi taşıyan insan pek yok.

Yok mu? Gördüğüm kadarıyla herkes iyi biri olmak ister. Ama daha da önemlisi, insanlar kendileri hakkında daha çok düşünselerdi bu harika olurdu. Çünkü kendilerinin mutlu olmalarına izin verirlerse diğerleri de mutlu olabilir. Dedikleri gibi hayatı bir kahraman gibi yaşamak en önemlisi.

 • Hayatı bir kahraman gibi yaşamak...

Bunu anlaması zor mu? Ah! Tavsiye etmek istediğim müthiş bir kitap var. Bu kitap hayatımı değiştirdi. Kitabın ismi 'The One Thing'.

 • Ne tür bir içeriği var?

Söyleyemem. 'Sure' dergisini okuyanlar, onu da okursa güzel olur. Biri bu kitabı posta kutuma koymuş, ben de okudum. Kimin verdiğini bilmiyorum ama bu kitapla birlikte hayatım değişti. İnanılmaz değil mi?

"Diğer insanlarla ilgilenmek önemlidir ancak öncesinde kendini sevmen daha önemli. Bu şekilde, diğer insanlara yardım etmek adına iyilikler yapabilirsin."

"Vücut geliştirirken, yemek yeme iradene sahip olman önemli. Sonraki adım ise vücudunu ayakta tutacak yararlı şeyler yemendir. Tüm enerjini vücudun için harcamak değerli bir deneyim."

Foto Scan: @Grassflower_
İngilizce Çeviri: @chilloutbox
Türkçe Çeviri: DNHYK@TRSapphireBlue
Düzenleyen: Sky Sailor@TRSapphireBlue

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s