[160513] K-Style Magazine Kyuhyun Röportajı

tumblr_inline_o75gq1GADO1ruidrh_500

 • Lütfen bize "Bongsoon: A Cyborg In Love" dizisinde rol alman hakkında ne düşündüğünü anlat.

Gerçekten kaskatıydım çünkü ilk kez bir dizide rol alıyordum. Dahası, hala performansımın nasıl olduğuna bakamadım bu yüzden gergin ve endişeliyim. Bir yandan gerçekten merakla bekliyorum ama dürüst olmak gerekirse en çok hissettiğim şey endişe. Çekim aşaması çok eğlenceliydi bu yüzden hoş anılarla ayrıldım.

 • Ben diziyi izledim ve beğendim.

Öyle mi? Harika.

 • Bu projeyi seçende herhangi bir sebep veya etken var mıydı?

Daha önce hiçbir dizide rol almamış olmama rağmen bunun için davet aldım. Programlarımın çakışması hakkında endişelerim vardı ama güzel bir fırsat olduğunu düşündün ve kabul ettim.

 • Çekimler sırasında memnun olduğun ya da zorlandığın kısımlar oldu mu?

Ofis ortamında gelişen bir hikaye olduğu için ofis setinde çekim yaparken gerçekten de bir programlama dahisine dönüşyüğümü hissettim ve çok mutlu oldum. Zor kısımlara gelince, yanında rol aldığım cyborg aniden bayıldığı ya da şarjı bittiği için onu yakalamak zorundaydım. Bu durumlarda adam gibi adam olmanız ve yüz ifadenizi çok doğal tutmanız gerekiyor. Fiziksel güç anlamında bu kısımlar gerçekten zordu.

 • Senaryoyu ilk kez okuduğunda Joosung karakteri hakkında ne düşündün?

Zeki ve mükemmel bir karakter olsa da anıları gitgide kayboluyor. Buna ek olarak daha birçok karmaşık element vardı ve bu biraz zorlayıcıydı. Aslında Kim Joosung karakterini güzel canlandırabilip canlandıramayacağımı bilmiyordum ve bu süreçte bir noktaya kadar Kyuhyun'un gölgesinin de orada olacağını düşünüyorum. Rol yaparken tamamen karakterine bürünebilen insanlar da var, role kendi anlamlarını katanlar da var.Bir müzikalde oynuyormuş gibi ben, karakteri oluştururken kendi stilimi yansıtan iriyim. Ama bu oynaması kolay bir rol değil.

 • Öyleyse lütfen Joosung'u bize tanıt.

Kim Joosung BS Electronics bursu ile yurtdışında okumuş seçkin biri ve ileri araştırma ekibinin lideri. Kendi hafızasını yitirirken sevdiği bir cyborg yapıyor. Sonunda, cyborgun kendi icadı olduğunu dhai unutuyor. Alzheimer hastası olsa da o cyborga aşık oluyor. İnsan olmadığını fark ettikten sonra onu kendinden uzak tutmaya çalışsa da kalbini daha fazla görmezlikten gelemiyor. Kalp kırıcı ve sıkıntı verici bir ilişki yaşanyan bir karakter o.

 • Juusung'un cazibesi nedir sence?

Lisenin son iki yılında o zamanki çocuk halimle hakim, savcı, doktor ve diğer belli şeyler olmak istediğimi düşünüyordum ve gerçekten çok çalışmam gerektiğini fark ettim. Sıradan bir satış elemanı da olabileceğimi düşünmüş olsam da bu kez hiç olamadığım ofis çalışanı oldum ve bundaki cazibeyi fark ettim. Tabii ki bu zor bir alan ama aynı zamanda, o bir dahi, değil mi? Bu yapımın güzel yanı işte bu. Bunun yanında kişilik olarak ben direkt olarak reddedemem bir kızı, bu yüzden Joosung'un kararlı bir şekilde kendisini Bongsun'dan uzaklaştırmasını çok dürüst buldum.

tumblr_inline_o75gqfYEQ91ruidrh_500

 • Varyete programlarında sen genelde sivri dilli bir kimliğe bürünüyorsun, şimdi de bir romantiğe döndün. İki zıt kutup gibi. Bu açıdan hiç zorluk çektin mi?

Varyete programlarda karşımdaki insanı gerçekten itham ettiğim için öyle davranmıyorum. O, sadece oynadığım başka bir rol. Programın aşırı şeker kısımlarından çok hoşlanmasam da ya da bazı repliklerimi utanç verici bulsam da her zaman, "Bunu yapan ben değilim, sadece hayali bir karakter, bu yüzden sorun değil." diye düşünüyorum. "Bu ben değilim." diye düşünerek çok iyi iş çıkardığımı düşünüyorum.

 • Bu dizi hakkında Super Junior üyelerinden ya da dieğr arkadaşlarından bir geridönüş aldın mı?

Hayır, pek değil (gülüyor).

 • Bongsun ile randevuda olduğunuz bir sahnede sen sürekli üstünü değiştiriyordun. O kısmı gördüğümde doğaçlama bir performans olarak izliyormuşum gibi hissettim, o sahneyle ilgili söyleyeceklerin var mı?

Lütfen o sahneyi Kyuhyun'un performansı olarak düşünün, o sırada haylaz kişiliğim öne çıktı. Ama Joosung'un da, sevdiği insanlarla birlikteyken kendini gösteren bir mizahı olduğunu düşünüyorum. Ve bu her zamankinden farklı yanını Bongsun'a da gösterdi. O sahnenin çekimi çok keyifliydi ve başka birkaç doğaçlama performansdaha vardı.

 • Öpüşme sahneleri de olduğu için soruyorum, o sahneler de dahil olmak üzere romantik sahneler hakkındaki kişisel değerlendirmen nedir?

Çekimler başlamadan başarılı bir şekilde yapabileceğimi düşünüyordum ama öpüşme sahneleri etrafta birçok insanın olduğu caddelerde çekildi. Etraftaki herkes izliyordu ve daha önce hiç öpüşme sahnesi çekmediğimi de göz önüne alınca gerçekten çok gergindim. Ama sonunda, çok güzel bir öpüşme sahnesi çekmeyi başardık. Sahnenin çok güzel olduğunu düşünüyorum ben; bayan başrol uzanırken benim yukarıdan onu öpmem. Ama sahneyi çeken siz olunca bu pozisyonun beklenmedik bir şekilde ne kadar zor bir pozisyon olduğunu anlıyorsunuz. O zaman anladım ki dizilerde ve filmlerde gördüğümüz güzel sahnelerin aslında ne kadar zorluklarla çekildiğini.

 • Bayan başrol Yoon Sohee ile aranızdaki etkileşim nasıldı?

Birlikte birçok sahnemiz olduğu için ve çekimlerden önce senaryoyu çalışmak için yapımcı ve senaristlerle de sayısız kez görüştüğümüz için birbirimizi çok sık gördüyorduk. Çekimler başladıktan sonra birlikte bir sürü sahne çektiğimiz için doğal olarak yakınlaştık. Benim için o oyunculuk alanında bir sunbae, bu yüzden birlikte senaryoyu okurken birçok açıdan ondan destek gördüm ve bu şekilde çekimleri rahat bir şekilde geçirebildim.

 • Fanlar dizideki romantik ssahnelerde kıskançlık duyabilirler, bu konuda nasıl hissediyorsun?

Sadece dizi afişini görüp de kıskanan fanlar da var. "Neden Kyu'nun elini tutuyor öyle?" diyenler de oldu (gülüyor). Lütfen gördüğünüzün ben değil başka bir adam olduğunu unutmayın... Ne ben ne Yoon Sohee istediğimiz için o şekilde el ele tutuşmuyoruz. Bunun, karaktere bürünmenin bir parçası olduğunu unutmayın lütfen (gülüyor).

tumblr_inline_o75gqm3HG91ruidrh_500

 • Şu an ilk Japonya konser turunun ortasındasın. Yerel lezzetlerden tattıkların oldu mu?

Evet. Günlük üç öğün içinde en azından bir tanesinde illaki yerel yemeklerin tadına bakıyorum. Şu an Fukuoka ve Sapporo konserleri sona erdi ve bu sırada Fukuoka'nın meşhur Mizutaki'si ve Sapporo'nun rameniyle tüylü yengecinin tadına baktım. Bütün meşhur yemekleri denemeyi planlıyorum.

 • Gezdiğin bölgelerin farklı cazibeleri var mıydı? Paylaşmak istediğin ilginç şeyler?

Fukuoka ve Hokkaido, bir sürü lezzetli yiyeceği olan bölgeler olduğu için oralara dair yemekten başka pek anım yok. Sushi yedim, sonra ramen yedim, kısacası sadece çok lezzetli oldukalrını hatırlıyorum. Sapporo'da çok fazla yemek yediğim ve çok fazla şiştiğim için yürüyüşe çıktım ama sokaklardaki insanlar beni tanıdı. Kuzeyde haca hala soğuk olduğu için sanki hala kış mevsimindeymişiz gibi. Soğuk bir bölge olduğu için herkesin cildi çok güzelmiş gibi geliyor bana.

 • İlerde de Japonya'ya gelmek için birçok fırsatın olacaktır. Buraya geleceğin diğer seferler için en çok neyi iple çekiyor olacaksın?

Her zaman rameni, fıçı birasını ve sushiyi dört gözle bekliyorum. Aklımda sadece yemek yemek var (gülüyor). Buraya gelmeden önceki düşüncelerim bile "Bu kez ne yesem?" olacak.

 • Son olarak "Bongsoon: A Cyborg In Love" 14 MAyıs'ta sonunda yayınlanacak, lütfen Japon fanlarına bir mesaj bırak.

"Bongsoon: A Cyborg In Love" benim, Kyuhyun'un, ilk kez başrol olarak çektiği bir internet dizisi. Mayısta Japonya'da sinemalarda vizyona gireceğini duydum. Japonya'daki bir sürü fan ve diğer insanlar izler ve severse çok güzel olur. Teşekkür ederim millet.

"Bongsoon: A Cyborg In Love" izlemek için TIKLAYIN

Japonca-Çince Çeviri: 再次秋來_cup
Çince-İngilizce Çeviri:
kikiikyu
Türkçe Çeviri & Düzenleme: Sky Sailor@TRSapphireBlue

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s