[Mart 2016] CeCi China Heechul Röportajı

 ceeyfexuaaagju7

Kim Heechul, başkalarının dediklerine kulak asmadan başıboş dolaşıyor.

"Ne zaman 'Kim Heechul daima etrafındakileri mutlu eder' ve 'Umarım Çin'de seninle sık sık buluşabiliriz' gibi laflar duyduğumda gerçekten mutlu oluyorum!"

Son günlerde, "With You All The Way" varyete şovunun ikinci sezon çekimleri Laos'ta yoğun şekilde devam ediyor. Super Junior üyesi "evrenin süper yıldızı" Kim Heechul, MC'lik yapmaya devam ediyor. Programda, üç çifte istediği kadar "eziyet" ediyor. Onlarla başka bir mükemmel yolculuğa daha başladı. Kim Heechul'un cazibesi diğer uzun bacaklı oppalardan farklı. Normalde "diğer kadınlar benim kadar güzel değil" gibi şeyler söylese ve kendine "çiçek" fanlarına da "petal" (taç yaprağı) diye seslense de, aslında herkesten daha fazla saf erkeksi bir kalbe sahip. Her zaman, kendi ışıltısından ziyade "sadakati" temsil eden biri olmuştur. Heechul Kore'de geniş bir iletişim ağına sahipken aynı zamanda, benzersiz ve kendine güvenen bir kişiliği olduğundan Çinli fanlar da onu çok seviyor.

Sesini Kes ve İtaat Et

Bu süper agresif deyim uzun süre Çinli fanlar arasında popülerliğini korudu. Heechul eskiden internette şiirleer ya da uzun yazılar yazardı, altın kelimeleriyle sürekli felsefe yapardı. Aslında Kim oppanın fanlarıyla iletişim kurarken büyük acılar çektiği söylenebilir, fanlarına verdiği "eğitim" ile savunmaya gerek bile duyulmayan olumsuz yorumlarla karşılaşınca kavga etmeye gerek olmadığını, görmezden gelmelerini, "sesini kes ve huzurla itaat et"melerini söyleyerek anında erkek arkadaş potansiyelini ortaya koymuştu. Kim oppa kendi yaşam felsefesi hakkında da internette o kadar çok şey yazmıştıki bir kitap bile çıkarabilirdi. Ve 11 yıl sonra, bu güven bir kez bile değişmedi. Hadi Kim Heechul'ün bizimle paylaştığı düşüncelerine göz atalım.

  • Öncelikle 11. yıl dönümünü içtenlikle kutlamama izin ver! Çıkışından bu yana 11 yıldır "uzun süreli idol" olmak nasıl bir his?

Bu 11 yılda tonlarca şey oldu, bana göre şu an sahip olduğum pozisyonu devam ettirebilmem, dürüst konuşmak gerekirse şaşırtıcı.

  • "Evrenin yıldızı" olarak Çin'deki popülariten oldukça büyük, 2016 yılı için Çin'de daha çok aktivite planların var mı? Daha önce Çince çalıştığını duydum, fanların için ne düzeyde olduğunu açıklar mısın lütfen?

Öğrenmek istememin öğrenebildiğim anlamına gelmediğini keşfettim. Üstelik, yabancı diller için hiç yeteneğim yok gibi görünüyor... Galiba Çinli bir kız arkadaş edinemeyeceğim ha? Hahahaha.

  • Çin'e her gelişinde Hot Pot yiyorsun, peki Kore'ye sık giden okuyucular için bir Kore yemeği önerin var mı?

Aslında Kore'de de çokça Hot Pot yerim. Ama genellikle dışarı dan sipariş verdiğim için mutlaka yemesi gereken bir Kore yemeği öneremem. Donghae ve Ryeowook'un eskiden pişirdiği yemekleri özledim...

  • Aynı anda hem Çin hem de Kore'de aktivite yapıyorsun, seni en çok zorlayan ve en çok mutlu eden tarafları neler?

Zor olan yanı elbette ki dil. Her zaman "Çince'yi de Korece kadar akıcı konuşabilseydim şu kısmı daha güzel yapardım" diye düşünüyorum. Beni en mutlu eden ve gururlandıran şey ise birlikte çalıştığım Çinli yıldızların her zaman memnun kalması. Çekim yapamadığımızda bile gelip beni cesaretendiriyorlar ve birçok konuda bana yardımcı oluyorlar. Ne zaman 'Kim Heechul daima etrafındakileri mutlu eder' ve 'Umarım Çin'de seninle sık sık buluşabiliriz' gibi laflar duyduğumda gerçekten mutlu oluyorum!

  • "With You All The Way" programının ikinci sezonunda boy gösterdin. Fanları neyin beklediği konusunda bize biraz ipucu verir misin?

İlk sezonla karşılaştırıldığında, bu sezon daha çok fiziksel enerjiyi istiyor, çekimler zorlayıcı ve yoldaki zaman daha uzun. Aslında Çin'de pek çekim tecrübem yok ama gerçekten Çini turlarken çekim yapmak istiyorum (gülüyor). Seyirciye güzel manzaralar gösterebileceğimize inanıyorum. İpucu?... Gerçi yeterince iyi olacak mı bilmiyorum... Çekimler süresince kendimi hiçbir şekilde gizlemedim, en doğal halimi yansıttım.

  • Moda hakkında kendine özgü düşüncelerin olmasını anlıyoruz, her zaman dikkat çekiyorsun. CeCi okuyucuları ve fanlar için moda konusunda paylaşmak istediğin görüşlerin neler?

Küçüklüğümden beri her zaman modaya karşı en iyi anlayışın güven olduğunu düşündüm. Elbette ki yüksek fiyatlı markalar iyi olabilir ama kendinle barışık olursan hiç marka kıyafetin olmasa da, kendini güvende hissettiren kıyafetler giyersen başkalarının senin hakkındaki düşüncelerini umursamazsın ve kendinle tatmin olursun. Aşırı parlak giysileri gerçekten seviyor olsam bile (gülüyorr), bu sadece benim tarzım. Ne zaman başladığını bilmiyorum ama herkes çevresindeki insanları çok fazla önemsiyor ve sonrasında başta sahip oldukları en önemli şey olan kişiliklerini kaybediyor, şahsen bunun çok acınası olduğunu düşünüyorum.

  • Son olarak, 11. yıl dönümün anısına, CeCi China aracılığıyla fanlarına ne söylemek istersin?

Öncelikle bu röportajı düzenleyen ve Çinli fanlarıma mesaj ulaştırmak için bana yardımcı olan CeCi China ekibine teşekkür ederim. Hala sık sık herkesle buluşmak için Çin'e gidemiyorum. Şu anda sahip olduğum popülarite ve harika Çin varyete programlarına katılabilme fırsatı hep fanlarım sayesinde, gelecekte de bu şansa sahip olacağımın garantisini veremem. Ama fanlarla iletişim kurma şansına fırsatına olmak hoşuma gidiyor. Şanslıyım ki, Çinli petallerin çoğu gençliğimden beri Çin'i sevdiğimi biliyor ve onlar da bu yüzden beni çok seviyorlar. Gelecekte Çin'de daha çok aktivite yapabilmeyi ve hepinize cazibemi daha çok gösterebilmeyi umuyorum. Hahahaha!

İngilizce Çeviri: @potatochul
Türkçe Çeiviri: DNHYK@TRSapphireBlue
Düzenleyen: Sky Sailor@TRSapphireBlue

[Mart 2016] CeCi China Heechul Röportajı” üzerine bir yorum

  1. suju da en çok merak ettiğim iki isimden biri heechul. çok komik sevimli ve en içten şekilde slow söyleyebiliyor. bu çocuğun şarkılarını dinlemekten çok zevk alıyorum. dilini anlamasamda duyguyu karşıya yansıtıyor

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s