[161125] Leeteuk, Zorlukları Umut ile Aşmak Üzerine İlham Verici Bir Konuşma Yaptı

201611251030065888_d

Kaynak: X

Leeteuk'ın bir lisede yaptığı ilham verici konuşmada, şu anda olduğu yere gelebilmek için ne kadar çok acı çektiğini anlatması dikkatleri çekiyor. Askerdeyken depresyon sıkıntısı çekmesi ve vasiyetinde kendisine kötü sözler sarf eden ve arkasında Leeteuk'ın ödeyebilmek için arabasını satıp programlarını arttırmak zorunda kaldığı 5 milyar Won'luk borç bırakan babasının ölümünü nasıl karşıladığından bahsetti. Konuşmasını, en sonunda bu zorluları nasıl aştığını, şu anda Super Junior ile olan  ilişkisinin de çok daha iyi durumda olduğunu ve tünelin sonunda umut olduğunu anlatarak noktaladı.
Babasının Leeteuk'a bıraktığı notta "Her şeyi gerçekten kendinin (tek başına) başardığını mı düşüyorsun?" yazıyormuş.

-

[+718, -24] Babası ona karşı alenen çok zalimdi... Sanki 5 milyar wonluk borç bıraktığı yetmezmiş gibi bir de vasiyetinde hayatı borunca Leeteuk'a işkence edecek kötü şeyler söylemiş. Nasıl kendine bir ebeveyn diyebilirsin? Çok şükür ki Leeteuk mental olarak yeterince güçlü de askerliğini tamamlayabildi ama bir düşünsenize isyan edip kötü bir şey yaptığını? Ve terhis olduktan sonra da, gencecik ve önünde bir ömrün seriliyken 5 milyar won borç ödemek zorunda kaldı.  Böylesi bir güç ve hevesi oğlundan çalmak bir baba için çok, çok zalimce bir şey. Umarım babasını unutur ve mutlu, dolu dolu bir hayat yaşar. Eğer anne-baba çocuklarına karşı gerçekten ebeveyn olmayı bilmiyorsa kan bağının ne kadar önemli olduğunun bşr anlamı yok. O tür bir acıyı hatırlamanın bir manası yok, elinden geldiği kadar iyi yaşa hayatını. Güçlü kal, evlat.

[+602, -27] Gerçekten Leeteuk için en iyisini diliyorum. Aileni öylece kaybetmek gerçekten çok zor... İyi şanslar adamım, gerçekten

[+476, -23] Fighting...

[+62, -9] Mirası reddedebilirdi diyenler ne dediklerinin farkında değiller. Leeteuk halka mal olmuş biri bu yüzden alacaklılar ne koparsak kar deyip ne olursa olsun onu takip edeceklerdi. Bir ünlü de olsa 5 milyar won ödemesi kolay bir miktar değil. Ve Leeteuk da Super Junior'ın zirve günlerindeki kadar popüler değil.

[+56, -1] Babası cidden çok acayip... Sonuçta Leeteuk'ın acısı olduğu için çok fazla bir şey demeyeceğim ama vasiyetinde yazdığı şey şoke edici. Umarım Leeteuk annesi ve noonasıyla birlikte hayatını mutlu bir şekilde yaşar.

[+29, -2] Super Junior'ın tamamı Kangin yüzünden çok nefret çekti ama ben Super Junior'ın genel anlamda eğlenceli bir erkek grubu olduğunu biliyorum. Leeteuk'ın aile meselelerini ilk kez duyuyorum ama fighting'den başka diyece bir şeyim yok~!^^

[+28, -1] Konuşması doğru, bazen hayat dışardan görünenden ibaret olmuyor. Onu destekliyorum, iyi bir adama benziyor.

[+26, -1] Super Junior'da çok fazla üye olmasına rağmen Leeteuk fanlarına karşı çok iyi olmasıyla biliniyor, hepsiyle ilgileniyor. Grup şovları sırasında diğer ünlüler oynayıp eğlenirken Leeteuk MC'lik falan yapıyor ㅠㅠ  Gerçekte nasıl biri olduğunu bilmeden insanların ondan nefret etmesi çok üzücü. Leeteuk fighting, mutlu olmayı hak ediyorsun sen.

[+24, -1] Babası kendi kurduğu işi batırdı ve Leeteuk'ı hayatı boyunca harcamadığı bir parayı geri ödemek zorunda bıraktı.

[+24, -3] Ah... İnsanların onu koruyup ondan nefret etmekten vazgeçmelerini söylemelerine şaşmamalı o halde... Her zaman, hiçbir şey yapmadığı halde bu kadar nefret edilmesini garip bulmuştum zaten.

[+22, -1] Vay be, mental olarak ne kadar güçlü... O kadar şeye katlanmasına rağmen hiçbir şey belli etmedi... İnanılmaz. Leeteuk figthing.

[+21, -2] Leeteuk popüler bir ünlüyken babasının neden borca batık olduğunu soranlar, Leeteuk çıkış yapmadan önce annesi ve noonasıyla birlikte yaşıyordu. Babası aslında sadece kağıt üstünde babası ve Leeteuk parayı geri ödemek zorunda değildi ama bu durumun Super Junior'ın adını etkilemesini istemediği için ne kadar zor olsa da parayı ödedi.

[+20, -2] Vasiyetinde kendi çocuğun hakkında böyle nefret dolu şeyler yazmak... Babası Jang Yoon Jung'un annesinden beter. Böle bir durumda bile askerliğini bitirebildiği için Leeteuk çok güçlü biri. Terhis olduğundan beri çok çalışmasına şaşmamalı...

İngilizce Çeviri: netizenbuzz
Türkçe Çeviri: Sky Sailor@TRSapphireBlue

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s