11. Yıl Dönümü için Üyelerin E.L.F'e Mektupları

t8d4ipxphc0

Leeteuk

 11 senedir birlikte olduğum insanlara,

 Birlikte çok şey yaşadık: kahkaha ve göz yaşı...  11 senedir birlikte olacağımızı kimse düşünemezdi!! Bu 11 sene içinde birbirimize en çok söylediğimiz şey nedir diye çok düşündüm.. ve genelde bu “Üzgünüz/Özür Dileriz/Bizim suçumuz” idi. Bu zaman aralığında çokça mutlu ve güzel şeyler yaşamamız gerekiyordu ama ama (öyle olmadığı için) özür dilemek istiyorum!

Şu an bunları düşünmeyelim, önümüzdeki sene güleceğimiz çok şey olacak! Askerdeki arkadaşlarımızın çoğu dönmüş olacak ve biz de 8. albümümüzü yayınlayacağız. Formda kalmak için elimden geleni yapacağım!! Siz de kendinize dikkat edeceğinize dair söz vermelisiniz! Anladınız mı??

Ben de sizleri sevdiğimi daha sık söylemeye çalışacağıma dair söz veriyorum!!

11 senedir bizimle olduğunuz için çok teşekkürler ve SİZİ SEVİYORUM ~~ ^-^

Super Junior ♥ ELF

SJ ♥ E.L.F

Teuk


Heechul

E.L.F   (yavrularım)

Merhaba! Ben Kim Heechul.

Son 11 senedir sizinle birlikte olan kişi.

Zaman gerçekten çok hızlı geçiyor (saat çizmiş)

Fark ettirmeden evlendiniz ve harika çocuklarınız oldu...

Ünlü olmasaydım muhtemelen beni hayatınız boyunca hiç bilmezdiniz...

Aslında belli bir noktadan sonra 5, 10. yıl dönümleri benim için anlamsız oldu.

Çünkü hayatımız boyunca birlikte olacakmışız gibi geliyor!! >w<

Dikkatlice düşünürsek, birlikte birçok zorluklar atlattık, değil mi?

Zor olduğunu düşündüğünüz zamanlar oldu ama bebeklerim güzel anılarla kendilerini rahatlatıp orada kaldılar ♡♡

Beni hep koruyor olan sizlerin karşısında kendimi suçlu hissettiğim zamanlar çok oldu. Bunlar birikiyor, birikiyor ve birikmeye devam ediyor, bununla bir şey yapamayız.

Benden nefret eden insanlar ne yaparsam yapayım benden nefret etmeye devam edecek... Bu nedenle size demek istediğim şu ki “O insanları takmayın. Aptallar onlar.”

Böyle desem de bebeklerim saldırılara cevap verip, “Oppamız kötü bir şey yapmadı” diyor...

Üzgünüm ve size minnettarım.. T_T

Sizin sayenizde daha güçlü biri oldum ve utanç duyacağım bir şey yapmadan yaşamaya devam ediyorum!!

İdol ve fandomu hakkında “Kendi ortamı” var derler, o insanlar sizin ortamınıza ne katabilir? Alay ve eleştiri mi? Onları düşünmekle geçiremeyelim zamanımızı ^-^=

Siz nefret ettiklerine küfür edip, onları eleştiren kişilerin tam tersine sevdiklerinize sevginizi gösteren insanlarsınız, bu kat kat daha havalı!!

Güveninizi boşa çıkarmayacağım!!

Geçip giden 11 sene ve gelecek olan seneler için teşekkürler ^▽^

Sizleri seviyorum bebeklerim.

Evrenin Büyük Yıldızı Heenim


Yesung 

Fark etmeden Super Junior 11 yaşına gelmiş..

2005’ten şimdiye, 6 Kasım 2016'ya kadar var olabildik çünkü çok fazla sevgi aldık^^ Bazı endişelerimiz oldu ama biz yıldan yıla büyüdük, bu endişelere baktığımızda daha değerli hissediyorduk. Bu hala böyle 🌟🌟

Gelecekte de bizim minnettar kalbimizle ELF’in kalbi daha da yakınlaşmaya devam edecek ve gökyüzüne bakarak sizi düşündüğüm zaman rahatlayacağım~

Her zaman minnettarım ve sizi seviyorum.


 

 Kangin 

Tebrikler... Bir de, özür dilerim


Shindong 

Sevdiğim!!

Benim ELF’im!! Millet~ Selam Dur! 

Terhis olmasına 47 gün kalmış , Çavuş! Shin! Dong! Hee!

Bizim, benim ELF’im~ iyi misiniz?

Shindongie~ Beni özlediniz mi? Eu eung eu eung~ Dongie bizim ELF’imizi gerçekten çok çok çok fazla özledi~ Buluşup birbirimiz sevmeye başladığımızdan beri 11 yıl olmuş~ VAA!!!!

Bu zaman içerisinde mutlu ve acı verici zamanlarımız oldu! Bizim yanımızda durduğunuz, bizi desteklediğiniz ve bizimle olduğunuz için gerçekten teşekkürler !!! ~💙

Eğer Dongie askerdeyken zor zaman geçirmediğini söylerse, bunun hepsi yalan olur!! Öyleydi, öyle, öyle olsa da!! ELF sayesinde iyiyim!! (Mektuplar.. hediyeler.. her şey için teşekkürler) Yakında askeriyenin kucağından ELF’lerin kucağına geleceğim~

Günlerin çabuk geçmesini ve ELF’in Super Junior’ı olarak geri dönmeyi istiyorum! Ve Super Junior’ın Shindong’u ~ ELF’in gerçekten çok çok uzun zamandır beklediği “Flower God” konseri hazırlandı~ Videosu yapıldı, lütfen herkesle buluşacağımız güne kadar bekleyin~!!!

“.. hala beklememiz gereken üyelerimiz var..”

Çabucak sağlıklı bir şekilde döneceğim ve yakışıklı tarafımı herkese göstereceğim ~ Bizim ELF’imiz soğuk algınlığına yakalanmayın, sağlıklı kalın...Ve biraz da bekleyin🌟

“Askere geldikten sonra... Zaman gerçekten çok yavaş geçti... Ama durmayacak... Bu yeniden başlamanın zamanı!!”

11 yıl boyunca bizimle birlikte olduğunuz için çok teşekkür ederim 💙 Gelecek 20 yıl, 30 yıl ve daha fazlası ~ ~ ~ Sonsuza kadar birlikte olacağız

                                -Super Junior Shindong-


Sungmin

Özlediğim ELF’e,

Nasılsınız? İyi misiniz? Askerde sıkı çalışıyorum, kendimi iyi hissediyorum, çok çalışıyor ve kendimi geliştiriyorum. Askerde güzel anılar edinmek için geçenlerde Shindong ve Eunhyuk’la buluştuk.

Zaman geçiyor, geçiyor ve Dong’la terhis olmamıza az kaldı. Ryeowook’umuz hala eğitim kampında olsa da... Endişeleniyorum çünkü havalar gerçekten soğuyor. Bütün üyelerimizin askerden sağ salim dönmesini umuyorum! Aralıksız koştuğumuz zamanları hatırlıyorum da o zamanlar çok uzaktım... Ve o zamanlar daha olgunlaşmamıştım. Anlatmak istediğim bir hikaye vardı... Ama nereden başlayacağımı bilemediğim için kafam karışmıştı. Böyle bir mektup yazma imkanım olduğu için minnettarım. Hissettiklerimi bu mektupta anlatabilme imkanım yok ama umuyorum ki samimiyetim size ulaşmıştır. Aslında artık çok geç olduğunu biliyorum... Ama çok geç de olsa düşüncelerimi sizinle paylaşmak istedim.

Çok üzügünüm...

Hala kalbim kırık ve askere başlamadan önce öyle olmasını istemediğim halde fanlarımızı üzdüğüm için üzgünüm... Hayranların kalbini kırmak, üyelere sorun çıkarmak istemiyordum... O nedenle bunun hakkında çokça düşündüm ve şirketle fikir alış verişi yapıyordum. Ayrıca o haberi nasıl söyleyebileceğimi düşünüp birkaç farklı yol düşünmüştüm... Ama hiçbir şey düşündüğüm gibi olmadı ve benim tek yapabildiğim sessizce buna katlanmaktı. Ben “Aslında öyle değil, bu doğru değil. Sizin düşüncelerinzdeki gerçek ben değilim” diye düşünürken zaman acımasızca geçip gidiyordu. Hiçbir şey demediğim için vicdan azabı çekiyordum, çok yanlış anlaşılmalar olabileceğini anlıyorum ve bunun için hala utanıyorum, özür dilerim.

Hala beni desteklemeye devam eden insanlara çok minnettarım ve sıkı çalışarak bunun karşılığını vermek istedim. Sizleri çok özledim.

Bu 11. yıl dönümü ve hayranlarımızla üyelerimiz hep birlikteydi... Beni hala sevmeye, desteklemeye devam eden hayranlarımıza minnettarlığımı tekrar belirtmek istedim. Bu hep aklımdaydı ama nihayetinde her şeyin sadece aklımda olup kendimi ifade etmediğim için böyle olduğunu düşünüyorum.

Umuyorum ki bir gün benim kalbim size ulaşır....

Sıkı çalışmamı izleyin lütfen!!

Yakında görüşürüz!! Sadakat!...

- Lee Sung Min –


Eunhyuk 

“Kutlama mektubu”

11 yaş, Super Junior

(İlkokul) 3. sene, 1. sınıf (Ç/N: ilkokul öğrencisi gibi  heceleye heceleye yazmış mektubu)

Lee Hyuk Jae

Sadakat! Ben onbaşı Lee HyuJae!

Çok özlüyorum perilerimi! Tanrıçalarımı! Şekerlerimi! Bebeklerimi! Tüm ELF’lerimizi!

Her şeyiniz iyiydi, değil mi? 

Şu an ülkeyi korumak için elimden geleni yapıyorum! Hepinizi çok özlüyorum...

Ve bugün birbirimizi daha fazla özleyeceğimiz bir gün olduğunu düşünyorum. Çünkü bugün Super Junior’la ELF’in ilk buluşmasının 11. yıl dönümü!! Teb-rik-ler!!! Tebrikler! Tebrikler! Ler! Tebrikler! Papampapampam! Pam!

Geçen sene, 10. yıl dönümünde size mektup yazmıştım, bu sefer de öyle, şu an sadece mektuplarımla yanınızda olabiliyorum. Nerede olursak olalım mutlu bir gün geçirebilmemimizi umuyorum~ Çocuklar!!  Hatırlıyor musunuz? 2005 senesi 6 Kasım’da, Inkigayo’daki çıkış performansımızı tamamladıktan sonra parktaki ilk fan buluşmamız!!! O gün güzel cilde ve tazecik yüzlere sahiptik, siz de gençtiniz... Ehhh... Ve yeni yeni çıkmaya başlayan çift gibi kalbimiz hep heyecan dolu buluşuyorduk değil mi? Şimdiyse... Hala daha bunun hoşuma gidiyor olmasına çok şaşkınım... Sizi düşündüğüm her an heyecanlanıyorum, buluştuğumuzda titriyorum... Her seferinde yeni bir şeyler hissediyorum!!! Bunun neden olduğunu düşündüm, galiba ilk fanların kaybolup yerlerini yeni fanların doldurmasından kaynaklanıyor... En başından beri yanımızda olan fanların yüzleri değişmeye başlıyor.... Bu hep böyle devam ediyor, hepinizi gördüğümde kalbim sadece heyecanla atabiliyor^^ İşte sizi bu kadar çok seviyorum... İlerde de kalbimizdeki heyecanla daha çok güzel anı edinebilmemizi umuyorum!!

Askerliğimin bitmesine 8 ay kadar kaldı, bu yüzden görevimi tamamlayana kadar lastik ayakkabınızı hiç ama hiç ters giymeyin, bizi güzelce beklerseniz size çiçekli ayakkabılar giydirip, çiçek dolu yollardan yürümenizi sağlayacağız!!

Şimdiye dek bize o kadar çok sevgi verdiniz ki, bu kadar büyük sevgiyi hak ediyor muyuz diye düşünüyorum ve hepinize aynı şekilde karşılık vermek istiyorum. Havalar soğuyor o yüzden kendinize dikkat edin, üşütmeyin!! Hasta olmayın!!

Beni ve bizi çok düşünerek üzülmüyorsunuzdur diye umuyorum!!

Sizleri gerçekten çok çok çok seviyorum ♥ 

Super Junior, Eunhyuk


Siwon

Evet, haklısın…

Şu an cidden üzgünüm… Neden böyle? Neden şu an sizi göremiyorum.. Siyah ya da yeşil fasulyeye ihtiyacım yok... Şu an ELF’imizi göremiyorsam hiçbir şeye ihtiyacım yok.. O nedenle her biriniz için küçük bir hediye hazırladım. Küçücük olmasına rağmen umuyorum ki hepiniz beğenirsiniz.

“Beklemekten nefret ediyorum

Ama bu sizinle birlikte olabilmek anlamına geliyorsa

Sizinle birlikte olmayı ebediyen beklemeye hazırım”

Özledim.

Siwon Choi


Donghae 

Seviyor olduğum E.L.F’lerime...

Vaa 11. yıl dönümü!! ELF, birbirimizi sevmeye başlayalı 11 sene oldu, siz artık 11 yaş ya da 4019 günlük oldunuz!! ^^

ELF’leri ilk gördüğüm an daha dün olmuş gibi hala çok net aklımda!! SBS Inkigayo yayınından sonra fan buluşması için Dongchon-dong parkına gitmiştik. Sıkı çalışacağımı söylemiştim ve ne mutlu bana ki o yolu geçip buraya gelebilmeyi başardım. Buna inanamıyorum!! O kadar sevgi alıyorum ki biraz garip hissediyorum, o nedenle zamanın nasıl geçtiğini anlayamadım bile!! ^^ ELF sayesinde hayatım boyunca en büyük sevgiyi bu 11 sene içinde aldım.

Havalar gittikçe soğuyor ve ben hasta olup olmadığınızı merak ediyor ve endişeleniyorum! Ben tamamen sağlıklıyım, her şeyim iyi o nedenle beni merak etmeyin. Çok yakında yeniden görüşeceğiz o nedenle kalbim heyecanlanıyor. Çabucak sizlere yeni albümü dinletmek ve ELF’e bakarak sahnede durmak istiyorum. ELF de bunu istiyor diye düşünüyorum!!

Ne güzel ki şu an aktif olan üyelerimiz var ve siz kendinizi yalnız hissetmiyorsunuz  bu nedenle daha çok endişelenmiyorum! Güzel ayakkabı alıp ELF’lere vereceğim. Ayak numaralarınızı söyleyin. Hepinize alıp getireceğim k k Zamanımızı birlikte mutlu bir şekilde geçirelim!!!

ELF’lere çok mektup yazdığım için el yazım güzelleşti gibi!! k k

Size daha çoook mektup yazacağım o nedenle bekleyin ^^

ELF, tüm kalbimle bu 11 sene için teşekkür ediyorum. İlerde de bana iyi bakın.

ELF olmadan yaşayamam biliyorsunuz, değil mi? ^^

Sizi seviyorum, ELF.

1.11.16 22:40

Yardımcı çavuş Lee Dong Hae


Ryeowook 

Her zaman özlediğim ve minnettar olduğum bebeklerime~

Merhaba? E.L.F,^^ Ben acemi asker No.40 Kim Ryeowook!

Kkkk Vaa~ Bizim ELF’imiz Super Junior’ı sevmeye gelince gerçekten en iyisi, üstelik Suju’nun maknae-line’ı askerde olsa bile~! Sizler iyi misiniz? Ben çok şaşırdım çünkü hava birden soğudu >.< Buradaki doğa güzel, özellikle yemekler güzel millet~ (Benim hakkımda) çok endişelenmenize gerek yok~ 20 günü biraz geçti değil mi?! Ben askere giderken beni destekleyen ELF’im... Ayrıca benim hakkımda endişelenirken ağlayan ELF... Hyungların askerliğinin bitmesine az kalmışken beni havalı bir şekilde askere yollayan havalı ELF, hepinize teşekkür ederim~

Buradaki ilk gün.. Uyuyamadım ve tavana bakarak düşündüm... Ben neredeyim.. Ben kimim... kk Ama şimdi benimle askerlik yapan 21~22 yaşındaki acemi erlerle iyi geçiniyorum~ Onlarla arkadaş gibi takılıyorum ve  ’Ben gerçekten Suju üyesi miyim yoksa kel lise öğrencisi miyim?’ diye düşünüyorum. Her günü birbirimize yaslanarak bir aile gibi geçiriyoruz!  Benim fotoğraflarımı gördünüz ~ T.T Benim bile göremediğim fotoğraflar.. Hayran hesaplarından gönderilen mektupları teslim aldım (izin günümde) Havalı değil miyim? kk Daha güçlü bir erkeğe dönüşeceğim! Selam dur! Dün üyelere mektup yazdım ve mail yoluyla gönderdim. Gerçekten.. Burada iletişim kurmanın tek yolu mektuplar ve dinlenmenin tek değerli zamanı ise nefes alıp serinletici bir bira içmek~ Hyungların ve Kyuhyunie’nin (benim mektuplarımı) okuyup da cevap vermeyecekler ve ben de sonunda (onların cevabını) beklemeyi keseceğim diye düşündüğümden biraz gergin hissediyorum~ Benim ELF’lerim bana cevap vermelerini söyleyin onlara ~ k (Yarı şaka yapıyorum yarı ciddiyim k k k) 2005’te yılbaşından önce üyelere kart yazmıştım.. Şimdi düşünüyorum da maknae Ryeonggu o zamanlardan büyüyüp 30 oldu ve şimdilerde askerde~ 2 saat boyunca durup gece bekçiliği yaparken çok fazla düşündüm (20 dakika boyunca hazırlık yapıyoruz 1 buçuk saat görev yapıyoruz).

Çıkış yapmadan önceki hislerim ve hayallerim... Kayıtlar... Ve hyunglar ile tanıştıktan sonra edindiğim anılar... Yurda döndüğümüz ve fandom ismimiz ne olsa diye tartıştığımız o günü hala ilk günkü gibi hatırlıyorum~ Bunun gibi değerli anılar... 20’li yaşlarımdayken Super Junior benim her şeyimmiş gibi görünüyor... Çok yorucu olduğu için "acaba bırakmalı mıyım" şeklinde düşündüğüm bir çok zaman oldu.. Ben çok fazla çalıştım ancak başarabildiğim şeyler bu kadar mı..  Ayrıca suçlu ve hayal kırıklığına uğramış hissettim... Ne zaman annem... ve ya babam hasta olsa gerçekten zorlandım, sıklıkla duygularımda iniş ve çıkışları yaşadım... Ne yapmalıyım... Bu zamanlar benim için çok zordu, ergenlik çağı gibiydi. Ama ne zaman böyle olsam üyeler beni destekledi, bana güvendi ve beni uyardılar. Tabi ki benim ELF’imi de düşünüp kalbimde tutarak hepsinin üstesinden geldim! Super Junior üyesi olmamdan dolayı mı bilmiyorum ama Hyungları, ismimizi ve en çokta hayranlarımızı gerçekten seviyorum. 19 kişinin birlikte bir yurtta yaşadığı,birlikte yemek yiyip uyuduğu.. eğitim gördüğü ve birbirleriyle konuştuğu zamanı özledim... Ben gerçekten Super Junior üyelerimizi çok özledim. Ayrıca bizim üyelerimizi seven ELF’i de gerçekten ama gerçekten çok özledim.. Buradaki arkadaşlara Super Junior üyelerinin taklidini yaptırıyorum... Eğer benzer bir noktaları varsa onlara sen Donghae Hyung’a benziyorsun.. Sen Eunhyukie Hyung’a benziyorsun diyeceğim~kk Ah~ Burada mektubu yazarken... Birden şarkı söylemek istedim. .Buraya geldikten sonra ses tellerimi kullanamadım ~

Önümde daha çok zamanım var, bir an önce terhis olup şarkı söylemek istiyorum. Hikayelerimle birlikte^^ Çıkış zamanımızdan şimdiye kadar. Ve gelecekte bile birlikte devam edeceğiz değil mi? Böyle düşünmeye devam edip askerliğime devam edebilirim değil mi? Sizler bana cevap verecek misiniz? Kk 11 yıl oldu~ Sizin yüzlerinizi görmek, seslerinizi duymak... Ve kutlamak istiyorum~ Benim mektubumu bekleyen ELF’ler~ Bu iyi değil mi? Hissettiklerimi hissedebiliyor musunuz? Hayır mı kk Hepinizi kutluyorum millet~ Geleceğe gitmek istiyorum! (Zaman) çabuk geçecektir eğer birbirimize inanır ve seversek~ Hastalanmayın..Neden sürekli Like a Star’ın sözlerini düşünüyorum... Kaydını yaparken, çok üzücüydü..

Ben gerçekten iyiyim ve sizi her gün düşünüp özleyeceğim... Bu yüzden benim ELF’lerim yemeklerinizi güzelce yiyip güzelce uyuyun! İşinizden veya okuldan dolayı çok fazla strese girmezsiniz umarım~ Uyurken battaniyeyi tekmelemeyin çünkü gerçekten soğuk~ Soğuk almamaya dikkat edin ~ ^^

Gelecekte birçok mektup yazacağım~ Mektuplarla tekrar buluşalım~ İyi Geceler~ Oppanız da uyumaya gidecek! Bir başka gece nöbetim daha var bugün! Kk

Sevgili ELF.

Sonsuza kadar gidelim ELF.

MUTLU 11. YIL DÖNÜMÜ!


Kyuhyun

ELF’e...

 ELF, merhaba? Size yazan üyenin kim olduğunu anlamayın diye kimliğimi gizli tutuyorum. Umarım anlayışla karşılarsınız... Çünkü Intimate Note programından sonra anonimliğin ne kadar değerli bir şey olduğunu anladım. Mektubu kısa tutmamı da anlayışla karşılayın lütfen, çünkü el yazım güzel değil. Mektuba daha yeni başladım ama beni anlayışla karşılamasınızı isteyip duruyorum.

Sizlerle 6 Kasım’da 11. kez buluşuyor olduğumuza inanamıyorum. 27 Mayıs’ta çıkış yapmış olmama rağmen bu gün benim için hep sıcaklık ve sevgi dolu bir gün olarak kalacak.

Bunu göreceğiniz zaman ben Busan’da olacağım. Bu gün üyelerle olamıyor olmama üzgün olsam da bu günü beni seven değerli insanlarla birlikte geçirebilecek olduğum için minnettarım. Benim için yeni şarkımın sözleri gibisiniz “Nefes almak kadar doğal, eski kanepede uzanıyormuşum gibi. Seni her düşündüğümde kalbim sıcaklık doluyor”

Söylemek istediğim çok şey var ama yer çok az. Geri kalanını BEXCO’da söyleyeceğim. Teşekkürler! Sizi hep seviyorum!

-30larında olan havalı Seoul erkeği –

Rusça'dan Çeviri: DQtyonok 
İngilizce'den Çeviri: Hyukiecm

11. Yıl Dönümü için Üyelerin E.L.F'e Mektupları” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s