[170312] Yonhap News Heechul Söyleşisi; "Lee SooGeun her şeyi yapabilir... Ondan çok şey öğrenilebilir"

A1JadHq1dTU

HeeChul: Beni, istediği her şeyi söyleyen kişiyi, gördüğünüzde "Ah, şu kaba çocuk..." diye düşünürsünüz. Ama zamanın geçmesiyle "Çünkü o Kim Heechul" diye düşünmeye başlayabilir  ve kişiliğimle karakterimi kabul edersiniz.

HeeChul: Geçen sene "Çok mu kötüyüm/edepsizim? Programda kendimi nazik ve mütevazi biri gibi mi göstermeliyim?" gibi düşüncelerimle boğuştuğum zamanlar oldu. Ama daha sonra "Neden ünlüler kendilerini nazik biriymiş gibi göstermeleri gerekiyor?" diye düşündüm. Kanunlara aykırı bir şey yapmayıp, sorunlara yol açmadığım sürece edepsiz gibi görünsem de dürüstüm.

O9xZTBC-d8Y

 • Sıkı çalışmalar sonrası kendini eğlence programları sanatçısı olarak kanıtladın.

Heechul: Pazartesi'den Cuma'ya kadar 5 programımın çekimleri var, Cumartesi günleri de reklam ve diğer çekimlerim oluyor. Pazar günleri dinleniyorum. "Oyun oynamamak gerekiyor, çok çalışmalısın" düşünceleriyle başladım "Ask Us Anything" çekimlerine ve sonra da daha çok program eklemeye devam ettim. Önemli olan, aşırıya kaçmadan çekimlerine devam edebileceğim programları seçiyor olmam. İnsanlar çok sık görünce sıkılabileceği bir karaktere sahip olduğum için programlara konuk olarak katılmamaya çalışıyorum. Aşırı sıkışık olduğum zamanlar oldu ama şu an eğlenerek yaşıyorum.

 • Neden yayın sırasında nasıl görünüyor olduğun için bu kadar endişeleniyorsun? 

Heechul:  JTBC ‘War Of Words’ (2013~2014) programına konuk olduğum zamanda, diğer insanlarla iş arkadaşlarım hakkında konuşurken çok dikkatliydim. Yayına davet edilmiş bir ünlünün olması gerektiği gibi nazik ve mütevazi mi olmam gerekiyor diye endişeleniyordum.  Ama inatçıyım. Sizi pek bir sevmeyen insanlara ayak uydurmaya çalışsanız bile herkes mutlu olmayabilir. Bütün yorumları okuyup, bunlar yüzünden endişeleniyorsan o kadar hüzne boğulursun ki şaka bile yapamazsın. İnsanlar bunun için benim egoist biri olduğumu söylerler mi bilmiyorum ama kendi prensiplerime göre yaşamaya devam ettiğim sürece özgünlüğünü kaybeden bir sanatçıya dönüşmeyeceğimi düşünüyorum. Açık sözlüyüm. Hata yaparsam beni almayacak (davet etmeyecek) olan programlar olacak

si6Tek_XxEE

 • Sen sadece "Ask Us Anything"de Kang Hodongla değil ama eğlence sektöründeki diğer büyük sunbaelerle de çok iyi uyum sağlayabiliyorsun. 

Heechul:  İlk çıkış yaptığım zamanlarda tartışma programına konuk olmuştum ve sevdiğim kişiler Park Myungsoo, Tak Jaehun ve Shin JungHwan hyunglardı. Örnek öğrenci tarzında değil. Ha-ha. Gençken bile "Science Ninja Team Gatchaman"ın sakin, ders çıkarılabilecek ve örnek olabilecek olan ilk sezonu yerine ikinci sezonunu tercih ediyordum. Ben Yoo JaeSuk hyungla çok çalışmadım ve şu an Kang HoDong hyungla aynı bekleme odasını paylaşıyorken o benimle çok ilgileniyor.  Yayın sırasındaki alaylı yorumlarımı kabul ettiği ve güldüğü için minnettarım. Şu an Lee SooGeun hyungla birlikte 3 program çekimlerindeyiz ve o bana çok çok nasihatlar veriyor.

 • Lee SooGeun çok çalışıyor olduğu için ondan öğreneceğin çok şey olsa gerek.  

Heechul: "Ask Us Anything"de doğaçlamada oldukça iyiyim ama taklit ve saçmalamada zayıfım. Ama SooGeun hyung doğaçlama, taklit ya da saçmalama olsun hepsinde harika. Ben açık hava programlarında iyi değilim, çekimler uzun sürdüğü için enerjim düşüyor ve somurtmaya başlıyorum.  Ve keyif olarak "iniş" ve "çıkışlar" yaşamaya başlıyorum ve "uçabilmek" için mutlaka karnımı doyurmam gerekiyor. Ama SooGeun hyung değişmiyor.

0AACRZ-seiY

 • Şu an çoğu ünlü "Ask Us Anything"e konuk olmak istiyor. Bu programın popüler olmadaki sırrı nedir sence?
Heechul: Bunu hep hyunglarla konuşuyoruz. Şu an sosyal-politik sorunlara değinen çok program var. "Ask Us Anything" başladığında hedef kitlemiz genç nesildi. Bunu hedeflemiş olduğumuz için "ilkokul öğrencileri için program", "çocuk programı" bile denildi. Bu, insanlar evine dönüp de TV'yi açtıklarında ertesi güne kadar iş ve okul stresini unutturup, hiçbir şey düşündürmeden sadece gülmelerini sağlayacak bir program olmalıydı.  Sadece eğlenceli ve abartı duygular olmayan bir program.
 •  Min KyungHoon'la iyi anlaştınız ve çıkardığını "Sweet Dream" şarkısı da listelerde 1. oldu. 
Heechul:  Biz ikimiz maknae-line ve sık sık birlikte oyun oynuyor ve bol bol konuşuyoruz. Ben rokc seviyorum ve Jungmo ile birlikte grup bile kurduk, ayrıca Buzz fanıyım da. KyungHoon'a "Şarkı yayınlasak eğlenceli olmaz mı?" diye sordum. SooGeun hyung arkamızda oturuyordu ve "İkiniz de şarkı söylerseniz eğlenceli olur" dedi. O an şirketimizin "Station"u olduğu için bu projeyi yapabildik.
 • Kasım'da çıkarılan "Sweet Dream" listelerde 1. oldu ama şu an, 4 ay geçmişken bile Melon'da hala Top-100'de.
Heechul: "Sweet Dream" - hayatımdaki ikinci şarkı. Sevdiğim rock-balladla listelerde zirveye ulaşabildim ve bu şarkıyı dinledikten sonra insanlar "Kim Heechul şarkı söylemede baya iyiymiş" diye düşünecek. Sene sonunda onunla sahne almak için zamanımız olmaması üzücü.
 • Bu durumda hayatının ilk şarkısı hangisi?
Heechul: Super Junior'un 7. albümünden "Evanesce". O sırada vokalistimiz Yesung askerde olduğundan o partı ben aldım. "Evanesce" kaydından sonra şarkı söyleme güvenim geri geldi.  11 sene önce, Super Junior'un "U" promosyonu sırasında müzik programında yaptığım hata travma oluşturmuştu ve şarkı söylemem gerektiği her an korkuyordum. Super Junior'u temsil eden "Sorry, Sorry", "U" ve "Rokkugo" gibi şarkılar olsa da tekrar şarkı söylememe neden olan "Evanesce" benim için en iyisi.
G4ssHBEQXOU
Heechul: Kızları beğeniyor olduğum için gay değilim. Ha ha. Ama karşı çıkıp, ayak direterek inkar edersem, bazı açılardan rahatsız edici görünebilir ve sonuç olarak bu bir tercih meselesi olduğundan (açıkça inkar edersem) bazı insanları kırılabileceğini düşünüyorum. İnsanlar benim hakkımda böyle düşünmek istiyorlarsa buna önem vermem (kafama takmam).

JUoGG8XWOx4

 • Söylentiler strese neden olabilir.

Heechul: Geçenlerde Super Junior ve menajerlerin olduğu grup konuşmamıza bu gazete yüklenmişti. Ben de "Bu kişi kim acaba?" diye düşünürken en sonda adımı gördüm. Üyelerle buna çok güldük. "Şirket yalanlaması gerekiyor mu?" diye benimle iletişime geçtiklerinde de ben "Hayır" dedim. Bana zarar verebilecek söylentiler olursa ya da insanlar kanunlara aykırı bir şey yaparsa tabii ki önlem alacağım.

 • Geçen ay "Ask Us Antyhing"de bu konuya değinilmişti. 

Heechul: İlk başlarda böyle söylentiler hoşuma gitmediği için bilerek sakal bırakmış ve saçımı kısa kestirmiştim ama bugünlerde kendim bile konuşuyorum bunları ve o bölümü izledikten sonra annem "Oğlum yine sarı sayfaya çıkarsa ne olacak?" diye mesaj gönderdi. Ha-ha.

 • Senin için rahatsız edici olan konulara değinmiş olmana bakılırsa düşüncelerin değişmiş. Buna neden olan şey nedir? 

Heechul:  İlk çıkış yaptığım zamanlarda uyumaya bile zamanım olmuyordu. Şarkı söylüyor, program çekimlerine katılıyor bir de oyunculuk yapıyordum, bu nedenle tek bir şeye odaklanamıyordum. O zamanlar gençtim ve bunun iyi bir şey olduğunu bilmiyordum. Olgunlaştım ve vatani görevim için kamuda göreve başlayınca bütün bunlardan uzakta kaldım, ayrıca "Ask Us Anything" de buna neden oldu.  Bana çok şey verdi. Erkek-fanların arttı, maaşım arttı ve "Sweet Dream" listelerde 1. oldu. Gerçekten de canlandım.

qRUHax_UNhA

 • Daha gençken senin müzik sevgin çok fazlaydı, Japon İndi-gruplarını bile seviyordun ama şu an eğlence programı sanatçısı imajın daha ağır basıyor gibi. Yoluna şarkıcı olarak başladığın için bunun için endişeleniyor olabilirsin. 
 Heechul: Eskiden böyle duygulardan dolayı zor zamanlar yaşadığım oldu. "Ask Us Anything" sırasında her şey değişti. Rahatladım ve şu an işimden keyif alıyorum. Ama oyunculuğun bana göre olmadığını düşünüyorum. En son 3 sene önce "Grandpas Over Flowers Investigation Team"da oynadım. Daha yeni çıkış yaptığım zamanlarda kanla kaplanmış sahneleri çektikten sonra o duygularla müzik programına gitmek ve sonra da eğlence programına gidip gülüp eğlenmek zor geliyordu. Çok fazla duygu emiyor ve bana göre değil o nedenle oyunculuğun benim yolum olduğunu düşünmüyorum.
 • Birkaç gün önce çıkışının 12. yıl dönümüydü, ilerisi için Super Junior olarak planlarınız neler? 
Heechul:  Daha önceleri olduğu gibi müzik programlarına katılıp katılamayacağımızdan emin değilim ama üyelerimiz askerden döndükten sonra grup olarak toplanacağız. Özellikle konser vermek istiyoruz. Yabancı hayranlarla görüşebilmemiz için tek fırsat konserlerdir.

jAOYGCPgqbo

 • "Evrenin Büyük Yıldızı" - Kim Heechul'ün ayırt edici bir şey haline geldi. 

Heechul:  Bunu SBS "Strong Heart"de ilk söylediğimde çok heyecalandırıcı olması gerekiyordu. Kendine "Evrenin Büyük Yıldızı" demek. Ha Ha. Eskiden bunu bir tek ben söyledim ama şimdi ilkokul öğrencileri bile bana öyle sesleniyor. Daha çok kişiye yayıldıktan sonra gerçek oldu galiba Ha ha. Bunu kendim ortaya çıkardım ama en sevdiğim takma adım. Çok komik geliyor.

 • 30'lu yaşı neredeyse yarıladınız, gelecek için planlarınız nelerdir?

Heechul: Çoktan evli olan hayranlarımız var. "Her gün oppanın anime-karakterleri ya da kız grubu üyelerini beğendiği hakkında şeyleri görüyorum, gerçek bir kızla çıksaydın hiç de kötü olmazdı" gibi şeyler söyleyenler de var. Evlenirsem evlilik hayatı ya da aktivitelere 100%, her şeyimi veremeyeceğimi düşünüyorum. Bana benzeyen bir çocuğum olsa diye de düşündüm ama şu anda sahip olduğum hayatımdan tamamen memnunum.


Netizen Yorumları

[+1842, -79] Bu sene 35 ㅋㅋㅋㅋ Bu tamamen anlamsız, çok genç görünüyor

[+1437, -90] Kim Heechul gerçekten de eğlenceli ㅋㅋ Eşsiz Ulusal Çılgın ㅋㅋㅋ

[+953, -60] Kim Heechul, seni destekliyorum! Umarım hep bu havalı yönünü göstermeye devam edersin

[+613, -40] Cidden çok sevdiğim bir şarkıdır "Evanesce".

Kaynak: 1 / 2
Rusça Çeviri: SUPER JUNIOR ღ 슈퍼주니어 ♫ ღ''
Türkçe Çeviri: DQtyonok @TRSapphireBlue

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s