[160208] Naver Music: Ryeowook'un Sabah 3'te Dinlemek İçin Önerdiği Şarkılar

PC_%C5%BE%B9%E8%B3%CA-769x280_6b3c3d

Etkileyici Vokal ve Narin Hassasiyetin Sahibi

"Aslında Label'in sistemi henüz tam olarak hazır değil, ilk albüm olmak beraberinde sorumluluğu da getiriyor. Bu benim albümüm, bu yüzden başarılı olamazsam gelecekteki diğer işlerin üzerinde kötü etkisi olup olmayacağı konusunda sorumlu hissediyorum. Bu albümü kendim yaptığım için özellikle böyle hissediyorum."

"Bestecilere bizzat gittim ve şarkıları kendi ellerimle seçtim. Sonuçların bazı dereceleri var, zorluğu olsa da bunu göstermeden etkinliklerimi yapmaya devam ediyorum."

02

"Mutluyum. Beni tanımayan insanlar artık beni tanıyor, ‘Harika şarkı söylüyorsun’ övgüleri için minnettarım. Bu albüm benim için oldukça değerli, The Little Prince'in gülü gibi ciddiyetle yapılmış bu albümü onaylayanlara minnettarım. Çevremdeki hoobae ve sunbaelerime de minnettarım. Şarkıcı arkadaşlarımın 'Bu gerçekten iyi' demesi ödülmüş gibi hissettirdi. Çıkış öncesi solo şarkıcı olmayı düşündüm ama Super Junior'un bir üyesi oldum ve bundan memnundum. Bir an için rüyamı bir kenara itmiştim ama beni harekete geçirip cesaretlendiren Super Junior'dı."

Ryeowook yorucu günlerini sabaha karşı 3'te uzanarak bitiriyor. Karanlık tavana bakarken yalnızlığını hissedip şarkılar dinliyor. Musician's Choice aracılığıyla yatakta uzanarak dinlediği şarkıları tanıtıyor.

Ryeowook’un Tavsiyesi: Yang Pa [ADDIO]

Screenshot_1

Yang Pa'nın üçüncü full albümü 1999'da yayınlandı.
"Albümün ismiyle aynı olan çıkış parçası 'Addio', sevdiğim bir şarkıydı ve ilkokul zamanımda kış tatillerinde arkadaşlarım arasında popüler olan sevdiğim bir şarkıydı. Ama bu albümde '愛易不非' şarkısı beni çekti. Çünkü benim hassasiyeti barındırıyıor. Gençken dinlediğim müziği hala da dinliyorum. Belirgin bir gelişimi olan şarkılar güzeldir ve bu da onlardan biri. Güç çok iyi kontrol edilmiş ve 'nefis' bir şekilde söylenmiş. Yang Pa sunbae 10'lu yaşlarında iyiydi, 20'li yaşlarında farklı bir hassasiyeti vardı ve 30'lu yaşlarında her şarkı söylemesinde hassasiyeti daha da farklılaştı. Uzun süre şarkı söylüyorsanız, yeteneğiniz azalma eğilimde oluyor ama Yang Pa sunbae gelişmeye devam ediyor. Ona bakınca, kendisine benzemek istediğim bir sunbae görüyorum."

Ryeowook’un Tavsiyesi: Ed Sheeran [+]

Screenshot_2

Ed Sheeran’nın birinci full albümü 2011'de yayınlandı.
"Ed Sheeran'ı Super Junior Kangin sayesinde tanıdım. Kangin Super Junior'ın 'müzik kutusu' gibidir, onun sayesinde birçok şarkı öğrendim. Bir gün bana Ed Sheeran'ı tavsiye etti ve dinlediğim an bir şey hissettim. Sonrasında canlı performans videolarını araştırmaya başladım. O kadar ekileyici ki. Sesi çok büyüleyici ve sesi bende olmayan bir şey. Onun gibi olmak istiyorum ve (şarkı söylerkenki)  nefes alışı özellikle çok iyi. Canlı performans videoları arasında,  teker teker enstrümanlar ile performansları var, bu sahne özellikle unutulmaz. Ed Sheeran sahip olmak istediğim sesi olan birisi. Büyüleyici bariton sesi olan bir şarkıcı."

Ryeowook’un Tavsiyesi: S.E.S [Choose My Life-U]

Screenshot_3

S.E.S’in beşinci full ve son albümleri.
"S.E.S gençken gerçekten sevdiğim şarkıcı noonalardı. Özellikle [Choose My Life-U] albümündeki 'Prayer' şarkısı geceleri dinlediğim gerçekten iyi bir şarkı. Genel olarak, baştan sona falsetto ile söyleniyor  ama yine de kulağa dertsiz  ve ninni gibi, nazikçe geliyor. Dinlerken hissettiğim 'S.E.S gibi bir grupta bu şekilde duygulu bir şarkı da var' idi. İlk solo albümümün tanıtımında, Bada noona ile bir düet yapmak istediğimi söyledim. Ve Bada noona gerçekten 'Hadi bir düet yapalı' cevabını verdi."

Ryeowook’un Tavsiyesi: BTOB [Complete]

Screenshot_4

BTOB'nin birinci full albümü 2015'te yayınlandı.
"BTOB ile KBS Cool FM [슈퍼주니어의 KISS THE RADIO] radyo programını sunarken yakınlaştım. Bir zamanlar sürekli konuk olarak geliyorlardı ve tüm üyelerin kayda değer şarkı söyleme yetenekleri olduğunu hissettim, 'Tüm üyeler nasıl ana vokal olabiliyor?' diye düşündüm. O zaman, cover şarkılarını hazırladıklarında şok oldum ve bütün albümü dinlemeye karar verdim. Onlar hoohaeler ama 'Gerçekten iyiler, ben de böyle olmalıyım' şeklinde hissettim. Yani o zamandan beri ben de onlara özen gösterdim. BTOB'nin 'It's Okay' şarkısını şifa verici olarak tavsiye ederim. Bunu çokça insanın dinlemesini istiyorum."

Ryeowook’un Tavsiyesi: Din Din [Pour]

Screenshot_5

Din Din’nin single albümü 2015'de yayınlandı.
"‘The Curious Incident of the Dog in the Night-Time’ tiyatrosunu oynarken, yakın olduğum Shim Hyungtak sayesinde onu tanıdım. Din Din oyunu izlemeye geldiğinde benimle tanıştı ve 'Bu arkadaş iyiymiş' diye düşündüm. Daha sonra, solo albümüme hazırlanırken bir rapçiye ihtiyacım oldu. Din Din'i düşündüm ve şarkılarını dinledim. Pek çok şarkısını dinlerken 'That Night'ı çok güzel buldum. Bu ailesiyle ilgili bir şarkı ve ben de böyle bir müzik çalışması yapmayı düşündüm. Din Din ile solo albümüm üzerinde çalışırken de, 'Bu arkadaş iyi biri' diye düşündüm. O parlak bir arkadaş."

Ryeowook'un Seçtiği Albümlerdeki Ana Şarkılar

  1. Yang Pa’s 愛易不非 & Addio
  2. Ed Sheeran’s The A Team & Lego House
  3. S.E.S Prayer & U
  4. BTOB’s It’s Okay & Live Well Yourself
  5. DinDin’s That Night & Pour

Kaynak: X
İngilizce Çeviri: youcantdothaaat.wordpress.com
Türkçe Çeviri: DNHYK@TRSapphireBlue
Düzenleyen: Sky Sailor@TRSapphireBlue

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s