[130529] Date With Magazine Super Junior Röportajı

130529-sj-14

130529-sj-15


YESUNG

8d9fd7a3gw1e555lc0be8j20mz0u07co

Kız arkadaşa verilen tepkiler!
5 üzerinden puanlayacak olsan?

1 - Tatlılık?

★★★

Ben hislerimi kelimelere pek dökemem bu yüzden "İyi uyudun mu?" ya da "Neler yapıyorsun?" gibi sıcak sözler söylemek benim için kolay değil... Ama kız arkadaşım olsaydı onun için güzel etkinlikler hazırlardım. Daha önce şarkı söyledim ve bir kez de şarkı yazdım. Ama kadınlar genelde küçük şeylerden hoşlanıyor, sanırım ben de tam bu konuda eksiğim (gülüyor).

2 - Kibarlık?

★★★★

Ben ünlüyüm, bu yüzden uygunsuz davranışlarım olamaz. Ama düzgün davranmayan insanları görünce kendime hakim olamıyorum. Bazenleri ailemin cafe'sine gidiyorum ve ara ara gerçekten anlayamadığım insanlar görüyorum. "Kendimi tutmalıyım" diye düşünsem de duygularımı engelleyemiyorum. Bu tür şeyleri düşününce, bir centilmen olduğumu sanmıyorum (gülüyor).

3 - Nezaket?

★★★★

Nazik olmak için elimden geleni yapıyorum ama dışardan nasıl göründüğümü bilmiyorum (gülüyor). Asla ihanet etmem; aldatmam ya da onu incitecek sözler söylemem ve o tür hareketlerde bulunmam. Önceki kız arkadaşlarımın hiçbirine "Ayrılalım" demedim. Bir kez, önce bana "Ayrılalım" diyen kız arkadaşıma, "Tekrar çıkalım" demiştim.

4 - Coşku?

İlgim olsa bile gidip de konnuşamayan tipte biriyim. Ama çıkmaya başladıktan sonra coşkulu olduğumu düşünüyorum. Çıkmaya başlamadan önce ve çıkmaya başladıktan sonraki durum arasında çok fark var ve birbirimizi tanımadan önce çok dikkatliyim. Eğer kız arkadaşım coşkuluysa ben de enerjikleşirim.

aaf256fegw1e559xvghazj20n80u0k3v

 • Bir randevuya çıkacak olsaydın nasıl bir randevu olmasını isterdin?

Öncelikle birçok insanının olduğu mekanlarda el ele tutuşmak ve sinemaya gitmek isterim. Ve lunaparka da. Onunla birlikte lunaparkların mutlu ambiansının keyfini çıkarmak isterim. Ve bir de kumsala gitmek ve seyahat etmek isterim bu yüzden yurtduşına gitmek isterim.

 • Seyahat etmeyi seviyorsun.

Evet. Film izlemeyi seviyorum ama Yüzüklerin Efendisi'nin çekildiği yer olan Yeni Zelandaya da gitmek istiyorum. Eskiden o kadar çok NB seviyordum ki uzmanlığı basketbol olan bir spor muhabiri olmak istiyordum. Maçları izlemek için ABD'ye, Avrupa'ya ve Fransa'ya gitmek istiyorum.

 • Yaşlandıkça bayanlarda aranılan özellikler de değişiyormuş diyorlar. Şimdiden farklı oalrak geçmişte aradığın bir tip var mı?

Fazla baskın olmayan ve bencil olmayan bayanlar ideal tipime giriyor. Açık renk teni olmasını ve sakin bir kişiliğinin olmasını isterim. Aşırı makyaj ya da seksi havası olan bayanlr pek benim tarzım değil...(gülüyor).

 • İzlemsini istediğin bir moda var mı?

İnce stili beğeniyorumç Trendi takip etmek güzel ama fazla açılıp saçılmadan. Benzersiz cazibesini gösteren stilleri seviyorum.

 • Üyeler ne tür bir bayanla uyacağını düşünüyor?

Çok anlayışlı olmasını umduklarını söylediler. Üyeler, nazik, dürüst ve sakin birinin benle çok iyi uyacağını söylediler. Çok üyemiz var ama  hepimiz çok masum olduğumuz için bu tarz birinin bana uyacağını düşünüyorlar.

 • Gerçek anlamda 4D (garip) olan bir üye var mı?

Sungmin-ee. Eskiden normaldi ama gün geçtikçe garipleşiyor (gülüyor). Nasıl bir bayanla uyar düşünemiyorum bile. Ama tabii ki Heechul hyung haricinde bu böyle (gülüyor). Heechul hyung da dahil ise, o en iyisidir (gülüyor).

 • Erkekler arasında hangi muhabbetler dönüyor?

Şu anda bizim (SJ) aramızda en çok konuşulan konu geleceğimiz. Yurtdışında fanlarımız olduğunu biliyoruz ve birlikte gitmek istediğimiz yerleri sıralıyoruz. Super Show'u da hazırladığımız için bu konu hakkında daha da çok konuşuyoruz.

 • Bir gün kız arkadaşın olursa ondan en çok neyi duymak istersin?

Kız arkadaşının söylediği her şey, ne olursa olsun kulağa hoş gelemz mi? (Gülüyor)

 • Öyleyse, ne duymamak istersin?

"Ayrılalım", "Senden yoruldum", "Artık birbirimizi görmeyelim", bu tür şeyler duymaktan hoşlanmam.

 • Lütfen kız arkadaşına (okuyuculara) bir şeyler söyle.

Ben, kız arkadaşıyla pek düzgün konuşamayan biriyim... Ama... "Eve varınca beni ara!"

 • Bu bahar ve yaz ayları için ne tarz bir moda uygun olur?

Beğendiğim belli bir stil yok, ruh halime ya da duruma göre her gün için değişiyor. Tercih ettiğim bir tarz yok.

130529-sj-17

 • Bahar yeni başlangıçların  mevsimi. Arkadaş edinmekte sorun yaşayan insanlara nasıl bir tavsiye verirsin?

Biz de bir zamanlar öğrenciydik. Ve şarkıcı olduktan sonra birçok yeni insanla tanıştım. Bunu yaparken farkına vardım ki başkalarına rahatça yaklaşmak çok önemli. Arkadaşsızlık sebeiyle başkalarını suçlamak yerine kendimize dönüp bakmalıyız. Ya da başkalarının sizin hakkınızdaki düşüncelerini önemsemektense "Kendi başıma başarılı olmalıyım" diye düşünürseniz başarılı olabilirsiniz.

 • Super Show 5 başladı, her ülkenin buna fazla olmuştur diye düşünüyorum. Sizi en çok şaşırtan ne oldu?

Her şey. Her ülke farklı izlenimler bıraktı bizde ve beni en çok Japonya etkiledi. Orada birçok konserler verdiğimiz için oraya çok sık gidiyoruz. Benim için, son yurtdışı konserim Japonya'daydı... Kolay ağlayan biri değilimdir ve KRY konserinde ağlamamın sebebi bunun askere gitmeden önce parçası olabileceğim son yurtdışı konseri olduğunun farkında olmamdı. Aklım bu düşünceyle doldu ve gözyaşlarım akmaya başladı.

 • Boş zamanlarında ne yapmaktan hoşlanırsın?

Boş kaldığımda stres oluyorum ben. Bu yüzden ya aileme yardıma giderim ya da tasarım ve moda alanlarında ilgim olduğu için bunlar üzerinde çalışırım. Yaklaşık 4 yıl sanat üzerinde çalıştım. Beste yapmak ve yabancı diller üzerine de çalışmak istiyorum.

 • Çok hoş bir tenin var!

Anneme çekmişim, bu yüzden tenim baya güzel. Bu sayede hiç dermatoloğa gidip cilt bakımı yaptırmam gerekmedi. Ama ufaktan kendime bakmaya başlasam diye düşünüyorum... (gülüyor) Cilt bakımı yaptırırken uzun süre kımıldamadan durmanız gerekiyor. Ben o kadar zaman hareket etmeden durabileceğimi sanmıyorum. Ve o tür yerlerde uyuyamam da, bu yüzden kuaförde de uzun süre kalamıyorum (gülüyor).

 • Her dizi OST'n hit oldu.

Birçok insan beğendi, çok müteşekkirim. 'It Has To Be You' çok iyi tepkiler aldı ama diğerleri o kadar da hit olmadılar diye düşünüyorum, bu biraz üzüyor beni.

 • Şarkı söylerken hüzünlü duyguları nasıl yansıtıyorsun?

Öncelikle, şarkı söylerken sözlere çok dikkat ediyorsun. En önemli faktörün iyi bir dizi ile rastlaşmam olduğunu düşünüyorum. Birçok insan bana sesimin normal olmadığını söylüyor. Sesim onları hüzünlendiriyormuş. Ve bence şarkı bu yüzden benimle bu kadar uyuştu. Balad şarkı söylemek aslında çok zor.

 • 'That Winter, The Wind Blows' ve 'Gray Paper' da çok popülerdi. Bunları Super Show 5'te de söyledin.

'Gray Paper'ın enstrumental versiyonu dizide birçok kez çaldı. Şarkının o kadar çok çalınmaması beni üzdü ama şarkıyı bekleyen fanlar olduğu için konser sırasında söyledim. Onların şarkıyı duymasını istedim.

 • Bahar geldi, hiç seyahat etmek gibi planların var mı?

Mevsim değişikliklerine karşı hassasım. Seyahat etmekten çok hoşlanıyorum ama durumum rahatça gezmeme müsaade etmiyor (gülüyor). Zamanımı kendimce geçiriyorum. Geçen hafta Hongdae'ye gittim. Ve bir de cafe ziyaret ettim. Çok fazla insanın olmadığı bir saatte gittim. Birkaç Japon tanıdı beni, eğlenceliydi.

 • Japon fanlarına iletmek istediğin mesajın nedir?

Bir süreliğine sizinle görüşemeyeceğim, ama eğer bu dergiyi okuyanlar beni unutursa... elimden zor kurtulursunuz!

Japonca-Korece Çeviri: @yefan840824
Korece-İngilizce Çeviri: @NKsubs
Türkçe Çeviri: Sky Sailor@TRSapphireBlue


KANGIN

8d9fd7a3gw1e555leun1xj20nk0u045r

1 - Romantiklik seviyen?

★★★★

Kendimi kız arkadaşıma adayacağım konusunda kendime güvenim tam! Düşünceli biriyim bu yüzden hediye verirken, eğer dudaklarını kurumuş görürsem dudak balmı alırım, bu şekilde. Bu tür hediyeler ya da mumlar almak için sürekli kendi başıma dışarı çıkarım.

2 - Kibarlık?

★★

Bir centilmen olduğumu sanmıyorum...

3 - Nezaket?

★★★

Tamamiyle kötü bir adamım ben (gülüyor).

4 - Coşku seviyen?

Pek coşkulu biri değilim.

130529-sj-19

"Seninle geceleyin sevmediğim şarabı içmek istiyorum"

 • Kız arkadaşınla ne tür bir randevuya çıkmak istersin?

Trene binip 63 Buildings binalarındaki akvaryuma gitmek isterim. Ve sonra İnsanlarla ve üniversite öğrencileriyle dolu yerlere gitmek isterim, Sinchon, Hongdae ve Idae gibi. Birlikte yemek yemek ve sıradan tarzda bir randevu geçirmek isterim. Ve gece olunca canlı müzik çalan bir cazz barda onunla şarap içmek isterim. Açıkçası şarap sevmem ama bayanları severim. Aşk konusunda çok az tecrübem olduğu için hiç bu tür şeyler yapamadım...

 • Ya ideal tipin? Eskiye göre değişen bir şey oldu mu?

Önceden gözüme güzel gelenlerden hoşlanırdım ama şimdi sevgi görmüş ve sevgiyle büyümüş biri ideal tipim. Bu belki bencilce olabilir ama küçüklüğünden beri sevgi görmüş biri sevmeyi de bilmeli.

 • Bayanlarda görmekten hoşlandığın moda nasıl?

Svetşört, kot pantolon ve Converse giyen kızlar.

 • Erkekler arasında heyecan ile konuşulan konu?

Erkek muhabbeti tabii ki. Elbette ki müzik ve filmler. Şu sıralar iki çok ilginç şey var. .müzik ve mumlar. Güzel bir şarkı dinleyince üyelerle konuşasım geliyor.

 • Üyelere nasıl bayanlar uygun olur sence?

Donghae için anaç bir bayan uygun olur diye düşünüyorum. Dongahe'yi destekleyebilecek biri iyi olurdu.

 • Kız arkadaşından duymayı en çok istediğin kelimeler neler?

"Seni seviyorum". Kelimeler ile aram pek yoktur, aileme karşı da böyleyim ve çok konuşmam bu yüzden birinin bana bunu söylediğini duysam çok mutlu olurdum.

 • Aksine, duymak istemediğin kelimeler?

“Hoşçakal". Vermek istediği mesajı tam olarak anlarsınız. Genelde "Hoşçakal" ifadesini kullanmam çünkü bana ayrılığı çağrıştırıyor. Sanki bir daha buluşmayacakmışız gibi...

 • Ona güzel sözler söyle.

Çabucak buluşalım! Hoşçakal demeyeceğim.

 • Bu yılın bahar ve yazı için ne tür modada karar kıldın?

Svetşört, kot pantolon ve Converse! 10 yıldır bu tarzdan şaşmadım!

 • Bahar üniversiteye ve işe başlama ayı. Arkadaş edinmek önemli ama bu konuda zorluk çeken insanlar var. Onlara verebileceğin tavsiyelerin var mı?

İlk olarak, önce biz selam verirsek iyi olur diye düşünüyorum. Beklemeyin. Askerden döndüğümde neredeyse bütün hoobae'leri daha önce hiç görmemiştim. Bu yüzden önce ben onlara selam verdim. Caka satmayın ve öyle çok havalıymış gibi yapmayın, eskiden beri önce selam verip yemek ısmarlamanın gerekli olduğunu düşünüyorum.

 • Meydan okumak istediğin yeni bir şey var mı?

Her şeyi yaptığımı düşünüyorum. Bu yüzden özellikle yapmak istediğim bir şey yok ama hedeflerim var. Super Junior için harika sunbae'ler olarak tanınması ve saygı görmesi.  Kendimize göre değişebilirsek güzel olur.

130529-sj-9

 • Super Show 5 turunuza yeni başladınız. Her ülkeden aldığınız reaksiyonlar farklı olmalıdır. Sizi şaşırtan ve etkileyen ülke hangisi oldu?

Dünya turumuza başladık ama Güney Amerika'yı dört gözle bekliyorum. Daha önce Music Bank için Brezilya ve Arjantin'e gittik ama oralarda sadece konuk olarak bulunduk. Bu yüzden heyecanla bekliyorum. Çünkü çok tutkulular.

 • Son zamanlarda Leeteuk ve Heechul ile iletişime geçtin mi?

Çok sık konuşamıyoruz. Askerdeyken dışarıyla bağlantıda kalmak kolay olmuyor ama Leeteuk hyung ankesörlü telefondan çok arıyor bizi. Şu an gerçekten çok sıkı çalışıyor.

 • Üyelerle birlikte bir seyahate çıkacak olsaydın nereye giderdin ve neler yapmak isterdin?

Uzak yerlere gitmekten hoşlanmıyorum bu yüzden belki Jeju adası?  Doğa yürüyüşünü denemek istiyorum. Uyku tulumu ve ısıtıcımla seyahate çıkıp bir mağarada uyumak istiyorum.

 • Son zamanlarda ya sonuçlar aldı ve bunu başarmak çok da kolay bir iş değil.

Hiç strese girmeden diyetimi uygulayabildim. Geri dönüş aldığımı da hissettim çünkü kısa zamanda kilo verdim. Ama Super Show 5 yaklaştığı için bilerek kilo aldım. Bunu yapmak fiziksel olarak çok zor ve kendimi kontrol etmede bir hata yapsam kendimi tüketebilirdim. Şu an için ne istersem yiyorum ama porsiyonları kontrol altında tutuyorum. Diyet yapmanın zorluklarından bahsedecek olursak, Noel zamanıydı. Ailem ile evde kaliteli zaman geçirme fırsatım oldu ama istediğimi yiyemediğim için biraz hayal kırıklığına uğradım.

 • Diyet yaptığın süre boyunca üyeler seni destekledi mi? Yoksa seni caydrımaya mı çalıştılar?

Başta beni destekleyeceklerini söylediler ama çok az yemek yediğim için biraz da olsa yemem gerektiğini söylediler. Kilom günden güne düştü ve üyeler de şaşırdı. Limon detoksu yöntemiyle kilo verdiğimi söyleyen insanlar var  ama bu doğru değil. O sadece bir arkadaşımdan hediyeydi çünkü cildimin durumu gittikçe kötüleşiyordu. Başta limonun tadı güzeldi ama hiçbir şey yemeden diyet yaptığım için midem ağrıdı, ben de limon detoksuna devam etmedim.

 • Dünya turunda Jung Donghae'nin “서른즈음에” (Around The Age of 30) şarkısını söyledin, bir sebebi var mı?

İlk kez bu konu hakkında konuşacağım. Askerdeyken bana, başkanın müzik şovlarda “서른즈음에” şarkısını söylememi istediğini söylediler. Yakında 30 yaşıma giriyorum ve ne zaman bu şarkıyı söyleyebileceğimi düşünüyordum. Aynı zamanda Show'da ne performans sergilesem diye de sıkıntıya girmiştim, ben de bu şarkıyı söylemeye karar verdim. Neden bu şarkıyı söylediğim konusunda fanların kafası karışmış olmalı. "Birisiyle miılıyor..." diye düşünmüşlerdir. Ama bu şarkıyı söylememin en büyük nedeni büyükannem. Büyük annemi çok seviyordum ama geçen sene öldü. “서른즈음에” şarkısının sözleri içimde biriken duyguları çok iyi yansıtıyordu ve bende bu duygularla doluyken bu şarkıyı söylemenin en iyisi olacağını düşündüm.

 • Yakında 30 yaşına giriyorsun, hayattıki hedeflerinden değişen oldu mu?

Kendime karşı olan sorumluluğum artıyor. Artık birilerinin bana yemek ısmarlayacağı konumda değil aksine birilerine yemek ısmarlayacak konumdayım ve tek kelime dahi olsa söylediğim sözlerin sorumluluğunu tam olarak alamlıyım. Arkadaşlarımın arasında aşık olan, evlenip çoluk çocuğa karışanlar var. Onlara baktığım zaman sorumluluk duygusuyla yaşama ihtiyacı hissediyorum.

 • Japon fanlara mesajın!

Fanlarımızın ne kadar uzakta olursa olsun Super Junior ile buluşmak için çıktıkları yolcuşluğun hiç kolay olmadığını biliyorum. Gerçekten müteşekkirim. Sahnede canla başla çalışmamızın sebebi bu. Çok sık görüşemiyoruz ama mümkün olduğu kadar sık buluşabilmemiz için fırsat oluşturmaya çalışıyorum. Bu yüzden lütfen bundan sonra asla değişmeyin ve bizi sevin. Lütfen bize iyi davranın.

Japonca-İngilizce Çeviri: @hyukarmpits
Türkçe Çeviri: Sky Sailor@TRSapphireBlue


SUNGMIN

130529datewith09

1 - Tatlılık?

★★★★

Super Junior üyeleri arasında en sevimlisi benim (gülüyor).

2 - Kibarlık?

★★★★★

Biraz şövalye ruhuna sahibim. Sanırım Bayanların, zorluklarla karşılaştıklarında kendilerine yardım edebilecek erkeklerden hoşlandıklarını düşünüyorum. Bu yüzden yardım etmek için elimden geleni yaparım

3 - Nezaket?

★★★

Bayanların düşüncelerini okuyup onlara yardımcı olabilirim ancak ihtiyaç duydukları her şeyi göremiyorum.  Ne istediklerini tam olarak anlayamadığım için rahatça nezaket sahibiyim diyemiyorum. (Örneğin) aldığım çift yüzüğünü kaybetse problem etmem ve affederim.

4 - Aktiflik?

★★★★★

Bu noktada, hiperaktifliğimi anlayışla karşılayacak birine ihtiyacım var (gülüyor). Her alanda çok aktifim. Ama, hislerimi kelimelere dökmeye gelince hiç aktif değilimdir... Bir kız arkadaşım olursa, ona hep "Seni özledim" veya "Seni seviyorum" diyeceğim. "(Onu memnun etmek için) bunu yapmam gerek" düşüncesi ile değil de, "Sadece içimden geleni söyleyeceğim (çünkü bu kalbimin derinliklerinden geliyor olacak)"

5 - Kontrolcü müsün?

★★★½★

Sevgilim bir yere içmeye giderse huzursuz olurum. İnsanların içki üzerinden samimiyet kurması sorun değil ancak başkasıyla sarhoş olmasından hoşlanmıyorum. Ben orada olup ona göz kulak olursam sorun olmaz. Fakat orada değilsem, ona 5 bardaktan fazla içmemesini söylerim. (Çünkü ben sarhoş olmadan ancak 5 bardak içebiliyorum)

130529datewith08

 • Bir kızla nasıl bir randevuya çıkmak istersin?

Rahatlamak için bir otele gitmek isterim. Otelin havuzunun kenarında meyve suyu içeriz. Film izlemeyi sevmeme rağmen sinemaya pek gidemiyorum. Aksiyon, komedi türlerini  severim... Ama korku filmlerini izleyemem. Ayrıca onunla yemek yapmak da isterim. Ddokbukki ve spagettinin nasıl yapılacağını biliyorum. Kız arkadaşım ile yemek yapmayı hiç denemedim bu yüzden bunu yapmayı isterim.

 • İdealindeki kız tipi nasıl? O zamandan bu zamana ideal kız tipin değişti mi?

Evlenilecek türdeki kadınları beğenirdim. Ama şimdi, beni anlayabilecek ve iki tarafında duygularını göz önünde bulundurabilecek birinden hoşlanırım. Ve benimle birlikte hobilerimden keyif alabilecek biri. Şu günlerde golf oynamaktan, ata binmekten, fotoğraf çekmekten ve okçuluktan keyif alıyorum (gülüyor). Bunlardan sadece birini bile yapsa mutlu olurum. Basketbol, beysbol ve futbol gibi sporları sevmiyorum.

 • Kızlarda nasıl bir modadan hoşlanırsın?

Üzerinde güzel görünecek bir şey giyerse yeterli olur diye düşünüyorum. Moda hakkında pek bir şey bilmem, umrumda da değil.

 • Bir Super Junior üyesine uygun olabilecek kız nasıl olmalı sence?

Ryeowook içinse, kız cidden feminen olmalı. Aksi takdirde uzun bir ilişki sürdürmesi mümkün olmayacaktır... Şaşırtıcı bir şekilde, Ryeowook muhafazakar bir adam (gülüyor).

 • Bu aralar ilgini ne çekiyor?

Olabildiğince çabuk evlenmek istiyorum. Genç evlenmek ve eşimle iyi bir ilişki kurmak istiyorum. Çocuklarımla keyifli vakit geçirmeyi de gerçekten çok istiyorum.

 • Nasıl bir bayanla evlenmek istersin?

İdeal tipim ile ve şartlarım gittikçe artıyor (gülüyor). Bana itaat edecek biriyle evlenmek istiyorum. Beni seven ve beni umursayan bir bayan. Benden kısa, saçlarını kestirdiğinde ya da topladığında iyi görünen biri. Göz kamaştırıcı değil ama sevimli bir yüze sahip biri.

 • Ondan duymak istediğin kelime nedir?

"Seni seviyorum", bu kadar. Ben de iltifat severim. Beni överse, kesinlikle elimden geleni yaparım.

 • Ondan duymak istemeyeceğin kelime nedir?

Sevmediğimden değil ama korktuğum tek şey "Beni hayal kırıklığına uğrattın" olur... Her zaman insanların beklentilerini karşılayabilmek için elimden geleni yapmaya çalışıyorum bu yüzden bu cümleyi duymak beni gerer ve strese sokar. Bazen pişmanlıklarla kendime eziyet eden bir adamım.

 • Böylesi bir stresle nasıl başa çıkıyorsun?

Meditasyon yapıyorum. O anların gerçekten tadını çıkarıyorum. Müzik dinlerken, güzel manzaralar seyrederken, kötü hislerden arınıyorum. Ve pozitif olmaya çalışıyorum. Mesela, aynı hatayı bir daha yapmayacağımı düşünüyorum.

 • (Bu röportajı okuyacak) kız arkadaşlarına ne söylemek istersin?

İyi geceler!

 • Bahar yeni yaşamın mevsimidir (Japonya'da). Bazı insanlar yeni mekanlarda yeni arkadaşlar edinmek ister. Onlar için verebileceğin bir tavsiye var mı?

Dostça davranışlar sergilemeniz yeterli olacaktır. Birisi için endişenizi gösterebilir ya da yardım etmeye çalışabilirsiniz. Bu şekilde arkadaş edinebilirsiniz.

 • Şu anda meydan okumak istediğin şey nedir?

Amatör bir golf oyuncusu olmak istiyorum. Golfe başladım (başlangıç) ama... Babam ve kardeşim çoktan altın seviyesinde, bazen birlikte oynuyoruz. Golf oyuncusu bir arkadaşım var ve onun çok ilginç bir işi olduğunu düşünüyorum. Seven birini bulursam dans sporunu da denemek isterim.

 • Dünya turnesi süresince hangi ülke seni etkiledi?

Tayland. Çünkü Tayland gittiğimiz ilk ülkeydi ve bizi birçok insan karşılamıştı. Bodrum katında iki mağaza arasına yerleştirilmiş bir basın toplantısı düzenledik. Röportaj görüşmesi boyunca o boşluk fanlarımız tarafından işgal edilmişti. Bunu gördüğümde gerçekten şaşırmıştım. Hayranların yüzlerini ve afişlerini görebiliyorduk. Ne zaman bu tür bir manzara görsem çok etkileniyorum.

 • Super Junior üyeleriyle imkan olursa gitmeyi istediğin yer?

Bir tatil köyü. Herhangi bir endişe duymadan onlarla rahatlamak isterim.

 • Sadece şarkıcı değil aynı zamanda müzikal oyuncususun da. Müzikal sahnesinin cazibesi nedir?

Müzikal sahnesinde, canlı performans sergileyebiliyorum, esas cazibe bu. Canlı sahne ile insanları ekrandakinden daha çok etkilediğimi düşünüyorum.

 • Daha önce sahnede bir hata yaptın mı?

Mükemmeliyetçiyim bu yüzden hiçbir hatayı affedemem. Bazı insanlar gereken nesne veya bir şey olmadan yanlışlıkla sahneye çıkıyor ama ben böyle bir hatayı asla yapmadım. Daha önce başarısız olduğum bir şey vardı (gülüyor). "Jack the Ripper" müzikalinde, orijinalinden daha yüksek bir notayla şarkı söyledim.

 • Bunu nasıl düzelttin?

Rol yaptım (gülüyor). Son sahneydi ve benim için güç bir durumdu. Diğer aktör ve aktrislerle gülmemek için direndik.

 • Hiç çöküş evresi yaşadın mı?

Ara sıra oldu ama böyle çöküş evrelerinden yararlandım. Bunun üstesinden gelirsem daha güçlü olacağımı düşünmeye çalıştım. Japonya'da "Jack the Ripper" müzikalini yaptığım zaman, Kore ve Japonya arasında mekik dokudum, aynı zamanda Super Show sahnesine hazırlandım. O zaman, boğazım kaşındı ve şarkı söyleyemedim. Bir kelime dahi edemedim. Kısa bir süre sonra sahnem vardı ama sesimi kaybetmiştim ve çok endişelendim. Üstesinden gelirsem çok daha güçlü olacağımı düşünmeye çalıştım. Böylece, boğazım yırtılsa dahi bunu yapmaya karar verdim. Önce hastaneye gittim ve ilaçlar aldım ve hastalığı atlattım. Bu karar benim güçlü olduğumu ve sahnede iyi iş çıkartabileceğimi fark etmemi sağladı. "Aman Allah'ım! Bunu nasıl yapabilirim...!" gibi, olumsuz düşünceleri bir kenara attığım için başardım.

 • Bebeksi yüzünü nasıl koruyorsun?

Çok fazla cilt bakım ürünü kullanmıyorum. Gençmişim gibi düşünmeye çalışıyorum. Bu yüzden hislerim de hala genç.  Bu motivasyonumu bundan 22, hatta 23 yıl sonra bile devam ettireceğim. O zamanlar da her konuda sıkı çalışacağım (gülüyor).

 • Lütfen Japon fanların için bir şeyler söyle.

"Summer Show" yakında Osaka ve Tokyo'da başlayacak. Orijinal hikaye Japonca yazılmış, dizinin hayranlarının hayal kırıklığına uğramaması için elimden geleni yapmaya çalışacağım. Bunun için çokça pratik yaptım, lütfen gelin ve performansımı izleyin.

Kaynak: @raichanxd @Luv_Opera @minniestarrr
Çeviri: DNHYK@TRSapphireBlue
Düzenleyen: Sky Sailor@TRSapphireBlue


EUNHYUK

130529-sj-3

 1 - Ne kadar romantiksin?

★★★★★

Aslında daha fazla yıldız olabilirdi~ Kişiliğim sebebiyle kendimi ifade etmekten hoşlanmıyorum, arkadaşlarıma ya da aileme karşı da kendimi ifade edemem ama sadece bir kişi düzgünce kendimi ifade etmemi sağlayabilir! Bu kişi de kız arkadaşım! (Gülüyor) Aileme karşı da böyle olmak istiyorum ama gerçekten olamıyorum, bunu telafi etmek için de onlara arabalar, dükkanlar, tatiller hediye ediyorum (gülümsüyor).

 2 - Ne kadar centilmensin?

★★★

Bir erkek olarak centilmenliğin temel kurallarını yapabiliyor olmam gerektiğini düşünüyorum.

3 - Nezaket seviyen?

★★★★★

Kesinlikle onun sinirlerini bozacak şeyler yapmam. Değişimin (karakterde/alışkanlıklarda) iyi olacağını söylerse, yapmayı sevdiğim bir şey ya da alışkanlığım da olsa sorgulamadan kendimi değiştiririm. Bunun kendime duyduğum saygıyla hiç ilgisi yok (gülümsüyor).

4 - Coşku seviyen?

★★★★★

Ben çok coşkulu biriyimdir, ona göndermek için aşk mektupları yazmaya başlarım, aşk mektubu almak da hoşuma gider. Evinin önündeki posta kutusuna şekerleme ve mektup koyarım.

130529-sj-7

 • Kız arkadaşınla nasıl şeyler yapmaktan hoşlanırsın?

Yurtdışına gezmeye gitmek istiyorum. Uzun zamandır seyahat etmekten hoşlanıyorum bu yüzden birlikte seyahate çıkmak isterim. Paris en iyisi. İlk seyahate çıktığımda Paris'e gittim. 2009'da gittiğimde sokaklarda yavaşça yürürken "Ah, ne kadar romantik bir yer" diye düşünmüştüm. Bugüne kadar o anların görüntüsü gözümün önünden gitmedi. Eğer mümkün olursa birlikte oraya gitmek isterim. Birlikte seyahat planları hazırlamak isterim, tatil yerinde yapacakların listesini çıkarmayı; çünkü planlama süreci çok eğlenceli, bundan çok hoşlanırdım. Eğer bunu çok zahmetli bulursa her şeyi ben planlarım ve planları ona büyük bir keyifle anlatırım.
Araba kullanmayı da seviyorum, geceleyin araba kullanmayı denemeyi çok istiyorum. Deniz kenarına gidip havaifişek patlatmak  isterim, güzel bir son olsun diye.

 • İdeal tipin nasıl? Geçmişten bugüne ideal tipinde bir değişme oldu mu?

Geçmişte dış görünüş üzerinde daha çok dururdum. Şimdi iç karakteri önemsiyorum, etrafındakilere göz kulak olur mu, gibi. Gördükçe anlıyorum ki ihtiyatlı insanlar benim için daha uygun.

 • Bayanlarda görmekten hoşlandığın moda tarzı nedir?

Çok fazla teni açıkta bırakan kıyafetlerden hoşlanmıyorum, günlük şeylerden hoşlanıyorum. Mesela, Im Soo Jung'un I'm Sorry I Love You dizisindekitarzı ve saç stili. Biraz şeker, biraz doğal.

 • Erkek arkadaşlarının arasında sıkça konuşulan konu nedir?

Şaka olsun diye dalga geçerken her şey hakkında konuşuyoruz. Ciddi olarak ise, çoktan askere gitme yaşına geldiğimiz için boş kalan pozisyonları nasıl dolduracağımız konusunda endişeleniyoruz. Aslında, şimdiye kadar üyeleri askere gidip de devam eden bir grup olmadı ama biz birlikte devam edebilmek istiyoruz. Sonuç olarak da çok endişeleniyoruz.

 • Üyeler için nasıl bayanlar uygun olur?

Kangin, mutlaka kendisini anlayabilecek birini bulması gerektiğini söyledi. Eğer onun kadar güçlü ve zeki olmazsa kesinlikle olmazmış. Donghae ise başkaları için bir şeyler yapmayı sever bu yüzden mutlaka ona karşılık verecek birisi olmalı, duygu ile dolu birisi ona uygun olur.

 • Kız arkadaşının sana söylemesini en çok istediğin şey nedir?

Birlikteyken yaptığımız her şey beni anında mutlu eder zaten. Bunu seviyorum!

 • Ondan ne duymak istemezsin?

Hayal kırıklığı. Bu kelimeden gerçekten hiç hoşlanmıyorum. Bunu duyduktan sonra göğsüm parçalanıyormuş gibi hissediyorum, bu yüzden bence gerçekten çok korkunç bir kelime bu.

 • (Okuyuculara) Kız arkadaşına hoş bir şeyler söyle.

Gerçekten çok özel ve çok tatlı bir şey. Belki gelecek sefere, ve de chu~ (gülüyor)

Japonca-Çince Çeviri: 菊皮皮菊PP
Çince-İngilizce Çeviri: @mish_shellx
Türkçe Çeviri: Sky Sailor@TRSapphireBlue


DONGHAE

130529-sj-1

1 - Ne kadar romantiksin?

★★★★

Plan yapmayı severim, bu yüzden kafamda senaryolar yazıp hiç beklemeyen kız arkadaşımı şaşırtırım!

2 - Ne kadar centilmensin?

★★★★

Ben Japonya'ya geldikten sonra öğreneceksiniz!

3 - Güçlü yanların neler?

★★★★★

Çok şahsına münhasır bir kişiliğim olduğunu düşünüyorum (gülüyor). Onu eve kadar bıraktığımda kapıdan girip de güvende olduğuna emin olurum, onun için taksi çağırdığımda taksinin plaka numarasını alırım.

4 - Coşku seviyen?

?????

Coşkuyu sembolize etmek için yıldız koyması biraz anlaması güç, eğer birinden hoşlanıyorsam tabii ki coşkulu olacağım.

5 - Bağlılık seviyen?

✰✰✰✰✰

Tabii ki hayır! Endişelenme, seni kendime bağlamayacağım (yapışkanlık anlamındaki bağılıktan bahsediyor).

130529-sj

 • Kız arkadaşınla nasıl bir randevuya çıkmak isterdin?

Yapmayı en çok istediğim şey, müzik çaların kulaklığını paylaşıp müzik dinleyerek sokaklarda yürümek. Ve sabahları, o uyurken kalkıp ona kahvaltı hazırlamak, uyanınca da ona vermek isterim. Bunları yapabilirsem çok hoş olurdu.

 • İdeal tipin nedir?

Güzel parmakları olan bir bayan!! Bu yüzden ellerinize iyi bakın millet! Güzel elleri olan herkesi severim! (Gülümsüyor)

 • Kişilik bakımından nasıl bayanlardan hoşlanırsın?

Asil biri... Saf, temiz... Ama bazen de seksi.

 • Erkek arkadaşlarınla ne tür konular konuşuyorsunuz?

Kızlar konusu haricinde müzik hakkında da konuşuyor ve bildiklerimizi paylaşıyoruz. Super Junior ile ilgili şeyleri de konuşuyoruz, sıradaki konserde nasıl bir konsept sergilesek diye mesela, ya da fanlar acaba bunları beğenir mi beğenmez mi, bunun hakkında da çok konuşuyoruz. Kangin hakkında da çok konuştuk.

 • Üyeler için nasıl bayanlar uygun olur sence?

Ben ve Kangin, bence büyük bayanlara uygunuz. Bizi kontrol edebilmeleri gerekiyor.

Japonca-Çince Çeviri: Hot-Ice熱冰
Türkçe Çeviri: Sky Sailor@TRSapphireBlue

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s